Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Platové tabulky a třídy státních zaměstnanců

Platové tabulky a třídy státních zaměstnanců

Platové třídy, platové stupně, platové tabulky, také v tom máte trochu zmatek? Následující shrnutí by vám mělo pomoci v základní orientaci.

Pro určení základního příjmu (práce na plný úvazek při splnění všech dalších kritérií) se využívá tabulka škálovaná podle platového stupně a platové třídy. Tabulek je ovšem rovnou 5 a nejprve je potřeba se do některé z nich zařadit. Poté je třeba zjistit, do jaké platové třídy a platového stupně zaměstnanec patří, o čemž se více dozvíte v druhé části článku. Pro zobrazení větší verze tabulek je třeba na ně kliknout.

Přečtěte si také:

Nový článek s platovými tabulkami státních zaměstnanců

Platy soudců, poslanců a europoslanců

Platy podle profesí - kdo si vydělá nejvíc a kdo nejméně?


Čtěte nový článek s novými platovými tabulkami!


1. tabulku použijí všichni veřejní a státní zaměstnanci, kteří podle Nařízení vlády č 564/2006 Sb. nespadají do žádné další tabulky. Je to platová tabulka nejchudší.

Platová tabulka 1

2. tabulku použijí všechna zaměstnání uvedená v paragrafu 303 odst. 1 zákoníku práce (policie, armáda, BIS, ČNB,…) a dále úředníci územního samosprávného celku, zaměstnanci Akademie Věd, Grantové agentury a Technologické agentury.

Platová tabulka 2

3. tabulku použijí zdravotničtí pracovníci.

Platová tabulka 3

4. tabulku použijí pedagogičtí pracovníci s odbornou kvalifikací a vysokoškolským vzděláním bakalářského nebo magisterského stupně.

Platová tabulka 4

5. tabulku použijí pedagogičtí pracovníci bez odborné kvalifikace a/nebo vysokoškolským vzděláním bakalářského nebo magisterského stupně.

Platová tabulka 5

Zařazení do správné platové třídy

Zařazení do správné platové třídy je poměrně snadné. Pracovník musí splňovat konkrétní kvalifikaci pro danou pozici a dále dosáhnout alespoň předepsaného vzdělání, které je následující (lepší vzdělání ale neznamená automaticky posun do vyšší platové třídy, kterou vyšší měrou určuje povaha pracovního místa):

1. platová třída: základní vzdělání

2. platová třída: základní vzdělání

3. platová třída: střední vzdělání

4. platová třída: střední vzdělání s výučním listem nebo střední vzdělání

5. platová třída: střední vzdělání s výučním listem

6. platová třída: střední vzdělání s maturitou nebo výučním listem

7. platová třída: střední vzdělání s maturitou

8. platová třída: střední vzdělání s maturitou

9. platová třída: vyšší odborné vzdělání nebo střední s maturitou

10. platová třída: vysokoškolské (bakalářské) vzdělání nebo vyšší odborné

11. platová třída: vysokoškolské (magisterské) vzdělání nebo bakalářské

12. platová třída: vysokoškolské (magisterské) vzdělání nebo bakalářské

13. platová třída: vysokoškolské (magisterské) vzdělání

14. platová třída: vysokoškolské (magisterské) vzdělání

15. platová třída: vysokoškolské (magisterské) vzdělání

16. platová třída: vysokoškolské (magisterské) vzdělání

Zařazení do správného platového stupně

Pro zařazení do platového stupně je klíčová doba započitatelné praxe. Jakou praxi pod tím rozumět? Započítána bude pouze doba, po kterou zaměstnanec vykonával činnost, která je stejná nebo podobná, jako při určování platového stupně. Pokud je dříve vykonávaná činnost zcela jiná, praxe je nulová, byť zaměstnavatel může přihlédnout i k obecným předpokladům pro výkon práce, pro kterou je jakákoliv předchozí praxe vždy relevantní. Pokud je například praxe dosažena v podobném oboru činnosti, může zaměstnavatel tuto dobu započítat pouze z části po posouzení relevantnosti takové praxe.

Příklad: Pracovnice nastupuje do zdravotnického zařízení jako sestra, ale předchozích 10 let se věnovala výuce ve zdravotnickém školství. Zaměstnavatel rozhodne o zkrácení započitatelné praxe například na 5 let, protože předchozí pedagogická činnosti rozhodně neměla z pohledu výkonu práce zdravotní sestry hodnotu 10 let strávených na pozici sestry, ale přesto relevantní byla.

 

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 10.12.2012   |   Zobrazeno: 846446x

Komentáře

Kulík23.01 11:55

dobrý den,

celé je to špatně, vždyť rozdíl mezi pedagogy byl dávno zrušen a navíc došlo znovu k navýšení jejich tarifů!!!!

jana07.04 22:52

zajímalo by mě, kdy budou tabulky předělány. Pracuji jako kuchařka a mám odpracováno 32 let, odchod do důchodu se mi prodloužil do 65 let, což nevím v dnešní době jest-li se ho dožiju, ale došla jsem na tabulce k poslednímu základu a čeká mě pobírání tohoto základu celých 15 let až do důchodu. Připadá mi to postavené na hlavu, protože se neustále učím novým věcem a ke všemu každý rok školením získávám nové a nové informace, aby jsem mohla v této práci působit. Copak se školí a zdokonalují jen učitelé? Další zjištění je, že se k nám chovají, jako kdyby jsme na tuto práci nestudovali, myslíte si, že je to správné? Pan ministr by se měl zamyslet, protože škola bez kuchyně nefunguje a práce zde není jednoduchá, když pak slyšíte,/ pokud se vám to nelíbí jděte, za bránou čeká na tuto pozici lidí dost/ připadám si, že jsme se vrátili o 100let zpět.

Kulík je mimo24.01 20:29

To, že došlo ke snížení rozdílu jednotlivých platových tříd a stupnů neznamená, že nic takového není. Nejdřív si o tom něco zjistěte a neplácejte jen bezhlavě to, co slyšíte v upoutávce na televizní noviny.

Voloďa26.08 14:12

Lidi, co blázníte. Ta nahoře uvedená tabulka pro pedagogy je prostě už dost dlouho neplatná. Pan ministr Dobeš jí s platností od 1.1.2012 znivelizoval (viz vládní nařízení č. 448/2011 Sb.), takže dosažená praxe nyní už nehraje příliš roli. Nastoupíte jako učitel po škole za 20 tis /brutto a do penze odcházíte za 25 tis Kč/brutto.
Záměrem je dostat do škol absolventy s tím, že ti staří už stejně neodejdou, protože nemají kam. Mezi námi, mohlo to být ještě drastičtější. Problém celkově nízké mzdy školských pracovníků to pochopitelně neřeší.

oba ste mimo08.02 12:21

Oba jste mimo.Vždyť je to jedno kolik kdo má .Mě by zajímalo kolik máte vy dva,když jste tak chytrý.zdraví vás vysokoškolský student.jestli jste hrdinové tak sem napiste svůj plat a vzdělání.

