Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce v zahraničí se sítí EURES

Práce a brigády v zahraničí se sítí EURES

Čas spontánního hledání zaměstnání v zahraničí pomalu odeznívá. Získat práci při cestě naslepo je totiž čím dál obtížnější, protože pracovní trhy jsou v mnohem horší kondici, než před pár lety. Existuje několik způsobů, jak si nalézt práci v zahraničí, a jedním z nejspolehlivějších je síť EURES.

Evropské služby zaměstnanosti

EURES je zkratkou pro EURopean Employment Service, tedy pro Evropské služby zaměstnanosti. Hlavním posláním této sítě je usnadnění hledání práce v zahraničí, respektive v některém z členských států Evropské unie, potažmo Evropského hospodářského prostoru (EHP). V první řadě nabízí EURES centralizované informace o zaměstnání v cizině. O všech 31 členských státech (30 z EHP plus Švýcarsko) poskytuje podrobné informace, ať už zájemcům o zaměstnání, nebo zaměstnavatelům.

I to nejdůležitější, hledání konkrétních pracovních míst, má EURES ve svých schopnostech. Zadáním několika málo informací o hledaném zaměstnání (obor, stát, nebo některé další) se před žadatelem objeví konkrétní inzeráty podané zaměstnavatelem, který hledá nové pracovní síly.

Můj EURES

Velmi užitečnou službou je Můj EURES. Na stránkách sítě EURES je možné si založit vlastní profil a na jeho základě pak dostávat emailem upozornění na nová pracovní místa v oborech, které si žadatel vybral. Žádná zajímavá pozice tak žadateli o práci neunikne. Stejně tak je možné si založit vlastní životopisy, ve kterých vyhledávají zaměstnavatelé. Ti mohou vhodného uchazeče oslovit sami – hledání tak probíhá oběma směry.

Zde nutno zdůraznit, že všechny služby sítě EURES jsou poskytovány zdarma, a to jak uchazečům o zaměstnání, tak i zaměstnavatelům.

Brigády

Velmi výrazné zastoupení v databázi pracovních příležitostí sítě EURES mají i brigády a sezónní zaměstnání. Sběry ovoce jsou stále velmi vyhledávanou brigádou, stejně jako sezónní pozice ve službách, zejména pak v cestovním ruchu. Až třetina všech nabídek na EURES souvisí právě s brigádami, tudíž se jedná o ideální zdroj informací pro studenty, kteří hledají přivýdělek na prázdninové měsíce v některé z atraktivních destinací.

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

ERASMUS - pro studenty i podnikatele

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Osobní poradci EURES

Internetový portál není jedinou službou, kterou EURES poskytuje. Pro mnoho žadatelů o práci bude ještě důležitější možnost setkat se s proškoleným poradcem. Poradci podávají na úřadech práce podrobné informace o práci v zemích, které se na síti EURES podílejí. S osobními poradci EURES je dobré si telefonicky domluvit schůzku předem, protože v opačném případě nemusí být poradce na svém pracovišti vždy přítomen (zastává i další funkce).

Zvýšení šance na získání práce v zahraničí

Stejně jako u hledání tuzemského zaměstnání, i v zahraničí se o většinu pracovních pozic uchází více zájemců, než může být přijato. Základem je tedy kvalitní prezentace zájemce, se kterou zásadně pomáhá Europass, často zaměňovaný za takový celoevropský životopis. O tom, co všechno může Europass pro svého majitele udělat, se dozvíte zde.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 10.9.2012   |   Zobrazeno: 9513x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)