Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

DPH 2014

Změny DPH v roce 2014

Jaké jsou aktuální sazby DPH a co se změnilo oproti loňskému roku? Přečtěte si o všech změnách a o všech důležitých informacích souvisejících s DPH.

Sazby DPH

Sazby DPH se od roku 2014 nijak nemění. Spodní sazba tak zůstává na 15% a základní na 21%. Podle schváleného zákona by to mohlo být jinak od roku 2016, kdy by se sazby sjednotily na 17,5%.

Přečtěte si také:

Minimální mzda a výpočet čisté mzdy

Výše zdravotního a sociálního pojištění u OSVČ

Nový občanský zákoník

Elektronické přiznání

Od 1.1.2014 jsou takřka všichni povinni podávat přiznání k dani z přidané hodnoty (DPH) pouze elektronickou cestou. Bez výjimky se to týká všech právnických osob a také fyzických osob, jejichž obrat za posledních po sobě jdoucích kalendářních měsíců překročil částku 6 milionů korun, případně ještě fyzických osob bez limitu obratu, které ale mají elektronické podání stanoveno zákonem. K tomuto účelu slouží datové schránky (v nich ve formátu .xml), případně daňový portál finanční správy pomocí ověřeného elektronického podpisu.

Elektronickou formou se bude podávat daňové přiznání či dodatečné daňové přiznání, hlášení, přílohy k daňovému přiznání, dodatečnému daňovému přiznání a hlášení, a také přihláška k registraci a ke změně registračních údajů.

Obrat pro povinnou registraci

Pro rok 2014 se zůstává u dosavadního limitu pro povinnou registraci k platbě DPH, a to jeden milion korun. Jiná částka vstoupí v platnost o rok později, od 1. ledna 2015, a to 750 tisíc korun.

Ručení za daň

Velkou změnou oproti minulému roku je nové ručení za daň, ačkoli jsme se s tímto opatřením měli setkat již v roce 2013. Odběratel za odvedení DPH bude ručit, pokud provedl úhradu za služby nebo zboží bezhotovostně na jiný účet, než který bude mít dodavatel zveřejněn v registru plátců DPH. To však pouze v případě, že úplata přesáhně 700 tisíc korun. Pokud jedna z podmínek, tj. výše úplaty nebo platba na neregistrovaný účet, není splněna, za platbu odběratel neručí.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 30.1.2014   |   Zobrazeno: 2528x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)