Jitka03.05 22:23

Tak já učím cca 15 let, jsem kvalifikovaná (DiS. předškolní a mimoškolní pedagogika) a plat mám 17 400Kč čistého...(a neučím v Praze, ale v malém městě...pro případné rejpaly)
Myslím, že platy učitelů jsou už na dobré úrovni....já si nestěžuju....a samozřejmě platy učitelů na Zš, Sš jsou vyšší a vyšší.....:-)

Voloďa27.08 15:25

Jitko, pokud máš dojem, že platy učitelů jsou na dobré úrovni, tak žiješ na nějaké zvláštní planetě.
Na celostátní průměr běžný pedagog dosáhne až s praxí přesahující 27 let, a ani to už teď není vzhledem ke zrušení věkového automatu nárokové.
Většina učitelů jsou přitom vysokoškoláci a měli by žákům kázat o důležitosti vzdělání pro jejich další život. Přitom právě oni jsou zářným příkladem toho, že vzdělání se příliš nevyplácí. Tedy alespoň co se výdělku týče. A o ten jde v tržní společnosti skoro každému. Samozřejmě kromě Tebe :-)

Honza25.11 19:31

Nerozumim na co si stežujete, vůbec sem netušil, že maji učitelé tak vysoké platy když pořád slýcháme jací jsou chudáci a že nemají peníze. Plat lékaře absolventa je 18 tis hrubého, což je o 2 tisíce méně než učitele? No to je neuvěřitelné, náročnost studia, odpovědnost, čas strávený přípravou, čas strávený v práci, nic z toho se nedá porovnat, pokud se Vám zdá 20 tis. málo, žijete vy na nějaké divné planetě...a ještě si stěžovat na nízké příjmy? Drzost některých lidí je vážně neuvěřitelná.

14.09 22:41

Doktoři mají pořád málo, lékařina není práce, to je povolání. Jestli se jim to nelíbí, ať jsou pracovat jinam a pořád nefňukají. Kdo má dnes průměrný plat? Většina lidí na něj nikdy nedosáhne, ale státní zaměstnanci se jím pořád budou ohánět. Hromada lidí maká za min. mzdu, ty slyšet ale tolik není...

Jitka06.06 13:36

Na vysokoškolsky vzdělaného člověka nezvládáte český jazyk. Takové chyby nepíše ani děcko na druhém stupni ZŠ. Několik let jsem učila ČJ, tak to mohu posoudit.

Vejmělek20.07 14:35

?? má to bez chyby,tak nevím, co jí vyčítáte.
PhDr. Vejmělek

Jaroslav14.01 23:35

Vysokoskolsky student by nemel psat s hrubymi chybami.

kodl08.02 20:07

Ahoj,ja utírám zadky v duchoďáku za 13 taců hrubého.Ostuda ČR.

Anavi11.02 16:23

Ahoj,já utírám nejen zadky,ale podlahy a tzv.rovné plochy...též důchoďáku.Zde 5let praxe ale celkově v zaměstnání 40let a !!a to za pouhých 12580 základ!!DĚS BĚS-a kam utéct?do politiky!!!

miky18.07 20:42

Já jsem na tom stejně jak s platem tak prací.Práce je neoceněná.

sarka03.08 13:49

tez pomaham lidem kteri se ani nenaji a netusi ze vykonali svoji potrebu a to jeste za 9000 zacala sem stim tedka ale jak mam nasetrit kdyz mi najem stoji 6500 cesty do prace kazdy den aspon 60kc sporení 1000 jidlo 2000 a to nemam ani rodice na ktere bych se mohla spolehnout sama na vsecko docela slozite a sproste platy

hugo11.04 15:15

pojdte do kolbenky tady se da vydelat 20k cisteho za zakladni hodiny

titan10.08 12:25

Tak proc to delas? Ja prodavam telefony u operatora a mam 2x tolik...

baba24.11 13:02

Ahoj a my ty zadky utíráme za deset a půl,heč,dvanáctky,soboty ,neděle a ještě jsme přeplacený,prý

Martin10.03 12:34

Ty čísla jsou hrubá nebo čistá mzda?

Karel09.01 13:26

Tohle je jistě můj manžel to je taky člověk který si nechce zvyknout, že se mluví o platu hrubém jenom proto, že je negramot a neumí si vypočítat mzdu čistou,asi jste na tom podobně. Kája

Admin11.03 08:43

Ahoj,
jde o hrubou mzdu.

Karel02.04 08:27

Ahoj vysokoškolský studente! Bylo by doré, navštívit pár semestrů ČJ, než začneš ukazovat svou nahotu na netu!

petr reitmajer09.04 11:48

Ahoj všichni ptám se proč vláda neupravila tabulky s odkazem na nařízení vlády č.567/2012?když první tabulka začíná na částce 6650kč a minimální mzda je 8000kč?lidé jsou si rovni v právech a dústojnosti?JDU SI PODAT ŽALOBU PRO MZDOVOU DISKRIMINACI?PŘIPOJÍ SE NĚKDO MÚJ TELEFON 720 583 371

Šári12.04 23:05

No po pravdě, mě by stačila, jako skvělý měsíční příjem, částka kterou si naši hlavy pomazaný navýšily ke svému krásnému přijmu z našich téměř prázdných kapes a já bych jim naopak dopřála na rok naší sprostou minimální mzdu!!! Tabulky by se za těchto okolností jistě dočkaly závratných změn!!!

janík17.04 11:22

Ostudou je hlavně to, že lidé, kteří pracují v sociálních službách při velmi náročné práci fyzicky a hlavně psychicky mají minimální platy a většinou protože jde o firmy o.p.s. ap. mají 67,- Kč na hodinu!!!!!!! Jsem pro zvýšení minimální mzdy - ceny od té doby zvrostly několikanásobně a z čeho má poctivý pracovitý člověk žít?

Jana D.29.04 09:27

Dobrý den,
jsem zaměstnancem speciál.školy,dříve zvláštní.Pracuji jako uklizečka ve 12.plat.stupni a 2.plat.třídě již 13 let.Jsem vyuč.s výučn.listem.Neměla bych mít podle tabulky vyšší plat.třídu,alespoň 3?Zaměstnav.mi říká,že nespadám do vyšší třídy,protože kategorie prací je daná zákonem.Děkuji za odpověď.S pozdravem Jana D.

Admin29.04 10:50

Dobrý den,
podle "NAŘÍZENÍ VLÁDY č. 222/2010 Sb.,
o katalogu prací ve veřejných službách a správě" opravdu vaše pozice spadá do druhé platové třídy. Co se týče vzdělání, to je pouze kritériem pro získání dané pozice a platové třídy. Dalo by se tedy říct, že jste na svoji pozici překvalifikovaná, což se ale nemůže projevit na zvýšení platové třídy.

Kamil30.04 18:34

Dobrý den,
mohli byste mi poradit, kam patří poradesnký psycholog.
Děkuji za odpověď.
Kamil

Barbora05.05 22:15

Dobrý den,
dokončuji bakalářské studium pedagogické asistenství pro 2.stupeň ZŠ zaměření Aj a speciální pedagogika.

Nejsem si úplně jistá, do jaké platové tabulky a třídy patřím, a proto prosím o radu a upřesnění.

Předem děkuji za odpověď
Barbora

Admin06.05 11:33

Dobrý den,
odkázal bych vás sem: http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf

Z textu katalogu prací vyplývá, že podle konkrétně vykonávané práce půjde o 11-13 platovou třídu, pakliže z vás bude kvalifikovaný speciální pedagog (pokud se nemýlíme, musela byste dostudovat i magisterské studium učitelství).

