Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Firemní školky

Jak založit firemní školky a získat dotace MŠMT a EU

Školky jsou v dnešní době potřeba víc, než kdy dřív, přesto je jich neustálý nedostatek, a tak firmy berou situaci do vlastních rukou a zřizují pro děti svých zaměstnanců vlastní předškolní vzdělávací zařízení, která mají řadu výhod. Zřizovatel (firma) si totiž může udělat školku a její pravidla podle sebe, na míru svým zaměstnancům, kteří mohou mít třeba i nižší školkovné a přednost při zápisu dětí, protože většinou jsou školky přístupné i „cizím“ dětem.

Přečtěte si také:

Nejoblíbenější Team Building aktivity

Jak přežít firemní vánoční večírek?

Nejoblíbenější zaměstnanecké benefity

Jak školku založit

Založit školku, získat na ní dotace a udržet ji v životaschopném stavu, to není žádný med. Proto existují společnosti, které se soustředí na budování takových školek. Bez odborné pomoci je to předem ztracené tažení. Jeden z portálů, který se poradenstvím při tvorbě firemních školek zabývá, je firemni-skolky.cz, kde odhadují náklady na vybudování montované školky pro 25 dětí na milion korun a náklady na provoz zhruba na 13 000 Kč měsíčně za jedno dítě. Pokud nechce firma školku silně dotovat, musí buď získat příspěvky od EU, nebo MŠMT, případně nastavit školné velmi vysoko i pro vlastní zaměstnance.

Právě se získáváním dotací pomáhají specializované společnosti nejvíce. Bohužel je objem nabízených EU dotací stále nedostatečný, avšak každá školka může usilovat o akreditaci MŠMT, díky které lze čerpat příspěvek na každé dítě. S tím se ale pojí celá řada povinností a rozhodně to není vhodné pro každou školku – detailní propočty vám zdarma vytvoří v poradenské firmě, která se tím zabývá (firemni-skolky.cz, firemniskolky.cz, alfa-firemniskolky.cz,…)

Montovaná školka – pohodlí za rozumnou cenu

Montované školky mají zásadní výhody v extrémně krátké době výstavby a nízké ceně, která na nich ale není vidět. To znamená, že na první pohled ani nepoznáte, že nejde o zděnou budovu. Přesvědčit se můžete na fotkách níže, které ukazují montovanou školku v Pardubicích od společnosti WAREX.

Výhody firemních školek:

 • Snadnější zapojení zaměstnankyň do pracovního procesu po rodičovské dovolené
 • Nastavení vlastních pravidel podle potřeb zřizovatele
 • Možnost zvýhodňovat zaměstnance zřizovatele (přednostní zápis, nižší školné)
 • Zatraktivnění zaměstnavatele v očích klíčových zaměstnankyň
 • Zpravidla velmi kvalitní program, který nabízí rozmanitou zábavu i předškolní výuku (zpravidla cizích jazyků)

Budování firemních školek ve velkém praktikují pražské společnosti. Vlastní školku má například Seznam.cz, takzvaný Seznámek, ale i spousta další firem, které se rozhodly bojovat s nízkým počtem státních školek, které jsou nutné k bezproblémovému návratu žen do zaměstnání po RD.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 27.3.2014   |   Zobrazeno: 4622x

Komentáře

Barbora Klasová13.04 00:56

Dobrý den.
Mám celkem obsáhlý a složitý dotaz ale zajímá mne, zdali si školku může založit i soukr. objekt? Pakliže ano, co vše je pro to třeba udělat?
Děkuji za případnou odpověď.
Barbora Klasová (23 let, Kladno).

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)