Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jak si prověřit společnost, u které chcete pracovat

Příprava na pracovní pohovor - prověření firmy

Během každého pracovního pohovoru dřív nebo později dojde řeč na otázky, které se týkají důvodů, proč má žadatel zájem pracovat zrovna u té či oné firmy. Ačkoli se zdá být správná odpověď na takovou otázku poměrně složitá, opak je pravdou. Vždy by si totiž žadatel měl proklepnout firmu, u které chce pracovat a v souvislosti s tím jsou spojeny i správné odpovědi na otázky položené přímo na pracovním pohovoru.

Přečtěte si také: 

Pohovor v angličtině 

Jak zaručeně pokazit pracovní pohovor 

Jak se připravit na pracovní pohovor 

Nejde ale jen o to, abyste uměli odpovědět na některé otázky během pracovního pohovoru. Zjišťování co možná největšího množství informací o firmě, kde hodláte v budoucích několika letech pracovat, má svá plus i ze strany perspektivy. Na internetu je možné najít řadu působivých, ale i negativních zkušeností, se kterými se někteří zaměstnanci rádi pochlubí. Pochopitelně ne všechny je nutné brát vážně, protože celkový obrázek si koneckonců uděláte sami vlastní zkušeností, je k nim vhodné pouze přihlédnout. Pokud najdete větší množství negativních ohlasů, nic pěkného to o firmě, kde se ucházíte o místo, rozhodně nevypovídá.

Všímejte si drobností

Největším zdrojem se pro vás stává internet, ale na škodu není ani informovat se osobně, například u vašich kamarádů či známých, kteří ve firmě pracují nebo dříve pracovali. Hodně vám toho může říct už samotná cesta na pohovor, kdy budete zajisté procházet chodbami nebo dokonce kancelářemi společnosti. V tu chvíli si všímejte sebemenších detailů, které jsou skvělým vodítkem, jak si o atmosféře a celkovém prostředí udělat dokonalý obrázek. Mnohé drobnosti vám toho můžou prozradit o firemní kultuře opravdu hodně. Procházeli jste chodbou, kde byla v kuchyňce miska s vodou pro psa? Jste-li milovníci zvířat nebo máte psa, pak je to pro vás plus. Žádný z případných budoucích kolegů vás po cestě chodbou nepozdravil? I to něco vypovídá o tom, jak se k vám ve firmě asi budou chovat. Působí-li na vás firma dobrým dojmem, všechny pozitivní a lákavé poznatky lze uplatnit i při samotném pohovoru, kdy zaujmete svou všímavostí.

Proč chcete pracovat právě u nás?

Proč chcete pracovat právě u nás ve firmě? Otázka, která vám s největší pravděpodobností bude na pohovoru položena a zdá se být velmi záludná. Čím víc informací budete o firmě vědět, tím lepší bude vaše odpověď. Pokud jste si na stránkách společnosti přečetli, že jde o firmu s dlouholetou tradicí, která postupem času prorazila i na zahraniční trh, řekněte to. Vyrábí-li firma okna a vy se zajímáte o práci účetní, není žádný důvod tvrdit, že máte o okna zájem a že se vám líbí. To je jistá cesta k neúspěchu.

Před pracovním pohovorem si proklepněte i velikost firmy. Univerzální odpovědí na výše položenou otázku je, že máte zájem pracovat v perspektivní firmě se silným postavením na trhu a výběr konkrétního oboru, na který se firma ve svém podnikání zaměřuje, pro vás není prioritou. Tuto odpověď ale nelze říct v malé firmě o pěti zaměstnancích.

Co všechno si o firmě zjistit:

 • Oblast působení
 • Produkty a služby
 • Informace o konkurenci
 • Výroční zprávy
 • Informace o pracovní pozici, která vás zajímá
 • Zamyslete se nad tím, co můžete firmě nabídnout 
Publikováno: 24.3.2016   |   Zobrazeno: 654x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)