Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Platové tabulky a třídy státních zaměstnanců 2015

Nové platové tabulky a třídy státních zaměstnanců 2015

Podívejte se na nové tabulky platné od listopadu 2015!

Už od 1. listopadu 2014 nám platí nové platové tabulky zaměstnanců veřejného sektoru a státu. Aby se nám to nepletlo, tak nám jich pár přibylo - nově jich je celkem 8. Znáte-li třídu a stupeň, do kterých spadáte, můžete si snadno najít své ohodnocení (základní plat v hrubém měsíčně). Neznáte-li ani svou platovou třídu, můžete se podívat do katalogu prací.

 

Přečtěte si také:

Růst reálných mezd

Platové tabulky 2016

Platy podle profesí

 

Třída určuje vaši pozici - čím vyšší, tím odbornější, důležitější a zodpovědnější, tudíž i lépe placená. Stupeň pak přísluší dle délky započitatelné praxe. Pozor u platových tříd - platí totiž, že pro určité platové třídy musíte dosahovat určitého vzdělání (protože i pozice jsou odbornější), ale pozor - vyšší vzdělání neznamená automaticky nárok na víc peněz! Odměňováni budete vždy takovou platovou třídou, kterou vaší pozici přisuzuje již zmíněný katalog prací. Vzdělání je tedy pouze kritériem pro získání vyšší pozice a platové třídy.

Tabulky si rozklikněte pro zvětšení.

1. platový tarif

Do prvního platového tarifu spadají ti zaměstnanci, kteří nespadají do žádného dalšího. Platí pro ně tato tabulka:

2. platový tarif

Sem patří ti zaměstnanci, kteří splňují zároveň 2 podmínky - a) jsou zaměstnancem poskytovatele zdravotních služeb, který není uveden ve 4. platovém tarifu a také b) nespadají do 5. a 7. platového tarifu. Pak pro ně platí tato tabulka:

3. platový tarif

Sem spadá široká skupina zaměstnanců, kteří splňují alespoň jedno z následujících: jsou uvedeni v § 303 odst. 1 zákoníku práce, jsou úředníky samosprávního celku, jsou zaměstnanci státu v Akademii věd ČR, jsou zaměstnanci v Grantové agentuře ČR, jsou zaměsnanci v Technologické agentuře ČR.

4. platový tarif

Sem patří všichni zaměstnanci splňující následující kritérium mimo těch, kterým plat určuje 6. platový tarif. Dále již citace zákona, protože bychom to jistojistě spletli:

Zaměstnanci, který je zdravotnickým pracovníkem poskytujícím zdravotní služby v zařízení sociálních služeb, ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, které není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby Armády České republiky, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra České republiky a ve Vězeňské službě České republiky.

5. platový tarif

Do tohoto tarifu patří zdravotničtí pracovníci neuvedení v tarifu 4 a 7.

6. platový tarif

Tyto tabulky budou zajímat lékaře orgánu sociálního zabezpečení, lékaře a zubaře ve Zdravotnickém zařízení MVČR a ve Vězeňské sluźbě.

7. platový tarif

Sedmička je šťastná pro lékaře a zubaře u poskytovatele lůžkové péče a zdravotnické záchranné služby.

8. platový tarif

Nakonec se dostalo i na pedagogické pracovníky.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 11.12.2014   |   Zobrazeno: 204405x

Komentáře

Milan25.03 09:54

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat do jaké kategorie platové tabulky patřím, když jezdím sanitkou v nemocnici pod Krajskou zdravotní? Děkuji za odpověď

Lucie29.04 09:35

Dobry den mam zajem delat asistenta pedagoga na vesnicke skole chlapci s poruchou ADHD. Mam stredni skolu a nemam praxi a tak by mne zajimalo do jake kategorie platove patrim. dekuji lucie

Radk Přibková12.05 14:11

Dobrý den, mám dotaz, chci nastoupit jako asist. pedag. v MŠ. Mám středoškol. vzdělání s maturitou,ale ne v oblasti pedagogiky, mám akreditovaný kurz asistenta pedagoga.Praxi ve školství nemám. Do jaké platové třídy patřím?

OK17.05 17:28

Dobrý den, pracuji jako referent silničního hospodářství v obci s rozšířenou působností, mám SPŠ stavební a jsem zařazena v 9. platové třídě, přičemž této činnosti odpovídá v katalogu prací 10. platová třída. Je mi již 55 roků, mám více jak 35 roků praxe, z toho 10 roků přímo ve státní správě. Aby mi mohla být 10. třída přiznána je třeba vyšší odborné vzdělání. Chtěla bych se zeptat, zda i v tomto věku může po mně zaměstnavatel požadovat doplnění vzdělání a v případě, že s tímto nebudu souhlasit, tak mi dát výpověď? Práci zvládám bez problémů, moc mě baví. Zkoušky odborné způsobilosti mám dvě.

Linda19.10 13:49

dobrý den, týká se zvýšení platů i nepedagogických pracovníků ve školství? např.kuchařek, uklízeček,účetních... atd.

Jana20.10 09:31

Dobrý den, pracuji jako speciální pedagog na dvou ZŠ. Úlevy na daních žádné neuplatňuji, na každé ZŠ mi vypočítávají plat úplně jinak, netuším, kolik bych cca měla brát správně. Jsem zařazena do 11. třídy, stupeň 5, na jedné škole mám 0,5 úvazku, na druhé 0,792. Je možné, že z hrubého 11986kč za poloviční úvazek beru kolem 8 tisíc?? (jako hlavní poměr mám ZŠ s vyšším úvazkem)...Děkuji předem za radu, nevím, na koho se obrátit.

Hana Vránová25.10 08:07

Dobrý den,
mám dotaz, do jaké tabulky patřím, pracuji v nemocnici jako administrativní pracovník. Jsem tedy zaměstnancem ve zdravotnictví? Děkuji HV

Pavla31.10 21:12

Dobrý den,
mám vysokou školu pedagogickou,ale zatím žádnou praxi. Do jaké platové třídy bych spadala, při výkonu asistenta pedagoga ? Děkuji

Admin02.11 10:27

Dobrý den,

podívejte se do katalogu (http://www.mpsv.cz/files/clanky/8980/Katalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf), tam je asistent pedagoga v rozmezí 4. a 9. třídy.

Milana Souralová03.11 09:39

do jakého mzdového tarifu patří učitel v autoškole.Děkuji za odpověď.

Anna R.21.12 08:49

Není mi jasné do které platové třídy spadám. Mam střední školu s maturitou a 17 let praxe. Teď jsem administrativní pracovník na obecním úřadě. Měla by to být světle zelená 7,8,9 ?
Děkuji

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)