Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jak napsat žádost o zaměstnání

Jak napsat žádost o zaměstnání

Připadá vám zbytečné se hlásit o zaměstnání i tam, kde není žádné volné místo nabízeno? Dost možná se pletete, protože aktivní přístup vám může otevřít i dveře, které jsou na oko zavřené. Stačí mít trochu štěstí a dostatek vytrvalosti.

 

Přečtěte si také

Motivační dopis

Strukturovaný životopis

Chyby v životopise

 

Je vám nějaká firma sympatická a víte, že byste se v ní uplatnili? Pak nemá smysl čekat, až/jestli společnost bude nabírat nové lidi na vaši vyhlédnutou pozici, buďte aktivní a oslovte ji sami. Pokud dobře zvolíte formu komunikace, to nejhorší, co se vám může stát, je odmítnutí, případně ignorace. V mnoha případech se ale alespoň zařadíte mezi kandidáty na danou pozici, kteří budou osloveni, pokud firma někoho bude hledat. V ideálním případě pak dochází i k přímému pozvání na pohovor a zisk místa.

Jak ale svou žádost formulovat a jakou strategii zaujmout?

Schopnosti a motivace, o těchto svých kvalitách musíte personální oddělení přesvědčit, pokud máte mít nějakou šanci. Forma je tedy klasická – motivační dopis a životopis, obojí co nejvíce přizpůsobené firmě, kterou kontaktujete. Samotný motivační dopis pak musí přihlédnout k tomu, že firmu kontaktujete sami. Fráze jako „Bohužel jsem nikde nenašel, zda hledáte pracovníky na mou pozici, ale kvůli velkému zájmu z mé strany vás raději kontaktuji přímo“ jsou nutnou součástí průvodního/motivačního dopisu. Jednoduše musíte adresáta seznámit s tím, proč vlastně píšete.

Nezapomeňte na vhodný předmět vašeho emailu. Zkuste obligátní "Žádost o zaměstnání", nebo "Žádost o zaměstnání na pozici x a y", nebo "Žádost o práci" a podobně.

Pokud se firmě nehodíte hned, vaším největším spojencem bude vytrvalost. Pokud jste odmítnuti, určitě na takový email nebo telefonát odpovězte tónem, který vyjadřuje vaši lítost, ale hlavně odhodlání ve firmě i přes odmítnutí pracovat. Zeptejte se třeba, kde firma nejčastěji hledá zaměstnance, abyste měl případně přehled o nových nabídkách, nebo se po pár měsících decentně připomeňte. Nebuďte otravní, ale zkuste se dostat lidem na personálním do povědomí, aby se na vás v případě uvolnění pracovní pozice obrátili.

Kde hledat kontakt?

Na internetových stránkách společnosti není zpravidla problém najít kontakt. Pokud se neproklikáte rovnou k mailové adrese na personální oddělení, zkuste využít obecný kontakt, ve kterém se poptáte po emailu na pracovníka nebo oddělení odpovědné za přijímání zaměstnanců. Můžete se dokonce vydat i do sídla společnosti a kontakt si zjistit na recepci. V každém případě, kdo hledá, ten najde, a trocha té snahy se vám může vyplatit.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 4.6.2015   |   Zobrazeno: 2051x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)