Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Platové tabulky a třídy státních zaměstnanců 2016

Nové platové tabulky a třídy státních zaměstnanců 2016

Zvýšení platů již poměrně tradičně neprobíhá k Novému roku, ale již o 2 měsíce dříve. Letos tomu není jinak a nejvíce si přilepší pedagogové, o čemž jsme nedávno na Fleku psali. Zkrátka ale nepřijdou ani ostatní z rozpočtu placení zaměstnanci díky 3% zvýšení tarifních platů.

 

Přečtěte si také:

Platové tabulky 2015

Zvýšení učitelských platů

Platy státních zaměstnanců

 

Platy hrazené z veřejných financí jsou, a to vás asi nepřekvapí, určeny tabulkami. Těch je v současnosti devět. Když zjistíte, do které tabulky patříte, snadno si můžete podle započitatelné praxe a své funkce zjistit, kolik byste měli vydělávat. Jde o základní měsíční hrubý plat, který je často navyšován osobními příplatky.

Jaká třída vám náleží? Podívejte se do katalogu prací!

Uvedené vzdělání, podle kterého jsme i zvolili barevné provedení tabulky, odpovídá minimálnímu požadovanému dosaženému vzdělání, které musíte mít, abyste mohli být bez postihu zařazení do příslušné platové třídy. V žádném případě vás však vyšší vzdělání automaticky neopravňuje k postupu do vyšší třídy, která je vždy primárně vázána na pozici, kterou zastáváte!

Pro čitelnější tabulku prosím klikněte na její náhled, tabulka se zvětší.

1. platový tarif

Sem patří všichni zaměstnanci, kteří nejsou uvedení v žádném z dalších tarifů.

2. platový tarif

V příloze číslo 2 jsou uvedeni takoví zaměstnanci poskytovatele zdravotních služeb, kteří nejsou uvedení v 5., 6. a 8. platovém tarifu.

 

3. platový tarif

Do třetího platového tarifu spadají: pracovníci v sociálních službách, sociální pracovníci v zařízení sociálních služeb, zaměstnanci u poskytovatele u sociálních služeb vykonávající činnost v sociálních službách nebo podle zvláštních právních předpisů při pomoci v hmotné nouzi, pracovníci v sociálně-právní ochraně dětí, ve škole a školském zařízení, ve vězení, v zařízení pro zajištění cizinců v azylovém zařízení, nebo sociální pracovníci u poskytovatele zdravotnických služeb. Z tohoto jsou vyjmuti ti zaměstnanci, kteří jsou uvedení ve 4. platovém tarifu. Tento tarif je nový, tudíž následující tarify posouvá číselně o jeden dopředu.


4. platový tarif

Tuto platovou tabulku využijí ti zaměstnanci, kteří: jsou uvedeni v § 303 odst. 1 zákoníku práce, jsou úředníky samosprávního celku, jsou zaměstnanci státu v Akademii věd ČR, jsou zaměstnanci v Grantové agentuře ČR, jsou zaměstnanci v Technologické agentuře ČR.

5. platový tarif

Sem patří zdravotní pracovníci ve zdravotnickém zařízení Ministerstva obrany, který není příspěvkovou organizací, v centru letecké záchranné služby AČR, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva vnitra ČR a ve Vězeňské službě České republiky. Z tohoto jsou vyjmuti zaměstnanci uvedení v 7. nebo 8. tarifu.

6. platový tarif

V šesté příloze jsou zmíněni ti zaměstnanci, kteří jsou zdravotnickými pracovníky poskytujícími zdravotní služby u poskytovatele zdravotních služeb a v zařízení sociálních služeb, pokud nejsou uvedení v 5. nebo 8. odstavci.

7. platový tarif

Tato tabulka je zajímavá pro zaměstnance, kteří jsou lékaři orgánu sociálního zabezpečení.

8. platový tarif

Platí pro zubaře a lékaře, kteří pracují u poskytovatele lůžkové péče, ve Zdravotnickém zařízení Ministerstva v nitra a ve Vězeňské službě ČR, nebo u poskytovatele zdravotnické záchranné služby.

9. platový tarif

Devátá příloha platí pro pedagogické pracovníky (učitele).

Nařízení vlády č. 564/2006 Sb., podle kterého se můžete orientovat pro zařazení do jednotlivých platových tabulek, najdete zde na mpsv.cz. Přílohy se samotnými tabulkami platné od 1. listopadu 2015 pak najdete také na stránce ministerstva.