Šárka08.05 12:59

Já jsem učitelka v MŠ a stálou práci nemohu stále sehnat,takže vy co ji máte a stěžujete si,doporučuji OPATRNĚ,protože může být i hůře :(:) Š

Mája09.05 21:06

Dobrý den,
mohu si taky ověřit jakou tabulku? Zatím Bakalářské studium v oboru strojírenství. Praxi mám 3roky, ale bohužel né v oboru. Děkuji moc

Admin10.05 08:54

Dobrý den,
takhle to bohužel (bohudík?) nejde dělat. Netušíme, na jaké pozici budete pracovat a zda půjde o státní, nebo soukromý podnik, zda se na vás tedy vůbec tabulky budou vztahovat.

Tereza Hřibská14.05 17:58

Dobrý den, mám vysokoškolské(bakalářské) vzdělání - speciální pedagogika vychovatelství. Ucházím se o pozici učitelky v MŠ, kde mi bylo sděleno, že nárok na 9. platovou třídu nemám z důvodu, že nemám předškolní pedagogiku ale speciální a tudíž jsem nekvalifikovaná. Mohu se zeptat zda je to možné?

Admin15.05 09:33

Dobrý den,
nevíme, jak je to ve vašem konkrétním případě, ale pozice a platová třída spolu přímo souvisejí a vzdělání je kritériem pro dosažení obojího. Nemělo by tedy být pravidlem přijímat nekvalifikované pracovníky na místa, která vyžadují konkrétní kvalifikaci a jen jim za to snížit platovou třídu. Raději se o tom ale poraďte se specialistou na pracovní právo.

Pavlína17.06 14:20

Ano, je to možné a pravda. Vychovatelství není dostačující kvalifikacepro uč. v MŠ. Musela byste dostudovat dva roky (+maturita psychologie, pedagogika) na SPgŠ obor Předškolní pedagogika a nebo 3 roky bakalářské studium Učitelství pro MŠ...P.

Šárka26.06 08:08

Zdravím a myslím, že to je jinak ... mám taky specku (Bc.) vychovatelství a psala jsem před dvěma lety dotaz na MŠMT přímo kvůli kvalifikaci učitelky do MŠ a přišla mi odpověď od Mgr. Fridrichové:
...pokud jste absolvovala bakalářský studijní program speciální pedagogika i když zaměřený na vychovatelství, získala jste odbornou kvalifikací nejen vychovatelky,ale také učitelky MŠ, a to také podle současného znění zákona. Novela zákona bude účinná od 1.9. 2012.
Získala jste kvalifikaci učitelky běžné MŠ podle § 6 odst. 1 písm. d) a kvalifikaci učitelky MŠ pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami podle § 6 odst. 2 písm. a) zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících.

Lenka20.05 20:10

Dobrý den,
jak je možné, že zdravotnické obory, lidé, kteří zachraňují lidské životy a přitom sami nasazují život svůj (hasiči, záchranáři) mají takovýhle pakatel? Například oproti pedagogům, které možná tak pozlobí studenti..?? Tohle je k nepochopení...

Admin21.05 08:56

Dobrý den,
smyslem našeho článku není vyvolávat takovéto pocity, ale spíše ukazovat lidem, jaké jsou platové podmínky, které se jich konkrétně týkají - prostě aby měli přehled a mohli provést informované rozhodnutí, zda budou nasazovat své životy, nebo raději budou podléhat jiné formě trýznění od výbušného materiálu, který je usazen ve školních lavicích. :-)

|Jinda30.05 10:29

Dobrý den, a zkusila jste si práci ve školce napíklad. .. Ono to není zase, tak jednoduché-odpovědnost a stále jednou nohou v kriminále. A to nemluvím o té přípravě do práce. Kterou většina učitelů dělá i ve svém volném čase. Kdo vám brání si dodělat školu a začít ve školce pracovat. Sama si organizujete život, tak prosím

Andrea20.08 16:14

Hlídala jste dnešní děti? Pozlobí studenti? Víte jaká je to zodpovědnost? Děti jsou free, vyžaduje se alternativní výuka a některé si poté myslí, i vlivem výchovy v rodině, že mohou vše. Máte pravdu, je to snadné povolání, žádná zodpovědnost, žádné přípravy doma, žádné studium odborných publikací (i když připouštím, že učitelé všobecných předmětů to mají jednodušší)....za ten plat to vážně stojí!!! Mám zkušenost i s Vámi zmíněnými zdravotníky, vědomosti nic moc, komunikační dovednosti hrozné a dodržování lékařské etiky ani nemluvím.Někdy závidím laikům, že neví.

Helena27.05 19:10

Dobrý den, mám vyšší odborné vzdělání veřejná správa na škole obnova a rozvoj venkova. Nastoupila jsem nyní do práce, bez jakékoliv předchozí praxe, jako pracovnice informačního centra. Je možné, že mě správně zařadili do 8. platové třídy? Děkuji moc za odpověď.

Helena28.05 19:38

Dobrý den, na tento zákon či přílohu zákona, jsem již koukala. Bohužel se v ní nemohu najít. Jako pracovnice informačního centra se sama informuji o aktuálních informacích o turistických cílech, které pak podávám návštěvníkovi informačního centra. Dále se snažím o propagaci kulturních akcí v mém regionu a to jak v tištěné podobě tak i na internetových stránkách. Podle tohoto popisu mi sedí ve Vámi uvedeném článku strana 164 2.10.31 REFERENT SPRÁVY MÍSTNÍHO ROZVOJE 10. platová třída bod 5. Je tedy možné, že mě zaměstnavatel špatně zařadil? Nekrátí se platová třída v případě, že nemám předchozí praxi? Děkuji moc za odpověď.

Admin29.05 09:29

Dobrý den,
je to opravdu jednoduché - sloupec určuje vaši pozici, řádek vaši praxi. Pokud je nulová, tak jste v prvním řádku, ale o který sloupec, tedy platovou třídu, ve vašem případě jde, opravdu nedokážeme posoudit a podle nás je nejlepší konzultace s nadřízeným, případně s dalšími osobami na obdobné pozici, máte-li možnost se jich zeptat.

Eva30.05 22:33

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, měla bych nastoupit jako civilní zaměstnanec policie čr jako instruktor výcviku služebních psů. Ačkoli mám vysokoškolské vzdělání, titul Ing, byla jsem zařazena do 9.platové třídy. Jen jsem se chtěla zeptat zda pokud na uváděnou pozici nebylo požadováno vysokoškolské vzdělání, tak se třída automaticky snižuje na třídu požadovaného vzdělání.

Admin31.05 09:24

Dobrý den,
ne, je to ještě jinak. Vzdělání je základní kritérium pro dosažení určité třídy, respektive pracovní pozice, která odpovídá konkrétní platové třídě. Nositelem třídy, tedy i platu, je tedy konkrétní pozice, ne vzdělání - to je pouze nutným kritériem.

Lucie03.06 17:22

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Učím v logopedické třídě běžné MŠ, mám magisterské vzdělání v oboru speciální pedagogika, praxe 7 let. Jsem zařazena v 9. platové třídě, stupeň 2. Je to v pořádku? Neměla bych mít vyšší plat.třídu? Děkuji.

Admin04.06 08:11

Dobrý den,
jde o to, jak je vaše pracovní pozice koncipována. Z dokumentu http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf
vyplývá, že může jít buď o devátou platovou třídu, nebo zhruba jedenáctou.

