Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Průvodce VŠ aneb Od maturity po absolventa

Průvodce VŠ aneb Od maturity po absolventa

Chystáš se maturovat a hledáš každou radu ohledně své budoucí kariéry? Nevíš, co studovat, jak se na vysokou přihlásit nebo jak bude studium probíhat? A co dělat až školu dostuduješ? Projdi si naším průvodcem VŠ od podání přihlášky až po hledání práce po škole. Zodpoví všechny tvé otázky. Když by ti přeci jen nějaká v mysli zbyla, vlož ji do komentářů pod článkem :-).

Příprava na VŠ - od maturity až po přijímačky

Asi se ti právě honí hlavou vědomosti k maturitě, ale myslet je třeba i na přihlášku na vysokou školu. Stále ještě neznáš obor, který bys chtěl studovat? Je to obtížné rozhodnutí, a proto ti možná pomůže kompletní seznam vysokých škol nebo následující články:

Výběr vysoké školy není alchymie, ale věda

Na výběr vysoké školy pragmaticky

Nejoblíbenější obory a jejich uplatnění

Pokud už máš vybráno, není na co čekat. Podej přihlášky, zaplať poplatky a případně nezapomeň přiložit i motivační dopis. Pomoc s administrativou hledej zde:

Vyplnění přihlášky na vysokou školu

Motivační dopis na vysokou školu + vzor

Krizová situace? Zapomněl si podat přihlášku včas, nechceš na vysokou nebo si dokonce neudělal přijímačky nebo maturitu? Není třeba věšet hlavu. Řešení všech těchto nepříjemností najdeš tady:

Podejte si přihlášku na VŠ i po 28.2.

5 tipů co dělat po maturitě místo V(O)Š

Co dělat, když udělám maturitu až v září?

Administrativa je za námi a je na čase ukázat, co v tobě doopravdy je. Příprava na přijímačky není snadná, kritéria jsou různá a konkurence veliká. I proto tady kromě přehledu toho, co tě může u přijímaček čekat, najdeš i seznam škol, kde je skládat vůbec nemusíš:

Přijímací zkoušky na vysoké školy a jejich vyhodnocení

Státní vysoké školy, kde vás vezmou i bez přijímaček

Studium - od přijetí až po promoci

Zdá se, že nejtěžší krok máš za sebou. Jsi přijat na vysokou školu, absolvoval si zápis a stal se opravdovým vysokoškolským studentem. Ale i student potřebuje občas poradit. Jak získávat praxi při studiu, je dobré vyrazit do zahraničí nebo co, když si budeš chtít při studiu přivydělat? Odpovědi na tyto a další otázky najdeš v těchto článcích:

Trainee program: šance pro absolventy

Praxe při škole je nutnost, jinak narazíte

Studijní pobyty v zahraničí

Erasmus pro studenty i podnikatele

Přivýdělky při studiu

Zdravotní a sociální pojištění u studentů

Absolvent – po promoce do práce

Studentský život je pryč, ale tebe čeká další životní překážka a rozhodnutí. Jak najít po škole práci a začít ten „opravdový“ život? A co tě vlastně v práci doopravdy čeká, když už nebudeš student? Připraví tě na to následující informace:

Jak najít práci, když jsem absolvent

Platy a zaměstnanost absolventů vysokých škol

Chyba absolventů při hledání práce

Další rady, jak hledat práci v zahraničí i v České republice najdeš v celé řadě článků přímo o hledání práce. Zkus se také podívat na aktuální nabídky na našem webu, třeba si vybereš.

Publikováno: 3.2.2014   |   Zobrazeno: 16587x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)