Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce a brigády v Holandsku

Pracovní příležitosti v Nizozemsku

Po práci v krásném Nizozemském království jistě touží kdekdo. Jde o jednu z nejhustěji osídlených zemí na světě. Multikulturní obyvatelstvo nabízí nejen zajímavé pracovní příležitosti, ale i hojný cestovní ruch a zlepšení jazykových dovedností. Co potřebujete, abyste mohli vydělávat v zemi tulipánů a větrných mlýnů?

 

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Požadavky

Stejně jako v Norsku je i v Holandsku nejlepší, když umíte místní jazyk – holandštinu. Ale i zde se většina populace domluví anglicky, což nemusí znamenat, že vám to pro práci stačí. Vzhledem k mnoha přistěhovalcům můžete v Nizozemsku slyšet i němčinu, francouzštinu nebo italštinu. Zaměstnavatel na vás může mít požadavek, že když vás přijme do práce, začnete docházet na kurzy holandštiny. Je zde používaný částečný úvazek mnohem více, než v České republice.

Vzhledem k členství Nizozemska v Evropské unii nepotřebujete k práci zde žádné pracovní povolení ani povolení k pobytu. Při pobytu delším než tři měsíce se ale musíte zaregistrovat u příslušného městského úřadu, se kterým si schůzku domluvíte po telefonu. S sebou potřebujete rodný list, průkaz totožnosti a doklad o místě bydliště v Nizozemsku. Dále se musíte registrovat u IND (Imigrační a naturalizační služby), kde prokazujete účel pobytu. V případě práce stačí předložit pracovní smlouvu a platné zdravotní pojištění. Obě registrace jsou zdarma. Jestliže se ucházíte o práci, potřebujete také občanské číslo, jehož získáním se zároveň zaregistrujete na daňovém úřadě a do systému sociálního pojištění. O toto číslo žádejte na místní pobočce daňového a celního úřadu. Většina holandských zaměstnavatelů nerado odesílá peníze na zahraniční účet, může se vám tedy hodit účet holandský.

Pracovní pozice

Jednou z nejvíce nabízených pracovních pozic je servírka nebo barman, jednoduše práce v oblasti cestovního ruchu. Možné je sehnat i prodej suvenýrů nebo naopak velmi specializované pozice, protože na zkušenosti v Holandsku slyší. Můžete tak zkusit třeba oblast IT. U kvalifikovaných pozic je však nutná holandština nebo alespoň angličtina na špičkové úrovni. Další z nekvalifikovaných pozic je třeba obsluha strojů a zařízení. Na aktuální nabídku pracovních pozic v Holandsku se můžete podívat zde.

Minimální mzda

Výše minimální mzdy se upravuje dvakrát do roka, takže napíšeme jen orientační výši. Od 23 let je týdenní hrubá mzda přibližně 300 euro, u mladších se snižuje za každý rok stáří, v 18 letech je minimální mzda o polovinu menší. Výše vaší mzdy záleží samozřejmě na vykonávané práci, na kvalifikaci a na jazykové vybavenosti.

Pracovní doba

Zákonem stanovená pracovní doba je maximálně 45 hodin týdně a nejvíce 9 hodin denně. Průměrný pracovní týden je však 36-40 hodin. Obvyklý pracovní týden je dlouhý pět dní, ale můžete se v Holandsku setkat i se čtyřdenním pracovním týdnem a právě devítihodinovou pracovní dobou. Slaví se zde 10 oficiálních svátků, které ale v některých oborech nemusí znamenat volno.

Jak hledat práci

První možností je jako obvykle internet. Na českých serverech většinou moc nabídek nenajdete, je tedy třeba oprášit své jazykové znalosti a vydat se na holandské weby v holandštině nebo angličtině. Samozřejmostí je poptat se známých, kteří mají s Nizozemskem něco společného. Jednou z možností je odjet na místo a shánět práci až tam. Podívejte se po místních restauračních zařízeních nebo navštivte některou z místních pracovních agentur. S českými pracovními agenturami jednejte opatrněji, může jít o podvodníky. Pracovní agentura by z vás neměla tahat žádné peníze; více si můžete přečíst zde.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 15.8.2013   |   Zobrazeno: 8795x

Komentáře

Bohumil19.01 16:12

dobry den prosim vas mohly bystemi nejak pomoc z praci v nizozemi bez znalosti jazyka dekuji Svec

miroslav more17.02 09:53

dobry den mohli bi ste mi pomoc najit praci v holansku dorozumim se anglicky i nemecky dekuji

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)