Pro devátou:
1. Tvorba vzdělávacího programu třídy mateřské školy. Aplikace vzdělávacích a výchovných
metod včetně případné individuální práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami.

Pro jedenáctou:
5. Etopedické, logopedické, somatopedické, psychopedické, tyflopedické a další
specializované vyšetření dětí, žáků, studentů nebo klientů se zdravotním postižením a
provádění nápravy nebo psychoterapeutických činností zaměřených na odstraňování nebo
zmírnění poruch učení a chování. Zpracovávání programů integrace a inkluze dětí, žáků,
studentů nebo klientů se speciálními vzdělávacími potřebami.

Sona12.06 13:16

Dobrý den, měla baste spadat do 4. platového stupně. Ale záleží na tom, jak Vám praxi ohodnotil zaměstnavatel. Máte právo na informaci o tomto, jak to je. Nemusí být vždy 100%, nekdy se priznává jen část. Zeptejte se na personálním, nebo mzdovém oddělení. Stává se, že zaměstnavatel "pozapomene" zvýšit platový stupeň podle odpracované praxe. Když už nic jiného, alespoň si budete jistá, že jste ve zařazena ve správném stupni.

Alena11.06 16:30

Dobrý den,chtěla jsem poprosit o kontrolu mého zařazení do platové třídy a stupně.Pracovala jsem od4.10.1993 jako pomocná síla ve školní jídelně,od 1.9.2001 jako kuchařka s výučním listem v oboru,od 1.3.2008 jako hlavní kuchařka stále ve školství.Před tím jsem pracovala jako vyuč prodavačka a byla na mateřské dovolené.Teď jsem v 5.třídě a 8.stupni.Ďekuji za odpověď Alena

Admin11.06 17:01

Dobrý den,
nejsme si úplně jistí - podle toho, co píšete, máte 19 let praxe, což by zhruba odpovídalo 8. platovému stupni, velmi brzy však i 9.
Co se týče platové třídy, tak tady je to složitější. jde o to, co všechno máte na starosti. Zde http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf si najděte kuchaře a je tam skvěle rozpracováno, který kuchař do jaké třídy spadá.

Ivana18.06 22:43

Dobry den,myslim si,ze vubec nejake zarazeni do pletove tridy ve skolstvi nema smysl pokud budou z vetsiny v materske skole pracovat nekvalifikovane pedagozky a tkzv, pomocne pedagogicke sily budou vyucene obuvnicemi. I tak to v nasem skolstvi chodi.

Admin19.06 11:40

Dobrý den,

jsou stanoveny podmínky (vzdělání,...), a pokud jsou obcházeny, už je to námět pro někoho jiného. :-)

Ivana23.06 13:00

Dobrý den !
Pracuji 19 let na stavebním úřadě jako referent státní správy a samosprávy - zajištění odborných agend ve vymezeném dílčím úseku.
( 2.10.1 ), v 7. platové třídě, 11. stupni - 26 let paxe.
Postupně mi byly přidány práce :
1) koordinátor Zdravého města (zde jsem absolvovala školení a
získala zlatý certifikát, který je na úrovni zvláštní odborné
způsobilosti )
2) vkládání dat do RUIAN - registru územní identifikace a
nemovitostí.
RUIAN vznikl 1.7.2011 a od 1.7.2012 jede na ostro, takže
zařazení do platové třídy jsem nenašla.
Myslím, že bych mohla být zařazena min.do 8. platové třídy.
Mohli byste mi prosím poradit, kde bych mohla zjistit, jestli mám nárok na vyšší třídu ?Zejména na práci bod 1, když jsem dosáhla toho certifikátu?

Děkuji za brzkou radu

mhasd24.06 20:48

Počítá se do praxe doba mateřské/rodičovské dovolené?
Kolik maximálně let. Díky za oodpověď.

Lenka24.06 21:52

Dobrý den,
chci se zeptat, zdali je nějaká možnost kontroly nadřízeným orgánem úředníků ve státní správě a samosprávě územních samosprávných celků, co se týče přidělování platových tříd s ohledem na náplň práce, zodpovědnost. naše práce je kontrolována pravidelnými kontrolami, ale o odměnu za vykonanou práci se nikdo nezajímá, zda je úředník správně zařazen a ohodnocen. A už vůbec nemluvím o tom, jak si samospráva rozděluje odměny.

Admin25.06 11:09

Dobrý den,

opravdu je nám líto, ale s touto otázkou vám pomoci nedokážeme. V této problematice se neorientujeme. Samozřejmě, kontrola možná je, ale jak zajistit, aby se zajímala i o vaše platy, to netušíme.

Hanka26.06 14:46

nějak nechápu celkově - tabulky začínají na hodnotě, která není ani minimální mzda... to jde???

Admin26.06 15:02

Dobrý den,

tabulky se nemění tak často - vše je upřesňováno nařízeními vlády, takže reálně mzda samozřejmě pod minimální klesnout nesmí.

Veronika02.07 22:59

Dobrý den,
vystudovala jsem SPgŠ obor učitelství pro MŠ.Mám 19 let po maturitě,
nemám zatím žádnou praxi a teď od září nastupuji jako učitelka v MŚ.Můžete mi poradit do jaké platové třídy budu zařazena?
Děkuju.

Admin03.07 08:23

Dobrý den,

pravděpodobně máte na mysli stupeň, protože třída s praxí nesouvisí.

Do vaší praxe se může počítat péče o děti na mateřské a rodičovské v maximální délce 6 let, nebo až dvě třetiny praxe, kterou jste nabrala jinde, než při učení v mateřské škole, záleží na povaze práce a na tom, jak moc byla její náplň praxí pro vykonávání práce učitelky v MŠ.

Kamila24.07 22:52

Dobrý den, měla bych dotaz. Nastupuji po RD do zaměstnání jako učitelka MŠ(vystudovanou mám SŠ - učitelství předš. a ml. školního věku), kde jsem pracovala 6let. Během RD jsem dokončila Bc. studium - Specializace v pedagogice - Vzděl. dospělých. Nyní končím Mgr.Pedagogika - Andragogika. Do jaké platové třídy bych měla být zařazená. Děkuji za odpověď

Iva01.08 11:38

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat do jaké platové třídy a stupně zapadám, když pracuji na postu sekretářky starosty a mám bakalářské vzdělání.
Děkuji

Tereza06.08 11:34

Dobrý den, mám vyšší odbornou školu sociální - chtěla bych být sociálním pracovníkem. Na jaký plat bych pak měla nárok? A pak ještě edna otázka: Pokud bych vystudovala Bc. se sociálním zaměřením, na jaký plat bych pak měla nárok?
Děkuji za odpověď

Admin06.08 12:01

Dobrý den,

vzdělání je kritérium, ne záruka vyššího platu. Platová třída se určuje podle toho, co skutečně děláte, ne podle vzdělání, které je pouze jedním z parametrů, které musíte na konkrétním místě splňovat.

Na vašem příkladu se to skvěle ukáže: jako sociální pracovnice se budete (dle tohoto nařízení vlády http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf) pohybovat mezi 8. a 13. platovou třídou, ale s VOŠ máte možnost, podle našeho přehledu v článku, na pozici pouze do 10. platové třídy. Po absolvování Bc. studia se vám otevírají dveře do 11. a 12. platové třídy, ale vždy ruku v ruce s postupem na vyšší pozici, ve které zastáváte práci, která je uvedena v nařízení vlády.

