Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

ePortál ČSSZ – zjistěte si detail o svém důchodovém pojištění

ePortál ČSSZ – zjistěte si detail o svém důchodovém pojištění

Česká správa sociálního zabezpečení přináší vcelku zajímavou službu, díky které si můžete po internetu zkontrolovat, jak jste na tom s dobou započtenou do důchodu i se sumami, které se vám za jednotlivé roky do důchodu započítávají. Pro zpřístupnění těchto údajů potřebujete jen datovou schránku. Doporučit revizi svých údajů můžeme doporučit, protože se občas stává, že zaměstnavatel pošle ČSSZ špatné údaje, což může ve výsledku změnit i výši vašeho důchodu, nebo odsunout nárok na něj.

 

Přečtěte si také:

Vše o datové schránce

Předčasný důchod versus předdůchod

Zdravotní a sociální pojištění OSVČ

 

Nahlédnout do svého osobního konta u České správy sociálního zabezpečení může jednoduše přes ePortál ČSSZ. Budete k tomu ovšem potřebovat Datovou schránku. O ní se více dočtete v našem samostatném článku, ale krátký návod, jak ji získat, vám dáme i tady.

Datová schránka slouží k elektronické komunikaci s českými úřady a můžete přes ni podávat třeba daňové přiznání (dokonce po zřízení schránky budete muset). Samotné založení schránky je zdarma a můžete ho provést třeba na stanovištích Czech Point. Vše co je potřeba, je emailová schránka a občanský průkaz. Nic za to neplatíte. Přihlašovací údaje vám následně za několik dnů přijdou na email.

Samotné přihlášení provedete na stránce eportálu ČSSZ. Pokud by z nějakého důvodu vaše osobní konto nebylo k dispozici, můžete požádat o takzvaný Náhled n informativní osobní list důchodového pojištění, po jehož aktualizaci by se změny měly projevit i v osobním kontě. A jaké údaje můžete vyčíst? Jde zejména o dobu započtenou do důchodu, vyměřovací základy a vyloučené doby – o vypracování Náhledu můžete požádat jednou za rok, ale údaje na osobním kontu by měly být aktualizovány průběžně automaticky.

Pokud byste při kontrole svých údajů narazili na nesrovnalosti, kontaktujte OSSZ a snažte se zjistit, kde došlo k chybě a jak ji napravit – znovu upozorňujeme, že chyby se stávají a to zejména na straně zaměstnavatelů, kteří ne vždy zašlou ČSSZ přesné údaje.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 20.4.2015   |   Zobrazeno: 2353x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)