Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Platy státních zaměstnanců 2015

Platy státních zaměstnanců 2015

Státní zaměstnanci se pod novou vládou těší poněkud lepší péči, než bylo dříve zvykem. Může za to ovšem i posilující ekonomika a neutuchající tlak státních zaměstnanců na zvýšení platů. V letošním roce došlo například ke zvýšení platů zdravotníků.

 

Přečtěte si také:

Platové tabulky a třídy státních zaměstnanců

ePortál ČSSZ

Průměrná mzda v loňském roce

 

Velká revoluce v odměňování státních zaměstnanců se chystá až na rok 2017, ale vzhledem k příznivým ekonomickým podmínkám se vláda rozhodla zvyšovat platy už loni i letos. Loni šlo o plošné zvednutí tabulkových platů pro státní zaměstnance, ale teprve od ledna letošního roku byly platy zvednuty i zdravotníkům. Zatímco zdravotníci dosáhli na 5% zvýšení, ostatní státní zaměstnanci pouze na 3,5%.

Přesto se zdravotníkům takové zvýšení zdá velmi nízké a jejich odbory by rády dosáhly dvojnásobku. Za loňský rok přitom průměrná mzda v ČR vzrostla pouze o 2,4 %. Tempo zvyšování platů ve státní sféře je tedy rychlejší. Prioritou vlády je však spíše zvyšovat zaměstnanost, což je další ukazatel, ve kterém se České republice začalo po odeznění finanční krize opět dařit. Cílem vlády je 75% zaměstnanost do roku 2020. Pokud dochází ke zvyšování zaměstnanost i růstu mezd a platů, celkový objem vyplacených peněz od zaměstnavatelů se zvyšuje tím více, což znamená, že mezi českými občany proudí výrazně více peněz než v předloňském roce.

Další zvyšování platů státních zaměstnanců je plánováno na rok 2016, kdy platy vzrostou o 3 %, platy zaměstnanců ve státní službě o 5 %, platy soudců o 2 % a poslanců, senátorů a prezidenta o 6,6 %. 

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 2.7.2015   |   Zobrazeno: 26841x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)