Sheba09.08 11:24

Dobrý den, šéf mi odebral odebral osobní ohodnocení a teď i několik platových stupňů, přesto, že s tím nesouhlasím a nový platový výměr jsem nepodepsal?

Admin09.08 13:22

Dobrý den,

vaše věta je, ačkoliv s otazníkem, oznamovací. :-) Netušíme, na co se nás ptáte. :) Mzdový výměr je jednostranný akt, se kterým souhlasit nemusíte, ale musí vám být doručen před vykonáním práce, na kterou se bude vztahovat.

Neuvedeno11.08 14:12

Dobrý den,

Když na 13. až 16. platovou třídu je třeba vysoškolské (magisterské vzdělání) tak, co určuje jestli vysokoškolák s magisterským vzděláním bude zařazen v 13. nebo 16. třídě? Je vůbec třeba mít jeden typ vzdělání mít tolik platových tříd?

Admin12.08 11:52

Dobrý den,

v článku i mnohokrát v diskuzi zmiňujeme, že zařazení do platové třídy je závislé na vykonávané práci a že vzdělání je pouze kritérium. Zatímco tedy na vykonávání práce v 13-16 třídě potŕebujete magisterské vzdělání, o skutečném zařazení rozhoduje pouze pozice a náplň práce, vy s takovým vzděláním máte pouze šanci se o tato místa ucházet.

Libor17.08 10:08

Dobry den,
Mohl by nekdo poradit prosím?
Jsem hudebník klavírista a vystudoval jsem v zahraničí na vysoké skole (bakalářské a magisterské studium).
Mám 10 ti letou praxi jako hudebni pedagog a koncertní umělec.
Do jake platové třídy bych byl přibližně zařazen pokud bych hledal práci v ČR ?
Předem děkuji

Admin19.08 10:27

Dobrý den,

praxe přímo neovlivňuje platovou třídu, ale stupeň. Ve vašem oboru by se pravděpodobně doložitelná praxe počítala v plném rozsahu, ale netušíme, jakou pozici byste zastával, tudíž další detaily nemůžeme ani odhadovat. Zkuste se zeptat kolegů z oboru. :)

Ivana19.08 21:49

Dobrý den, chci se zeptat jak by se měl vypočítat platový výměr když bych chtěla jít učit dvoutřídku na první stupeň při mateřské dovolené na 6 hodin týdně? Jsem kvalifikovaná a mám ukončené magisterské vzdělání. Jakou bych měla po nadřízené chtít smlouvu? Předem děkuji za odpověď

Admin20.08 10:29

Dobrý den,

váš plat musí určit zaměstnavatel, vy si pouze můžete zjistit, v jaké budete přibližně platové třídě a v jakém stupni (část rodičovské by se měla počítat jako praxe). Podle vašich povinností budete pravděpodobně zařazena do osmé až desáté platové třídy.

Neuvedeno20.08 12:45

Dobrý den,
nastupuji do mateřské školy jako Bc. v oboru Učitelství pro mateřské školy. Byl mi nabídnut úvazek 0,81 v 9 platové třídě. Ostatní učitelky mají maturitu, ale ne v oboru, mají plné úvazky a jsou ve stejné platové třídě jako já. Je toto v pořádku nebo bych měla požadovat nějaké vysvětlení? Dá se s tím něco dělat? Jako nová nechci dělat rozruch, samozřejmě jsem ráda za práci, ale tohle se mi moc nelíbí, proto žádám o radu. Děkuji..

Admin21.08 11:34

Dobrý den,

opakujeme to skoro v každé odpovědi a je to napsáno i v článku, vzdělání je pouze nutná kvalifikace, nikoliv něco, co by vám automaticky zvyšovalo platovou třídu, ta je určena dle katalogu prací v nařízení vlády: http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf

Berte to tak, že vaše kolegyně maturantky se už výše s tímto vzděláním dostat nemohou, ale vy s titulem Bc můžete pomýšlet na vyšší pozici, třeba až v 11 platové třídě.

Neuvedeno21.08 11:59

Děkuji za odpověď,
ještě bych se ráda zeptala na jednu věc. Vím, že už je to malinko mimo téma, ale má to souvislost. Budu teprve podepisovat smlouvu a chci v tom mít předem jasno. Při úvazku 0,81 se mi logicky krátí i pracovní doba. Ze 40 hodin mi zůstává 32,4, tedy téměř o 8 hodin týdně méně. Těchto 8 hodin by mi mělo být odečteno poměrem (31 a 9) z přímé i nepřímé práce? Poté mi to vychází zhruba 24 a 8. Je to tak? Nebo to může zaměstnavatel udělat tak, že mi zkrátí jen nepřímou práci? Mám podezření, že to takhle totiž dopadne. Děkuji za jakékoliv vaše reakce..

...21.08 13:37

Dobrý den,Kolik činí přesně 8.platová třída čistého?

Admin21.08 18:17

Dobrý den,

je platová třída a stupeň, částka se dá určit jen se znalostí obou. Dále pak nelze čistou mzdu určit už kvůli tomu, že částka neobsahuje osobní ohodnocení.

Laďka29.08 14:42

Dobrý den,

mám vystudovaný bakalářský obor Psychologie se zaměřením na vzdělávání, ukončený státnicí z psychologie. Navazující magisterské studium mám Genderová studia. Nyní bych měla učit na vyšší odborné zdravotnické škole. Do které tabulky a třídy budu podle Vás patřit? Bylo mi řečeno, že budu mít méně peněz, vzhledem k tomu, že nemám pedagogické minimum, ani státnici z pedagogiky. Děkuji

Admin29.08 19:31

Dobrý den,

jak už tu někdo poznamenal, tabulka pro pedagogy už neplatí. Nejsme si úplně jistí, jak stanovit váš plat, proto to řešte přímo se zaměstnavatelem, který by vám měl být schopen podat přesné informace.

Barbora14.10 20:13

Dokázal by mi prosím někdo vysvětlit, proč jsem měla jako učitelka MŠ se středoškolským vzděláním od 1.1.2012 podepsaný platový výměr 20680,-Kč hrubého /asi 18500,¨čistého/, 9.platová třída, 3. platový stupeň, praxe v oboru asi 16 let,nyní jsem přešla na jinou MŠ a mám 16300,-Kč čistého? To zase klesly ve školství platy??? Nebo je to tím, že jsem u nich nový zaměstnanec?
Děkuji za odpověď, jsem z toho docela rozčarovaná. Ať žije naše školství :-(

petr.h17.10 20:07

Dobrý den, podle čeho se dá poznat, jestli mi uznají moje VŠ magisterské vzdělání pro konkrétní pozici na úředníka (odst. 2). Např. ve výběrovém řízení je 9, ale podle tabulky bych mohl mít klidně 11, jak poznám, jestli mi uznají můj vystudovaný obor? Děkuji.

Admin18.10 12:38

Dobrý den,

řešili jsme to v článku a mnohokrát už i v této diskuzi - vaše vzdělání je LIMIT. Pokud budete s vysokoškolským titulem uklízet, dostanete se do platové třídy, která odpovídá uklízení. Opačně to však nefunguje, tedy nemůžete vykonávat práci, která je zařazena do třídy, na kterou nemáte potřebné vzdělání.

