Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Brigády na léto 2015

Brigády na léto 2015 pro studenty a chmelová brigáda

Že je léto daleko? To máte bohužel pravdu, ale na hledání letní brigády je ten pravý čas právě teď. Kdo si totiž počká, ten se nedočká, čehož důvodem je prostě to, že zaměstnavatelé nemohou čekat až středoškoláci a vysokoškoláci pustí z hlavy učení a začnou přemýšlet, co s enormním přebytkem volného času a ještě enormnějším nedostatkem financí. Tím nechceme říct, že by letní brigády byly pouze pro studenty!

 

Přečtěte si také:

Přivýdělky při studiu

Na co si dát pozor při sjednávání brigády

Nezaměstnanost mladých lidí

 

Doma je doma

Jakkoliv to asi není cool, brigáda u nás doma, v Čechách (na Moravě a ve Slezsku) je naprosto normální a stále preferovaná. Éra pohádkových zahraničních výdělků za naprosto neodbornou práci už je tak trochu pryč, takže dobrá česká brigáda poslouží stejně dobře jako dřina někde u moře, nebo v sadu.

Letos bude nabídka zřejmě úplně stejná jako loni a předloni, nebo třeba předpředloni… Největší boom v letních měsících zažívá stavebnictví a pohostinství/turismus, takže o různé pomocné práce není nouze.

O něco lákavější než ostatní příležitosti je tradičně chmelová brigáda, která probíhá 2x do roka. Specifická je tím, že se od účastníků tak trochu očekává, že se budou mít skvěle, že se budou družit a domů si odvezou i přes velkou dřinu hlavně nezapomenutelné zážitky - ne jako v tom drasťáku Starci na Chmelu. Pokud si chcete užít i letní zábavu při sběru chmele, tak si udělejte čas i v dubnu, zhruba v jeho druhé polovině, kdy probíhá navěšování chmelovodičů, po kterých se budou rostliny sápat k vyšší produkci.

Tipy pro hledání brigády:

  • Začněte co nejdříve, včera bylo pozdě.
  • Větší šanci máte ve větších městech, takže zvažte, jestli přes léto nezůstat tam, kde třeba studujete.
  • Poptejte se přátel, rodiny, známých. Třeba mají kontakty, nebo mohou doporučit brigádu, kterou v minulosti absolvovali.
  • Začněte co nejdříve, před třemi větami a včerejškem bylo pozdě. Opravdu, na nic nečekejte a pusťte se do aktivního hledání brigád a oslovování potenciálních zaměstnavatelů.

V zahraničí pozor

Vzpomeňme teď na českého kuchaře, který rád jezdil do Lybie. Teď, když jste správně naladěni, vás můžeme varovat i před dalšími neuváženými cestami do ciziny. Rozhodně se nedávejte všanc agentuře, která nemá na internetu dostatek kvalitních referencí. Dále doporučujeme jezdit alespoň ve dvou, ideálně v páru nebo skupině mužů. Dále - váš pas je váš, nedávejte ho z ruky.

A abychom ta varování uzavřeli, tak nápojová konzumentka má za úkol svádět muže k tomu, aby do drinků pro ni investovali velké peníze, což znamená, že budete v cizí zemi, opilá, povolná a placená za svádění mužů - jestli vám to zní jako fajn brigáda a vypadáte k světu, nebudete mít zřejmě problém si v Řecku, nebo Itálii příjemně přivydělat.

Teď ale k seriózním brigádám. Oblíbené jižní destinace v posledních letech trpí na žalostné výkony předlužených ekonomik, to však neznamená, že v létě nepotřebují pomoc s návalem turistů a sklizní. Pokud ale dobře umíte jazyk, můžete zkusit i náročnější brigády. Českým pracantům jsou otevřeny například trhy v západní Evropě. Německo a Velká Británie mohou nabídnout šikovným manuálním pracovníkům, nebo třeba au-pair zajímavou kolonku do životopisu, nové zkušenosti i slušné peníze.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 9.3.2015   |   Zobrazeno: 13263x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)