 

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 26.11.2015   |   Zobrazeno: 151062x

Komentáře

melanie09.01 08:15

PROSIM VAS O RADU.NEVIM JAK A DO KTERE PLATOVE TRIDY PLUS KTERY STUPEN MA BYT ZARAZEN OSETROVATEL KONI,KUCHAR,RECEPCNI.NEVIM PODLE KTERE TABULKY SE MAM ODRAZIT ABYCH VEDELA NA JAKOU MZDU MA NAROK A JAK POSTUPOVAT.DEKUJI OPRAVDU V TOM TAPU JSOU OD NOVEHO ROKU ZMENY A NEVIM KDE A JAK TO MAM HLEDAT.DEKUJI VAM

Lucie10.10 19:03

jste si vědoma že jde o státní zaměstnance že se ptáte na ošetřovatele koní atd..?

Milena13.01 16:13

Přeji hezký den.Pracuji jako kuchařka ve školce,Mám odpracováno 26 let Zajímalo by mě jak si vypočítat na jakou mzdu mám nárok.Děkuji za odpověd.

Jan20.01 16:02

Dobrý den,
Prosím o radu.. Uchazím se o práci na Akademii ČR Ústav fyziky materiálů na pozici zámečník, mám 3,5 roku praxe v oboru a maturitní zkoušku. Vztahuje se tedy na mě 4. platový tarif, 3. stupeň a 7-9 třída?

Předem děkuji

Admin21.01 13:09

Dobrý den,

prakticky nejvíce záleží na tom, jaké konkrétně budete mít povinnosti, podle náplně vaší práce se totiž určí třída, nemusí jít nutně o rozpětí odpovídající vašemu nejvyššímu dosaženému vzdělání.

Eva21.01 21:09

Dobrý den pracuji ve školce jako hlavní kuchařka mám 32 let praxe v jaké platové třídě a stupni mám být zařazena. děkuji Eva

Libuše11.02 17:32

Dobrý den,jsem zaměstnancem ve státním podniku a od ledna 2016 se mi změnil mzdový výměr.Pracuji v dvousměnném provozu kde je to 7,75h na den.Odměnování od ledna mám hodinově 90kč kde je prý připočtený i osobní příplatek ,ale prý nemám nárok na proplacení státních svátků když jsem v den svátků nepracovala.Je to vůbec možné dle zákona,když je to státní svátek a podnik je v ten den zavřený ? Děkuji za odpověď Hájková Libuše

olga17.02 08:54

Dobrý den
mám dotaz na tabulku sanitářskou
prosím, jak je to s 2 lety praxe

Andy09.03 12:00

Dobrý den, mám dotaz, kdo a kdy rozhoduje o změně stupně z 11 na 12 (2. platový tarif). Je mi 53 let a pracuji od 19 let, tedy mám odpracováno více jak 32 let. Hlídá si to zaměstnavatel nebo si to musím hlídat já sama? Děkuji za odpověď. A.J.

janovovo@seznam.cz16.03 12:22

Dobrý den,
jsem pracovnice Turistického informačního centra, mám vystudovaný cestovní ruch, zkoušky průvodce, ovládám 3 světové jazyky, 33 let praxe a Městský úřad mě zařadil do platové třídy 7. Domnívám se, že bych měla mít třídu vyšší. Děkuji za odpověď. J.N.

Láďa09.04 15:27

Pochopte, že počet jazyků, které ovládáte nebo to, jak dlouhou máte praxi, není pro stanovení platové třídy rozhodující.

Doris10.10 19:07

prosím Vás :D já mám vysokou školu a dělám ve státní sféře za 9800,- měsíčně! nebrečte! je to všude stejná bída

martin N.09.04 20:46

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda stát přispívá zaměstnavateli na diety,pro práci v zahraničí a kolik??!!nebo kde bych si otom mohl něco víc přečíst. dekuji

Dana Kopáčová18.04 22:28

Bylo by možné zjistit,kolik má být ve školní jídelně zaměstnankyň na určitý počet strávníků?Existovaly nebo existují na to nějaké normativy,ale zřejmě je to supertajné,protože nám to nikdo nechce říct.Myslíme si,že by tam byl nárok na další osmihodinový úvazek,ale nemáme se čeho chytit.Děkuji.:)

Lída22.04 09:30

Platové třídy jsou stupňovány dle popisu práce, čím samostatnější a zodpovědnější práce to, tím vyšší třída. Na vzdělání to vliv nemá. Pak tu záleží kolik praxe (odpracovaných let ve stejném oboru máte)podle toho Vás zařadí do platového stupně.

klimesova24.05 12:49

Dobrý den, máme nejasnost ohledně zařazení do platové třídy a nevíme, na koho se v této věci obrátit. Dovolujeme si tedy oslovit Vás, zdali by jste nám nepomohla, anebo alespoň zorientovala v tom, na koho se obrátit.