Veronika01.11 08:55

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Pracuji jako sociální pracovnice v zařízení pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Mé vzdělání je v oboru sociálně správní činnost ve veřejné správě (DiS.) a Bezpečnostně právní činnost ve veřejné správě (Bc.). Jsem tu již 2,5 let. Jaká by měla být má platová třída? Stačí mi mé vzdělání na takovou pozici? Velice děkuji za odpověď.

Lenka19.11 12:47

Dobrý den, na základní škole jsem jako učitelka 1. stupně ZŠ (magisterské studium) řazena do 12. platové třídy, stupeň 3.(před RD, v roce 2010 to bylo 17260,- hrubého)Do jaké platové třídy bych se dostala, kdybych po rodičovské dovolené nastoupila do mateřské školy v místě bydliště? (jaká je to tabulka ?)Děkuji za odpověď.

LenaS21.12 00:06

Dobrý den, vystudovala jsem speciální pedagogiku-logopedie, surdopedie. Od listopadu jsem zaměstnaná jako učitelka v MŠ a od ledna se bude v této MŠ otevírat logopedická třída, kde budu vykonávat práci učitelky MŠ (tvorba ŠVP, TVP), ale také speciálního pedagoga (tzn. náprava řeči individuální a skupinová). Ve smlouvě mám ponechanou pouze pracovní náplň učitelky-bez zmínky o práci spec.pedagoga. Praxi mám 4 roky na ZŠ jako asistent pedagoga a školní logoped. Chtěla bych se tedy zeptat, jaké platové zařazení mi nyní náleží.V platovém výměru mám 8. plat.třídu. Děkuji

Lukáš07.01 22:38

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda platové tabulky musí dodržovat i soukromé střední školy (s.r.o.). Děkuji za odpověď.

Admin08.01 07:50

Dobrý den,

nemusejí.

Alice10.01 03:42

Nechápu, na co si učitelé stěžují. Pracují jen 5dní v týdnu, mají volno a prázdiny. To nikdo jiný nemá. A takový peníze skoro za nic? Raději bych mlčela... Já dělám v domově důchodců, střídá se mi pořád dokola denní a noční, chodím domu věčně vyřízená jak fyzicky tak psychicky a jsem ráda za 10 000,- čistého.

Alena U.16.01 14:54

Dobrý den, jsem zdravotnický záchranář. Studuji specializační vzdělání pro záchranáře. Na jakou platovou třídu a stupeň mám nárok před a po dokončení specializačního vzdělání? Praxe v oboru do 5 let, Bc. vzdělání... Nastoupit chci do nemocnice. Děkuji

Admin16.01 18:30

Dobrý den,

domníváme se, že vaše vzdělání nemůže samo o sobě hrát roli. Pokud díky němu budete moci zastávat zodpovědnější a náročnější práci, budete pravděpodobně zařazena do vyšší platové třídy. Vše je v tomto dokumentu: http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf

Podle něj je zdravotnický záchranář od 9. do 11. platové třídy.

Věra17.01 15:01

Učitelé mají hodně.
Po střední škole: nejlepší studenti jdou na technické školy a nejhorší na peďák. Je to smutný, ale je strašně moc učitelú bez přehledu a naprosto neschopných, nechápu za co by mělo být víc peněz...........

Radka22.01 15:13

Dobrý den,

pracuji od 1.1.2013 jako administrativní pracovnice na vysoké škole, jsem zařazená v 1. platovém stupni a v 7. pl. třídě, chci se zeptat, když už běží nový rok, něměl by se můj pl. stupeň přehoupnout na 2.?

Děkuji za odpověď.

Petra23.01 10:13

Dobrý den,
pracuji jako lékařka ARO a mám t.č. čtyřletou praxi. V rámci postgraduálního vzdělávání je v našem oboru nutné absolvovat nejdříve tzv. základní kmen trvající minimálně dva roky a zakončený písemnou zkouškou, poté je možné přistoupit k atestaci, zde je nutná minimálně pětiletá praxe. V říjnu 2012 jsem absolvovala základní kmen a zaměstnavatel mě přeřadil ze 12. do 13. platové třídy. Nyní jsem dostala nový platový výměr, kde zaměstnavatel uvádí, že mě v souladu s platnou legislativou (zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, nařízení vlády č. 222/2010 Sb. o katalogu prací) zařadil zpět do 12. třídy. Odůvodňuje to tím, že absolvováním základního kmene v oboru se nezískává specializovaná způsobilost, která je předpokladem zařazení do 13. platové třídy. Dále uvádí, že platná legislativa ani ekonomická situace nemocnice neumožňují ponechat tarif 13. platové třídy a za absolvování základního kmene mi navýší osobní ohodnocení o 500,- měsíčně. Může zaměstnavatel takto postupovat a je mou povinností nový výměr podepsat? Bylo předchozí navýšení platu v rozporu se zákonem?
Předem děkuji za odpovědi.

Admin23.01 13:39

Dobrý den,

obáváme se, že v tomhle vám dokáže poradit pouze specialista na pracovní právo a to ještě s velkým vhledem do problematiky zdravotnictví.

jan25.01 06:56

Máte začít dělat. Já pracuju jako skladník 3 roky a mám 23 254,- hrubého v malým městě do 10000 obyvatel

Pavla04.02 20:30

Dobrý den,
pracuji 31 let ve školství, 10 let jako uč.MŠ a 21 let na ZŠ jako uč. na 1.st. Mám stř.vzdělání - Ped.škola-uč.pro MŠ. Od září budu nezaměstnaná, protože nemám vysokou školu ....poděkování. Prosím,v jaké platové třídě bych měla být nyní a v jaké pl.tř. jako uč. MŠ
Děkuji za odpověď. Pavla

Věra12.02 17:02

Na výplatním pásku mám napsáno :třída 3,stupeň 10, a základní plat 12 220 Kč, v žádné dané tabulce jsem se nenašla, pracuji jako státní zaměstnanec - mohu mít i více peněz?podle jaké tabulky mi tady toto vypočítali?Praxi mám 23let a vzdělání maturitní.Děkuji za odpověď.

Marie25.02 12:46

Dobrý den,
pracuji jako sociální pracovnice v domově pro seniory. Má praxe je 20 let. Pracuji jako vedoucí sociálního úseku, mám pod sebou 26 pracovníků přímé obslužné péče, vzděláním mám magisterské v oboru - sociální pedagogika. Prosím o odpověď na otázku - v jaké třídě bych měla být zařazena. Děkuji

Marie25.02 12:51

Dobrý den,
jsem sociální pracovnice s odborným magisterským vzděláním, můžete mně prosím napsat zda patřím do tabulky 4 nebo 5.
Děkuji

**28.02 03:09

Zákoník práce rozeznává pracovní dobu, a a contrario to, co pracovní dobou není. Závislý výkon činnosti v pracovněprávním vztahu (práce) je pracovní dobou, za kterou přísluší mzda / plat. Tato pracovní doba musí být mimo jiné předem rozvržena a evidována, mimo ní po vás zaměstnavatel (zjednodušeně řečeno) nemůže nic chtít. Tolik k prvnímu dotazu. Sjednání úvazku v nižším rozsahu, než mají vaše kolegyně u stejného druhu a náplně práce, může v obecné rovině naplovat znaky nepřímé diskriminace. Problém zde ovšem (jako ostatně u většiny záležitostí v tuzemské pracovněprávní realitě) spočívá v tom, že je prakticky nemožné zaměstnavateli něco takového prokázat.

