Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Státní vysoké školy, kde vás vezmou i bez přijímaček

Vysoké školy bez přijímacích zkoušek 2013

Bojíte se přijímacích zkoušek na vysokou školu? Máme pro vás 2 tipy: pokud jste humanitní typ, můžete si vybrat takové, které místo vlastních přijímaček přihlížejí ke SCIO testům, které můžete absolvovat i opakovaně, nebo jste-li technicky zaměření, zvolte školu přijímající i bez zkoušek. Které to jsou a jaké podmínky pro přijetí mají?

Přečtěte si také:

Velký průvodce VŠ - od maturity po absolventa

Brigáda při studiu

Přijímací zkoušky na VŠ a jejich vyhodnocení

České zemědělská univerzita

Tato univerzita je typickým příkladem školy, která umožňuje prominutí přijímacího řízení při dobrých výsledcích ve státní maturitě.

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů

Úspěšní středoškoláci mají na této fakultě dveře otevřené. Rozlišovány jsou 2 typy oborů – řekněme obyčejné a výběrové. Na ty obyčejné stačí mít průměr ze státní maturity roven nebo nižší, než 2,5 a zároveň uspět u zkoušky z biologie, nebo chemie alespoň na 51 %. U výběrových se průměr posouvá na 2 a na 68 % bodů z chemie/biologie.

Ještě lépe jsou na tom úspěšní účastníci olympiád z chemické, nebo biologické olympiády. Ti mají nejenom možnost přijetí bez přijímacích zkoušek, ale v některých případech i získají zajímavé stipendium. Například za třetí místo v krajském kole soutěže si měsíčně přijdete na 1 500 Kč. Pro vítěze státního kola je pak připraveno 5 000 Kč měsíčně, což je docela zajímavá motivace.

Fakulta lesnická a dřevařská

Zde je to ještě o něco snadnější, protože přijati bez přijímacích zkoušek budou i ti uchazeči, kteří dosud ke studiu na žádné VŠ zapsáni nikdy nebyli. Co to znamená? Že pokud jdete studovat poprvé a tenhle obor se vám líbí, nic vám nebrání se do něj zapsat.

České vysoké učení technické

Studium na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské je v bakalářských studijních oborech zcela bez přijímacích zkoušek.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Zde lze studovat bez přijímacích zkoušek na dvou fakultách. První z nich je Fakulta rybářství a ochrany vody, kde se přijímací zkoušky vůbec nekonají. U Přírodovědecké fakulty stačí na střední škole absolvovat několik let vybraných přírodovědných oborů příslušejících k danému studiu, což je samozřejmostí zejména na gymnáziích. Při nesplnění požadavků mají uchazeči o studium možnost dokázat své znalosti v testu.

Škol je mnoho

Abychom vás netrápili dlouhým textem, z něhož vás stejně bude zajímat jen zlomek, ostatní fakulty VŠ s obory bez přijímacích zkoušek uvádíme v seznamu. Některé z nich vůbec přijímací zkoušky nemají, jiné umožňují přijetí i na základě průměru, nebo jiných kritérií. Díky odkazům se snadno dostanete až na stránky příslušné fakulty, kde dohledáte detaily:

Do výběru jsme nezařadili soukromé vysoké školy, kde je většinou jediným požadavkem placení školného a plnění povinností v průběhu samotného studia. Proto je velká pravděpodobnost, že vás vezmou i bez přijímacích zkoušek.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 21.2.2013   |   Zobrazeno: 32087x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)