Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jazykové kurzy v zahraničí

Jazykové kurzy v zahraničí

Jazykový kurz se od studijního liší tím, že nejedete studovat část školy do zahraničí, ale „pouze“ se zlepšit v nějakém jazyce. Tyto kurzy/pobyty bývají kratší a intenzivnější. Přečtěte si, co je u jazykových kurzů důležité, pro koho jsou vhodné a jak si takový kurz vybrat.

Proč studovat jazyk v zahraničí

Odjezd do zahraničí je pravděpodobně nejlepší způsob, jak si zlepšit své komunikační dovednosti v cizím jazyce. Výukou cizího jazyka strávíte část dne, ale u toho to nekončí. Mnoho jazykových kurzů zahrnuje také odpolední programy nabízející prohlídky města, muzeí, sportovní aktivity a další, tudíž jste nuceni komunikovat nadále v cizím jazyce. Každodenní používání vede ke zlepšení schopností komunikovat. Jestliže jste ubytováni v hostitelské rodině, pokračujete mluvením v cizím jazyce i večer. Celé prostředí a kultura mají velmi dobrý vliv na rychlost i kvalitu učení.

Přečtěte si také:

Dobrovolnictví - kde je možné pomoci?

Vrácení přeplatku na daních z příjmui v Anglii a USA

Studijní pobyty v zahraničí

Typy jazykových kurzů

Jazykové pobyty se pořádají pro všechny úrovně od začátečníků až po plynule mluvící. Pokud si nejste jisti, kam byste se měli zařadit, většina organizujících škol nebo agentur nabízí rozřazovací testy. Jazykové kurzy jsou organizovány většinou  českou agenturou, zahraniční agenturou nebo zahraniční univerzitou. Pro domlouvání kurzu s místními organizacemi potřebujete umět jazyk na lepší úrovni, kdežto s českou agenturou můžete domlouvat kurzy pro začátečníky. V každém případě si zjistěte recenze a úroveň tam, kam se budete chtít přihlásit. Rozdíl je podstatný i v intenzitě kurzu pohybující se mezi jen několika hodinami týdně až třeba i po osm hodin denně, výběr je opět velmi pestrý a záleží jen na vašich požadavcích.

 

Existují obecné kurzy, ale také odborně zaměřené, kurzy pro mládež, pro studenty. Důležitým druhem kurzu je ten, který zahrnuje závěrečnou mezinárodně uznávanou zkoušku. Někdy bývá v ceně, někdy si ji můžete doplatit. Pokud ji daný kurz neposkytuje, vydává často alespoň osvědčení o absolvování kurzu. Jeden z posledních rozdílů můžete najít v ubytování. To si můžete buď shánět úplně sami, nechat si něco doporučit, dostat možnost bydlet v hostitelské rodině, nebo v případě jazykového kurzu na univerzitě bydlet na studentské koleji. Jazykový kurz může být i multikulturní, když se na jednom místě sjedou lidé z celého světa. Jestliže se učíte více cizích jazyků, můžete si je takto procvičit. Výhodou může být i to, že konkrétní jazyk je cizí pro vás všechny.

Zajištění jazykového kurzu

Jak již bylo zmíněno, jazykové kurzy hledejte v českých nebo zahraničních agenturách a případně na zahraničních univerzitách. Poptejte se po svém okolí a nechte si něco doporučit. Záleží na konkrétním cizím jazyku, nejvíce nabídek bývá samozřejmě na angličtinu. Také agentury jsou kvůli poplatkům dražší. Zvážit je třeba cílovou destinaci, letenka vám cestu prodraží. O své pozitivní i negativní zkušenosti se po kurzu podělte na internetu, pomůžete tak ostatním, kteří si s něčím nejsou jistí.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 22.8.2013   |   Zobrazeno: 1594x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)