gabina19.03 14:50

Dobry den.
Ja uklizim letadla na letisti VH,plus k tomu delame Bezpecnostni prohlidky letadel,smeny 12-ky i 16-ky s prestavkou,nocni,a mame zaklad po 20 letech 11780kc.Tak cisteho mame 11,500-12,500kc.

jiris1527.03 16:48

Dobrý den,
mám VŠ vzdělání (Ing.) a mám nastoupit jako skladový účetní a správce LPS ve zdravotnické záchranné službě. V platovém výměru mně zařadili do tř.9. Je to tak správně? Myslím si, že třída by měla být vyšší.
Jirka

Mirek29.03 10:23

Myslet si to můžeš, ale záleží jen na tom, na jakou třídu nastoupíš, takže tvoje volba ;)

Marta23.04 20:15

Dobrý den, mám střední ekonomickou školu, letos jsem si udělala certifikát na pracovníka v sociálních službách, mohu se zeptat do jaké třídy budu tedy patřit,děkuji Marta

Admin24.04 11:09

Dobrý den,

to záleží na práci, kterou budete vykonávat, ne na vzdělání, to je pouze kritériem.

Marta24.04 22:21

Mám nastoupit jako sociální pracovník v přímé obslužné péči,děkuji za odpověď.Marta

Admin25.04 10:27

Dobrý den,

domníváme se tedy, že z pozice vzdělání byste měla vykonávat maximálně práci, která přísluší 9. platové třídě, ale to bude asi vědět lépe váš zaměstnavatel. Stanovení různé platové třídy pro jednu pozici "sociální pracovník" není lehké, věříme, že to dá zabrat i zaměstnavateli, který přesně ví, co od vás chce. V zásadě jsou sociální pracovníci mezi 8. a 13. platovou třídou, což je velký rozptyl, takže doporučujeme příslušnou pasáž přečíst v dokumentu, abyste si mohla ověřit, že po vás zaměstnavatel chce jen to, co přísluší vašemu zařazení do příslušné platové třídy:
http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf

zuzka03.05 12:18

Dobrý den,pracuji již 32let ve stravovacím provoze u jednoho zaměstnavatele a to jako referent stravování.Mám hotelovou školu,tudíž vzdělání s maturitou.Chci se zeptat,zda mohu,po tak dlouhé praxi,být zařazena i do jiné platové třídy.Nyní mám 7 a s mým vzděláním by to mohla být 8,9? Má práce je ve zdravotníckém zařízení,děkuji za odpověď.
(není mi příliš jasné,co znamená termín -vyšší od.vzdělání nebo vyšší s maturitou v pl.třídě č.9 - jako,že by zaměstnavatel mohl pracovníka případně, po nějaké době práce,zařadit i výše?A na čem nebo na kom to záleží?)

Míra05.05 08:10

Dobrý de ,

Jsem vyučen v oboru zedník . Toho času jsem , částečně invalidní se srdcem . Jsem zaměstnán jako skladník operátor + autem dělám rozvozy zboží za to beru adekvátní plat . Ještě k tomu zaměstnavatel požaduje abych pracoval jako údržbář budov . Ale nato nemám žádnou smlouvu a neberu ani plat . Pracuji 20 Hodin týdně . A já se ptám , v jaké platové skupině bych měl být ? A na jaký plat bych měl nárok ?
Děkuji

Míša06.05 16:39

Dobrý den chci se zeptat jestli ta celková částka podle tabulek je v čistém...

Admin07.05 11:33

Dobrý den,

není.

KR15.05 08:50

Dobrý den pracuji , na úřadě, kde sprácovávám inventury , co spráně patří do pojmu Zajišťování inventarizace majetku a závazku. Přípravuji plán inventur, sestavuji komise, zpracovávám podklady pro zápisy.Zpracovávám závěrečnou inventarizační zprávu a toto skutečně je náplni 8 platové třídy?
Navádím majetek, zároveň kontroluji nový majetek a zavádím do majetkového prgramu zavádím majetek provádím veškeré opravy, navedení majetku a zavádím nový majetek- nyní se i majetek odepisuji taky provádím odpis majetku.Taktéž musím hlídat účty nákladů a výnosu pro výpočet daní-tento podklad připravuji pro audity.Proto prosím o vysvětlení Zajišťování inventarizace majetku a závazku. -co se vlastně skrýva pod tímto výrazem. Děkuji

Admin15.05 12:19

Dobrý den,

dovolíme si citovat z Nařízení vlády č. 222/2010 Sb.

"8. platová třída
1. Zajišťování správy majetku organizace nebo majetku státu ve vymezené působnosti, jeho
nabývání, uchovávání, prodeje nebo jiných forem dispozice.
2. Sestavování plánů majetkové správy podle propočtů, sumarizací, výsledků inventur a
potřeb.
3. Souhrnné zpracovávání návrhů smluv při správě majetku.
4. Organizace výběrových řízení pro akce provozního charakteru při správě majetku.


9. platová třída
1. Komplexní zajišťování majetkové správy (nabývání, pronájmu, zastavování, prodeje a
jiných forem dispozice) a metodické usměrňování majetkové správy na nižších organizačních
složkách.
2. Komplexní zajišťování jednotlivých věcně a právně složitých forem dispozice s rozsáhlými
a různorodými majetkovými soubory organizace.


10. platová třída
1. Komplexní správa rozsáhlých a různorodých majetkových souborů, právně a věcně
složitých forem jeho nabývání, pronájmu, zastavování, prodeje a jiných forem dispozice.
2. Příprava, zadávání a kontrola veřejných zakázek malého rozsahu.


11. platová třída
1. Komplexní koordinace a metodické usměrňování správy značně rozsáhlých a různorodých
majetkových souborů rozmístěných na více místech nebo v zahraničí. Navrhování
komerčního využití majetku včetně ekonomických analýz, metodik a opatření.
2. Zajišťování specializovaných odborných činností v oblasti majetkové, majetkoprávní a
restituční.
3. Příprava, zadávání a kontrola veřejných zakázek.


12. platová třída
1. Komplexní koordinace postupů veřejného zadavatele při zadávání veřejných zakázek za
používání různých druhů zadávacího řízení."

RK16.05 10:51

Dobrý den, tak to co jste mi odepsali jsem si vyhledala taky.
Děkuji

Pavla15.05 17:12

Dobrý den,poprosila bych Vás všechny o názor.Mám střední orborné vzdělání,pmám pedagogické minimum, pečovatelství jak lůžkovou část tak terénní,školení speciální 1 a 2 pro autisty, využila jsem seminářů: právo ve škole,škola a právo, mám také osvědčení o dyslexii, dyskalkulii, dysortogragii, na naší škole proběhla i přednáška etopeda pana ZdeNˇka Martíka,které jsem se zúčastnila pracuji jako asistentka pedagoga 4 roky,práce mne baví,hledám nové a nové poznatky na ttýkající se práce s dětmi, můj plat se pohybuje okolo 10 tis hrubého, moje pracovní smlouva končí ke dni 30.6 a důvod je ten, že nemám maturitu...Čtu tu řádky, že zde ve školství pracují i lidé bez maturit...Atak se ptám co je lepší praxe za tak málo peněz, nebo maturitní list, když na druhou stranu jej získají lidé promiNťe za slovo hloupí a bez fantazie rozvoje dětí...vím vládní nařízení, ale když se nad tím tak zamyslím kdo za těch pár korun bue zachvíli učit potažmo asistovat? Vysokoškolák? za 6tis měsíčně? To asi zvolí cestu do ciziny...to je můj názor...Pavla

zuzka16.05 17:47

Pěkné odpoledne,proč neodpovídáte na všechny dotazy?.....

