Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Platy učitelů a zaměstnanců ve školách stoupají

Zvyšování platů učitelů 2016

Od listopadu začíná platit plošné zvýšení platů státních zaměstnanců o 3 %, které se dotkne i nepedagogických pracovníků ve školství. Učitelé si však polepší více, byť ne všichni. Některým se zvedne plat i o půldruhého tisíce korun. Takto obdařeni ale budou pouze opravdoví veteráni, kterým skokově plat vzroste díky zavedení nového (šestého) platového stupně. Mladí učitelé bez praxe přitom ani na ona 3 % zvýšení nedosáhnou.

 

Přečtěte si také:

Platové tabulky 2015

Platy státních zaměstnanců

Služební zákon

 

Nový platový stupeň platí pro učitele s praxí delší 32 let. Třetinu století pracovat ve školství už svědčí přinejmenším o velmi vysoké psychické odolnosti, která je při kontaktu s dětmi a dospívajícími stále více potřeba. Toto výrazné zvýšení platu pro velmi zkušené učitele však také znamená, že na „zelenáče“ se tolik peněz nedostane.

Pro nepedagogické pracovníky ve školství pak zpravidla platí plošné zvýšení platů o 3 %, které se týká ostatních zaměstnanců placených z veřejných financí. Jde například o kuchařky, školnice a uklízečky, případně kuchaře, školníky a uklízeče. Obě změny platí od 1. listopadu 2015, takže první „dárečky“ si učitelé i nepedagogičtí pracovníci užijí před Vánoci.

Zajímavost: Platy zkušenějších učitelů se zvýší výrazně více než těch začínajících, což je přesně opak minulé změny, která skokově přidala právě nováčkům, které tak stát chtěl do „přestarlého“ školství naverbovat, což se mnohdy nedařilo právě hlavně kvůli nízkým platům i neustále se zvyšující náročnosti zejména výchovné složky pedagogické náplně učitelského povolání.

Nová platová tabulka učitelů platná od 1. listopadu 2015:


Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 23.11.2015   |   Zobrazeno: 16428x

Komentáře

Ruda14.06 19:45

K okamžitému zvýšení platů by došlo pouze v případě, že by učitelé (po vzoru lékařů) vyhlásili, že od 1.9. 20016 vyhlašují celostátní stávku.

Ana12.08 20:17

Dobrý Den učitele si platy nezaslouží! buzerujou Děti.

Tomáš17.08 15:07

V Tvém případě si plat opravdu nezaslouží.Nic jsi se ve škole nenaučila.Pravopis je u Tebe skutečně k pláči.

Martina23.08 00:06

Tomáši, správně!

AnaBlbaNana03.09 15:16

Ty jses fakt krava :D to neni mozne :(

olga15.09 18:23

Ana....v dnešní době je to naopak.Děti buzeruji učitele, jsou zlé a drzé a myslí si,že si muzou dělat co chtějí. Bohužel rodiče je v takovém chování podporují

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)