Pracujeme v psychiatrické léčebně na pozici psychoterapeuta. Máme magisterské vzdělání, výcvik v psychoterapii a specializační vzdělání v Brně. Pracujeme samostatně, podílíme se na metodice, pracujeme s rodinou, vykonáváme vysoce odborné práce. Jsme zařazeny v platové třídě 10 tak, jako sestry s maturitou. Je to takto v pořádku, nebo se máme zajímat o jiné zařazení? Děkuji za odpověď klimešová

Petra S.17.06 09:59

Dobrý den, chtěla jsem se informovat na jaký plat mám nárok. Budu pracovat jako THP(pokladní,skladní) u příspěvkové organizace pro lidi s mentálním postižením. Mám praxi 2 roky jako asistentka jednatele. Předtím jsem pracovala na recepci (jako vrátná)15 let.

JANA19.07 20:07

DOBRY DEN. CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT. VE ŠKOLSTVÍ PRACUJI JAKO KUCHAŘKA V TOMTO OBORU MAÁM PRAXI 8 LET A PŘEDMÍNULYÝ ROK JSEM SI UDĚLALA ZAPLATILA KURZ NA KUCHAŘKU KDE BYLO DOKONČENÍ AŽ NA VYUČNÍ LIST A MÁM DOKOČENÉ VZDĚLANÍ KUCHAŘKA S VYUČNÍM LISTEM. CHTĚLA BYCH VĚDĚT DO JAKÉ PLATOVÉ SKUPINY A TŘÍDY PATŘÍM A JAKY PLAT BY TO MĚL BÝT. DĚKUJI.

Iša T.24.07 11:34

Dobrý den, mám praxi ve státní správě - soud 32 let, výpověď z org. důvodů, předtím 7 plat. třída, teď v novém zaměstnání opět na soudě, zařazena do plat. třídy 4, prac. v administrativě - mám střední vzdělání s výučním listem. dříve započítávána i praxe v soudnictví nic ?

Potřebuji poradit, mám prac. smlouvu na určito a to už podruhé do konce roku 2016. Mám ostych se pozeptat na jaký plat mám nárok a i na prac. smlouvu.

Je mi už 55 let .

Děkuji za odpověď.

Blanka Hauzarová01.08 22:15

Pracuji ve školství od 1.9.1977, nepřetržitě, s výjimkou mateřské dovolené cca. 3 roky.Jaký bych měla mít plat. SŠ pedagogická, 24 let jsem pracovala jako ředitelka od 1.10. 1992 do 15.1. 2015.
Děkuji za odpověď.

Hana Z.29.08 15:53

Dobrý den.
Mám dva dotazy
1. Chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na platový postup, pokud jsem dokončila magisterské studium. Pracuji jako učitelka MŠ, Mgr. je v oboru Speciální pedagogika.
2. Do této doby mi byla po bakalářském studiu přiznána 9 platová třída se zařazením do 4 stupně. Je to v pořádku? Dle tabulek to vidím jinak.
Předem děkuji za odpověď

Alena08.09 10:28

Dobrý den.
Mám 59 let a nastoupila jsem do zaměstnání,pozice vrátná,u Státní
správy.
Sloužím 12hod směny denní a jsem zařazena ve 2/12, což si myslím,že není správné,jelikož pracuji s penězi.Na internetu jsem se dočetla,že bych měla mít tř.3.


A druhý dotaz.Kolik je příplatek za so,ne sv.Všude to píší jinak.

Děkuji Vám.

Radka05.10 13:42

je mi 44 let jsem zaměstnanec městské nemocnice - příspěvková org. , mateřská dovolená 3 roky - 1 dítě - zajímá mě na jakový palatový stupeň mám nárok - mám vysokou školu titul Ing. pozice vedoucího - THP- administrativa- práce s pojišťovnami, smlouvy atd. + správa ICT.
Děkuji.

Petr13.10 20:24

Zdravím, pracuji jako strážník ve statutárním městě. Chtěl bych vědět, zda se plánované zvýšení mezd od listopadu 2016 týká i strážníků a do jaké tabulky popř. patříme. Kompetentní lidé na MP okolo toho mlží,neví a vykládají si všechno po svém. Děkuji

Joska06.12 08:54

Nejenom z mnoha zdejších dotazů je zřejmé, že odbory v tomo státě naprosto selhávají i v nepodnikové sféře...

Není divu, jejich čelní představitelé hledí spíš na svoji politickou kariéru než na práci pro lidi, kteří je platí...

Bunešová08.12 10:48

Dobrý den,prosím o pomoc do jaké třídy platové mám být zařazena jako administrativní pracovník ve školství,mám na starosti spisovou službu.Pracuji zde 10 let a praxe od školy je 30 let. děkuji

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)