Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Odvolání proti nepřijetí na VŠ

Vzor odvolání proti nepřijetí na vysokou školu

Nedostali jste se na vysněnou vysokou školu a nechcete se s tím smířit? Proti rozhodnutí o nepřijetí se můžete odvolat. Musíte se ale připravit na to, že bez pádných argumentů nebo velkého štěstí je pouze malá šance na úspěch. A také na to, že na podání odvolání máte pouze 30 dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí.

 

Přečtěte si také:

Kdo neuspěje na vysoké

Jak se efektivně učit

Přípravné kurzy na VŠ

 

K odvolání proti nepřijetí na školu vás nejspíše povede jeden ze dvou důvodů – jste těsně pod čarou, ale obecné podmínky pro přijetí jste splnili (alespoň minimální počet bodů v testu,…), nebo se domníváte, že jste dosáhli horšího výsledku, než na jaký máte nárok, tedy že je vaše práce špatně ohodnocena.

V druhém případě lze podání odvolání doporučit. Máte totiž šanci, tedy v momentě, kdy je vaše stížnost uznána a výš výsledek je vylepšen o neprávem nepřiznané body. Naopak škola nejspíše nebude přihlížet k tomu, že se vám obor fakt líbí, nebo že jste byli v době psaní testu nachlazení a podobně. Šanci máte pouze v případech, kdy díky opravě vylepšeným výsledkům na přijetí na konec nárok máte. Pokud se chcete odvolat jen „co kdyby přijali víc lidí, nebo se někdo nezapsal do studia“, tak nemusíte, tento proces je automatický, a jestliže se na vás dostane řada, škola vás přijme i bez odvolání. Poučení o možnosti odvolání je vám doručeno jako součást rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ke studiu. Na toto rozhodnutí (jeho ev. číslo) se budete při odvolání odkazovat. Pokud chcete zkontrolovat, jestli vám škola neukřivdila, máte také nárok nahlédnout do všech součástí přijímací zkoušky, které na přijetí mají vliv (typicky váš test, možnosti a odpovědi).

Nezapomeňte, že na podání odvolání máte pouze 30 dnů.

 

Vzor žádosti o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí ke studiu na vysoké škole:

 

 

Jakub Klement

Odvolaného 1131/7

621 00 Brno

Věc: Žádost o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí ke studiu

 

Vážený pane děkane,

chci vás tímto požádat o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí ke studiu ze dnes 1. 6. 2015 v souladu se zákonem č. 111/1998 Sb.

Domnívám se totiž, že v testu Obecných studijních předpokladů je otázka č. 34/5 zadána nejednoznačným způsobem, který umožňuje více správných odpovědí včetně té, které jsem v testu zaškrtl já. To by znamenalo získání 1 bodu navíc. Děkuji vám předem za řešení této situace a posouzení mé žádosti.

 

V Brně dne 15. 6. 2015

Jakub Klement

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 28.9.2015   |   Zobrazeno: 3458x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)