Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Itálii

Práce a brigády v Itálii

Kam na letní brigádu? Rozhodně do tepla, alespoň pro většinu lidí je velkým lákadlem moře a volné chvíle strávené koupáním, sluněním a nasáváním atmosféry a kultury cizí země. Jako další zemi si bereme na mušku Itálii, která slunce a zábavu zosobňuje opravdu dokonale.

 

 

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Požadavky

Administrativní požadavky pro české občany pracující v Itálii jsou naprosto minimální. Pokud je pobyt delší, než 3 měsíce, je třeba jen zajít na nejbližší obecní úřad a registrovat se zde. Budete potřebovat buď potvrzení o tom, že jste zaměstnaní a vyděláváte si (nebo studujete) v Itálii, případně že máte dostatečné množství financí, aby nehrozilo, že začnete využívat tamní sociální systém, což je požadavek vlastně všech států vzhledem k cizím občanům.

Druhým požadavkem pro práci v Itálii je získání čísla sociálního zabezpečení (codice fiscale). O to se žádá na finančním úřadě (agenzia delle entrate).

Co se týče jazykových požadavků pro vykonávání konkrétních povolání, ty se samozřejmě velmi liší pozici od pozice. Zpravidla si ale vystačíte se základy angličtiny, ale na zodpovědnějších pozicích samozřejmě užijete i italštinu.

Minimální mzda v Itálii

V Itálii se s minimální mzdou setkáte pouze pro konkrétní odvětví, nikoliv plošně. Při pohledu na průměrné výdělky Italů jde ale o čísla výrazně vyšší, než v České republice. Při porovnání parity kupní síly, která zohledňuje i ceny v jednotlivých zemích, je průměrný Ital 1,6x bohatší, než průměrný Čech. Stále jde však o jednu z chudších zemí Eurozóny a práci je potřeba hledat spíše v ekonomicky silnějších severních částech Apeninského poloostrovu. Pokud vás láká horký jih, budete mít pravděpodobně smůlu, protože práce je v těchto oblastech už tak minimum.

Pracovní pozice v Itálii

Jihoevropské země jsou zaslíbené turismu a zábavě, čemuž odpovídají i nabízené pracovní pozice pro cizince. Když odhlédneme od méně častých příležitostí v oblasti zemědělství (sběr ovoce), takřka všechny nabídky se soustředí na cestovní ruch a pohostinství. Nejčastěji hledají italské restaurace, hotely a penziony:

 • Servírky a číšníky
 • Kuchaře
 • Pomocné síly do kuchyně
 • Pokojské
 • Hostesky

Jak hledat práci v Itálii

Velkou výhodou při hledání práce může být znalost italského jazyka, kdy se dostanete i k nabídkám, které zveřejňují italské agentury a pracovní portály. Stejný efekt může mít registrace u některé z českých agentur, které se na oblast Itálie specializují.

Velmi vhodné je také zapojení příbuzenstva a přátel, kteří mohou mít v Itálii kontakty z minulosti – pokud znáte někoho, kdo už na Apeninském poloostrově pracoval, pak může jít o nejlepší (a hlavně nejsnazší) způsob, jak si seriózní zaměstnání najít.

Pokud se ale na agentury spoléhat nechcete, mnoho nabídek najdete přímo na českých portálech, samozřejmě včetně Flek.cz.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 18.3.2013   |   Zobrazeno: 11325x

Komentáře

Pavla25.04 10:54

Dobrý den, hledám v létě 2016 práci v Itálii, sběr ovoce, prosím nabídněte.

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)