Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Brigády na léto 2012 v zahraničí

Brigády na léto 2012 v zahraničí

Letní brigády v zahraničí lákají stále více studentů, kteří chtějí využít jedinečné příležitosti nejenom si přivydělat, ale také se zlepšit v cizích jazycích. Brigády na léto 2012 v zahraničí můžete využít i Vy. Stačí jen trochu štěstí a aktivity.

Obecně nejoblíbenějšími zeměmi pro letní brigádu v zahraničí jsou Německo, Rakousko, Holandsko, Itálie, Španělsko zejména pak Velká Británie a Irsko. Díky velké konkurenci zde nalézt brigádu není zrovna jednoduché. Často se tak vyplatí navštívit i jiné méně oblíbené země. I zde si často dobře vystačíte s angličtinou, ačkoliv znalost místního jazyka je samozřejmě vždy vítána.

Přečtěte si také:

Studijní pobyty v zahraničí

ERASMUS - pro studenty i podnikatele

Na co dát pozor při sjednávání brigád u nás i v zahraničí

Kde a kdy brigády v zahraničí shánět?

Odpověď na otázku kde a kdy brigády v zahraničí shánět není ani zdaleka tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát. Samozřejmě stejně jako u brigád v ČR platí, že čím dříve začnete shánět, tím větší máte šanci na úspěch. Rozhodně to ale neplatí vždy.

Velkou šanci na dobrou brigádu budete mít například i v případě, že si můžete dovolit vypravit se na pár dní do zahraničí i bez předem domluveného pracovního místa. To si pak můžete najít přímo na místě. Předpokladem je pouze dobrá znalost místního nebo alespoň anglického jazyka a trochu peněz do začátku. Brigádu ale takto většinou seženete.

Jestliže nejste na předchozí hledání dost odvážní, samozřejmě Vám nezbývá nic jiného než hledat práci prostřednictvím internetu, pracovních agentur, známých a přímých kontaktů firem. V letních měsících je zájem především o turistické služby v hotelích, restauracích či o sezónní zahrádkářské práce. Zaměřte se tedy zejména na ně.

Posílejte své životopisy všude, kde se dá. Je velmi pravděpodobné, že Vám mnoho firem ani neodpoví, snažte se je proto zaujmout. Zdůrazněte své přednosti pro danou pozici a nebojte se být originální. Na druhou stranu v životopisu nikdy nelžete a nepřeceňujte své síly.

Než vyjedete...

Ať už máte zajištěné místo nebo ho jedete do zahraničí teprve hledat. Rozhodně se před samotným vycestováním zamyslete nad tím, co všechno budete potřebovat. Pracovní povolení například v rámci EU již není nutné, musíte se ale stále registrovat k dani nebo získat na místě u zaměstnavatele číslo sociálního zabezpečení. Informujte se tedy předem, jaké administrativní kroky je potřeba podniknout při vycestování do konkrétní země.

Myslet byste měli také na ubytování, které mnoho zaměstnavatelů k brigádě neposkytuje. Výjimkou jsou sezónní polní a zahradnické práce, kdy je ubytování většinou zajištěno přímo u místa, kde budete práci vykonávat. Jinak se volné ubytování shání nejlépe přes internet. Jednou z možností je pak i ubytovat se v motelu a hledat ubytování přímo na místě.

Publikováno: 29.2.2012   |   Zobrazeno: 6787x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)