Admin16.05 18:54

Dobrý den,

bohužel to není v našich silách, ať už časových, nebo znalostních. Přesto chceme zveřejnit všechny slušné dotazy, občas na ně odpoví nějaký fundovanější čtenář. :-)

zuzka18.05 08:24

Děkuji za odpověď,třeba se dočkám nějakého zajímavého názoru na mou otázku,hodně zdaru ..........

Milan29.05 14:18

..... jsem vysokoškolák - na jakou platovou třídu mám nárok ? ......
..... neměl bych po takovém dotazu a tolika podobných odpovědí vrátit diplom ? .....

Admin29.05 15:40

Dobrý den,

i vzdělaní a jinak samostatní lidé mnohdy zvolí pohodlnější cestu, je-li nabízena. :-)

Marťa15.07 00:19

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jako všeobecná sestra s magisterským vzděláním a bez praxe mohu být zařazena do 10. platové třídy. Dle vašich tabulek bych měla být v 11. platové třídě nebo to záleží na zaměstnavateli?

děkuji moc za odpověď

Hanka06.08 11:03

Dobrý den, po vystudování vysoké školy na obor učitelství pro mateřské školy, do jakého platového stupně budu spadat? do 12. nebo 16.? Děkuji za informace :)

Admin07.08 13:20

Dobrý den,

pokud budete učit děti v mateřské škole, tak to je od 8. do 12. stupně.

Maruš12.08 08:40

Dobrý den, mám cca 7 let praxe ve státní správě (z toho 5 let jako administrativní pracovník, necelé 3 roky jako referent - zatím zástup za mateřskou) a k tomu bakalářské studium. Jaká mi náleží platová třída + stupeň? Děkuji za odpověď.

Admin12.08 12:02

Dobrý den,

neuvádíte dostatečně přesné informace pro určení platové třídy a stupeň podle započitatelné praxe musí určit zaměstnavatel.

Beata20.08 02:19

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem zdravotní sestra s maturitou bez vyššího vzdělání. Pracuji 9 let ve zdravotnictví. Platovou třídu mám 9 - tomu ještě rozumím, ale nerozumím, kdo rozhoduje o stupni platové třídy. To si může rozhodnout sám zaměstnanec? Nebo se musí s počtem let zvyšovat dle zákona? Děkuji za odpovědi.

Admin20.08 11:18

Dobrý den,

platový stupeň určuje zaměstnavatel na základě zaměstnancovi započitatelné praxe.

hallina28.08 19:46

Dobrý den, mám dva dotazy: mám vystudovaný bakalářský studijní program Specializace v pedagogice, obor německý jazyk a literatura. 1. Mohu učit v mateřské škole a budu považována za dostatečně kvalifikovanou?
2. Je to dostačující kvalifikace pro učitelku němčiny na základní škole?
Děkuji

Lucy12.10 21:32

Dobrý den, mohli by jste mi poradit o jakou platovou třídu jde se středním odborným vzděláváním , učitelka MS?

Tereza06.11 17:18

Dobrý den,pracuji 4tým rokem jako veterinární technik na jatkách,jsem zařazena do 9 třídy,3 stupeň. Chtěla jsem se zeptat,po jaké době se mi zvýší plat? děkuji

Věra19.11 17:48

Dobrý den, pracuji jako vychvatelka ve družině 31 let, mám vystudovanou Střední pedagogickou školu. Do jaké platové třídy mám být správně zařazená? Děkuji za odpověď.

Jana05.01 16:18

Dobrý den,pracuji jako vedouci kuchařka v mateřské školce s praxí 37 let.Do jaké platové třídy mám být zařazena? Děkuji za odpověd.

Jaroslava24.03 13:22

Dobrý den, prosím o názor platové třídy. Mám bakalářské vzdělání, jsem účetní na ZŠ, kde zpracovávám vše, mzdy, všeob.účetnictví, rozpočty, finanční kontroly, směrnice, archiv aj. Nevíte, kdy by jsem měla nárok na 11.pl.třídu?

Karel25.03 11:50

Dobrý den, pracuji jako ředitel domova pro seniory, mám magisterské vzdělání, zřizovatel mne zařadil do první (nejchudší) tabulky, do 12. platové třídy. je to tak správně? Popř. do jaké tabulky bych měl být zařazen. Děkuji za odpověď.

Růžena28.04 13:41

Dobrý den, prosím o informaci jak má být pl.zařazena(podle které tabulky)sociální pracovníce ve střední škole pro mládež se speciálními vzdělávacími potřebami – zdravotním postižením /lehké mentální postižení, vývojové poruchy učení a chování/ a sociálním znevýhodněním /rodinné prostředí s nízkým sociálně kulturním postavením, ohrožení sociálně patologickými jevy, nařízená ústavní výchova nebo uložená ochranná výchova/. Pracuji v této škole 36 let s tímto vzděláváním: Střední škola sociálně právní + DPS vychovatelství (UK Praha) + výchovné poradenství (UK Praha) + výchovné a kariérové poradenství pro žáky se zdravotním postižením (IPPP ČR Praha).

Vlaďka30.09 12:55

Dobrý den,
pozice úřednického místa, na které se chci přihlásit, je zařazena v 11. platové třídě. Jsem bez praxe - po ukončení VŠ magisterského studia jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou - 4letou. Bude mi tato doba započítána?
Děkuji moc za odpověď

pajinam@seznam.cz19.10 22:05

Ahoj, pracuji n apoště jako Pracovník přepážky 3,5 roku, mám Bc. obor Veřejná správa. ale v mém oboru jsem nepracovala ani předtím, Kolik by se měl pohybovat cca můj plat v čistém? Olomoucký kraj. děkuji

Daniel H.13.03 07:15

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat - mám nárok automaticky dostat lepší platové ohodnocení , respektive platovou třídu, když mám VŠ - titul Bc. a nastoupil bych jako justiční stráž, a nemám praxi v této oblasti. Předtím jsem pracoval a působil v naprosto jiné oblasti.

Díky za Vaši odpověď!

Eva27.03 12:26

Dobrý den, mohla bych se také zeptat? Pracovala jsem 1,5 roku jako asistentka pedagoga.Nyní budu nastupovat po čtyřleté RD jako učitelka na ZŠ, 3/4 úvazku.Momentálně stále studuji, ale slyšela jsem něco o tom , že jsem braná jako kvalifikovaná, protože jsem začala studovat před r. 2013 a budu učit to, co studuji. SŠ mám pedagogické lyceum.Mohla bych se zeptat, jaký bude můj základní plat? Děkuji

Jana08.06 04:59

Dobrý den,
mohu poprosit o radu? Fakultní státní nemocnice pozastavila postup do platových stupňů za odpracované roky. Měla jsem přejít do dalšího platového stupně za 12 odpracovaných let, ale bohužel jsem už dva roky ve stejném platovém stupni a postup žádný. Má na to vedení nemocnice právo, nebo je to dané zákonem? Děkuji moc za radu.

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)