Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Rusku

Nabídka práce v Rusku, volná pracovní místa

Rusko, přesněji Ruská federace, zažívá nebývalý ekonomický boom podpořený nízkou nezaměstnaností. Oči českých pracovníků vyhlížející zahraniční zkušenosti se tak už neotáčí pouze na západ, ale vyhlížejí i zajímavé příležitosti v největší zemi světa. Pro dřívější ročníky může být výhodou i dobrý jazykový základ, ale ruštinu se učí i stále více mladých lidí. Problém však může představovat dosti vysoká administrativní zátěž, kriminalita i ne vždy vysoké platové ohodnocení.

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Požadavky: pozvání a víza

Administrativní zátěž pro cestu, ať už pracovní, nebo turistickou, do Ruska je poměrně vysoká. Prvním požadavkem je získání pozvání. Cestujete-li za prací, je dobré získat pozvání od konkrétního zaměstnavatele, ověřené Federální migrační službou, nebo Ministerstvem zahraničních věcí Ruské federace.

Pro turisty je vše poněkud snadnější – veškeré náležitosti by měla zajistit cestovní kancelář, která pořádá konkrétní zájezd.

O pracovní vízum požádáte na ruském velvyslanectví. K jeho získání budete potřebovat:

  • Pozvání k návštěvě
  • Fotografii
  • Cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po vypršení pobytu v Rusku)
  • Cestovní pojištění platné po celou dobu pobytu v Ruské federaci

Mezi další požadavky patří ohlašovací povinnost, kdy každé ubytovací zařízení musí cizince povinně zaregistrovat. Potvrzení o této registraci je nutné do 24 hodin donést na Federální migrační službu Ruské federace. Taktéž je třeba ohlásit ukončení ubytování a to do poledne následujícího dne.

Zdroj: http://www.mzv.cz/...

Platy v Rusku

Ty jsou obecně samozřejmě velmi nízké – průměrné se pohybují na hranici 13 000 Kč a minimální ještě o celých 10 tisíc níže. Rusko je hlavně zajímavou destinací pro podnikatele a český export. Na druhou stranu i Rusku stále chybí specialisté, které tato země neomezených možností dokáže kvalitně zaplatit.

Praktické rady pro cestu do Ruska

Každý návštěvník by si měl uvědomit, že Rusko je svébytnou zemí. Podle ministerstva zahraničních věcí je třeba si dávat pozor na mnoho věcí, zejména co se týká osobní bezpečnosti. Krádeže i loupeže jsou nepoměrně běžnější, než jsme zvyklí.

Speciální upozornění se týká moskevského letiště Šeremetěvo, kdy se důrazně doporučuje objednávat taxislužbu přímo u oficiálního okénka, ve kterém stačí zaplatit předem jasně stanovenou částku. Zde se dozvíte také číslo SPZ a typ vozidla, které vás odveze na požadované místo. V opačných případech hrozí nastoupení do falešných taxíků, které vás nejenom nezavezou na požadované místo, ale také vás okradou.

S kriminalitou souvisí i pohyb po městech v nočních hodinách a na ne zrovna frekventovaných místech. To se nedoporučuje, stejně jako nošení vysokých obnosů peněz. Při legitimování příslušníkem milice (ruská policie) máte právo od něj požadovat prokázání totožnosti štítkem s osobním číslem.

Jak hledat práci v Rusku

Největší šanci máte skrze kontakty mezi českými a ruskými společnostmi. Pokud však takovou možnost nemáte, budete odkázáni na internetové portály. Vzhledem k složité administrativě a relativní uzavřenosti Ruska si do něj jen tak nemůžete vycestovat a práci shánět až tam. Na druhou stranu by to nebylo žádoucí ani pro vás, jelikož Rusko není z pohledu platu taková výhra, abyste jezdili naslepo, jak se to mnohdy vyplatí v západních zemích.

České společnosti v Rusku

Není žádným tajemstvím, že své výrobny a montovny má v Rusku celá řada západních firem. Najdou se i některé z České republiky, které potřebují pro nastartování výroby specialisty, kterých se ruskému pracovnímu trhu nedostává, tedy alespoň s dostatečným know-how. Největší příležitostí, jak se pracovně podívat do Ruska, je tedy práce například pro Škodu Auto, která vyrábí tři modely svých vozidel v dvou ruských závodech.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 22.4.2013   |   Zobrazeno: 23334x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)