Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Přivýdělky při studiu

Brigáda při studiu

Peníze se hodí každému studentovi, o tom není pochyb. Přesto ale mnoho studentů stojí před dilematem, jestli je lepší sehnat si jistou brigádu za malé peníze, nebo naopak pracovat bez nároku na mzdu, zato s lepším výhledem do budoucna?

 

 

Přečtěte si také:

Brigády v zimě

Brigády na léto

Na co si dát pozor při sjednávání brigády

Studenti jako výhodní zaměstnanci

Zaměstnat studenta je pro většinu zaměstnavatelů velmi výhodné – studenti jsou časově velmi flexibilní, mají různé daňové výhody, vzhledem k nezkušenosti mají nižší nároky na mzdu a také bývají pro práci nadšeni. Vysokoškolští studenti, kteří obětují trochu svého pohodlí a jsou ochotní vykonávat nepříliš atraktivní práce, mají velkou šanci najít si brigádu.

Kdy pracovat?

Brigáda při studiu by neměla být pro vás prioritou. Proto velmi zvažte, jestli je vhodné pracovat už v prvním ročníku, kdy se na vysoké škole rozkoukáváte. Je lepší se nejdřív ujistit, jak náročnou práci zvládnete společně s učením a docházkou do školy. Na druhou stranu ve vyšších ročnících máte propozice pro skvělého brigádníka. Některé školy po vás mohou chtít i povinnou praxi.

Druhy brigád

A jaké jsou nejčastější brigády?

Fast food

Ve fast foodech se většinou stačí jen zeptat na volnou práci, a pak už domlouváte podmínky. Pokud vám nevadí dřít se ve směnném provozu a pracovat za 50-60 korun za hodinu, pak je pro vás tato práce skvělá. Výhodou je snadná dostupnost této práce, pobočky fast foodů na každém rohu a také mnohdy různorodá práce – jednou jste u pokladny, jednou připravujete jídlo.

Au-pair

Tato oblíbená brigáda spojená se zkušeností v zahraničí se vyplatí přinejmenším z jazykového hlediska – kde jinde si cizí jazyk procvičit lépe, že. Pro tuto brigádu rodiny hledají spíše slečny, ale může se stát, že bude potřeba i nějaký muž – například jako údržbář domu nebo zahradník.

Maskot

Sehnat na pozici maskota ochotného člověka bývá těžké. V obleku je horko či naopak zima, dle ročního období, lidé s vámi často vůbec nechtějí komunikovat a podobně. V případě různých dobročinných nadací můžete pracovat zadarmo a získávat tak cenné zkušenosti, jinde dostanete okolo 100 korun na hodinu.

Filmový komparz a hostesing

Dostat se do filmového komparzu je snem mnoha studentů. Za jeden natáčecí den (což může být jak osm hodin, tak i dvanáct) dostanete mezi jedním až pěti tisíci, což je velmi slušná odměna. Požadavky na vzhled komparsistů jsou však mnohdy přísné, stejně tak požadavky na trpělivost – často musíte hodiny čekat, třeba v nepohodlném kostýmu. I tak se ale vyplatí sledovat stránky televizí nebo natáčejících společností, můžete se k nějaké takové brigádě připlést.

Dívky také mohou využít nejrůznější nabídky brigád na pozici hostesky. Jedná se většinou o jednorázové akce, ale jakmile se do tohoto světa dostanete a získáte nějaké zkušenosti, přivýdělek bude čekat na každém rohu. Bohužel ne každý se na hostesing hodí, protože více než zkušenosti a vědomosti za vás hovoří krásná tvářička.

Marketing - call centrum i podomní prodej

Pod tímto slovem se může skrývat cokoliv – prodej kosmetiky, zprostředkovávání životního pojištění i práce v call centru. Proto si nejdřív ověřte, o jaký druh práce se jedná, než vůbec podepíšete smlouvu. U mnoha z těchto zdánlivě dokonale vypadajících prací nemáte žádnou základní mzdu, ta se odvíjí pouze od množství prodaného.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 1.10.2013   |   Zobrazeno: 7466x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)