Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Co dělat, když udělám maturitu až v září?

Maturita v září 2013

Poměrně velká část maturantů svůj boj se zkouškou z dospělosti každoročně prohraje. Když se tak stane, nejde ještě o žádnou katastrofu, jen je třeba se nastalé situaci přizpůsobit. Co všechno obnáší neúspěch při jarní maturitě?

Přihlaste se na zářijový termín

Prvním krokem, který byste po neúspěchu při maturitě měli učinit, je přihlášení se na zářijový termín. Dobrou zprávou je, že se nemusíte registrovat na Úřadu práce, protože až do konce srpna za vás platí povinné pojištění stát. Pakliže byste ale od září nestudovali VŠ, nebo nepracovali, je třeba se na Úřadu práce zaregistrovat, nebo platit zdravotní pojištění ve výši 1 080 Kč měsíčně.

Přečtěte si také:

Velký průvodce VŠ aneb Od maturity po absolventa

Nejoblíbenější obory a jejich uplatnění

Motivační dopis na vysokou školu + vzor

Co vysoká škola?

Hlavní obavy čerstvých nematurantů jdou však většinou na vrub jejich snaze o vysokoškolské studium. Ani v tomto případě však nejde o tragédii – drtivá většina škol totiž při splnění ostatních kritérii pro přijetí dovoluje studentům doložit maturitní vysvědčení až v září. Zde je však záhodno se domluvit se studijním oddělením dané školy, aby na předložení vysvědčení počkala. V zásadě tedy maturita splněná v září není problém pro přijetí na vysokou školu.

A co když nezářím ani v září?

Zde už nastávají větší komplikace – vysoká škola vás samozřejmě nepřijme, protože nesplňujete základní požadavek pro studium. Co uděláte s tím rokem života, je samozřejmě na vás, ale velmi doporučujeme nějakou intenzivnější jazykovou průpravu, případě brigády. Velmi láká i práce v zahraničí, takže se určitě porozhlédněte na Fleku, jestli vás něco nezaujme – a to i v případě, že s maturitou problémy nemáte, protože vycestování na letní brigádu do ciziny může být velká zábava i dobrá lekce pro život.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 16.5.2013   |   Zobrazeno: 5053x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)