Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

5 tipů, jak zaručeně pokazit pracovní pohovor

5 tipů, jak zaručeně pokazit pracovní pohovor

Tohle není návod, jak opravdu sabotovat pracovní pohovor (to by asi každý zvládnul levou zadní i bez přípravy), ale obvyklým nedostatkem návodů bývá, že říkají, co máte dělat, ovšem na obvyklé chyby ne vždy upozorní. Takže se pojďme podívat, čím vším si můžete spolehlivě pohovor pokazit a zároveň o tom možná ani nevíte.

 

Přečtěte si také:

Jak se obléct na pracovní pohovor

O jakou mzdu si na pohovoru říct?

Nejzáludnější otázky na pohovoru

 

Některé akce a slova prostě dobře dopadnout nemohou – asi nikoho nenapadne nadávat (tedy asi napadne, ale většina se dokáže ovládnout…) osobě, která s vámi pohovor vede, nebo si dělat nemístnou legraci z firmy, do které se hlásíte, ale existuje spousta oblastí, ve kterých lze chybu udělat omylem.

1. Kritizujte bývalé zaměstnavatele

Možná to začne nevinně: „Vaše firma se mi líbí, protože je vyhlášená svým skvělým přístupem k zaměstnancům, což je pro mě důležité,“ ale pak to pokazíte, „protože ti šmejdi v minulé práci mě už opravdu sdírali z kůže a ti hlupáci kolegové jim za to ještě skoro děkovali.“

I kdyby byla pravda, že váš minulý zaměstnavatel nestál za zlámanou grešli, nechte si to pro sebe a pro vánoční večírek, až práci získáte. Neloajalita vůči byť jen bývalému zaměstnavateli působí na pohovoru opravdu špatně, navíc personalista si vaše tvrzení nemůže nijak ověřit.

2. Mějte velké zpoždění a nedejte o tom vědět

Zpozdit se může každý a v některých zemích to znamená konec šancí. Ne tak u nás, kde se drobná zpoždění tolerují. Pokud trčíte v zácpě a nestíháte se dostavit načas, zavolejte pár minut předem, ať personalista ví, co se děje. Posílat SMS zprávu je v tomto případě spíše neslušné, stejně jako přijít o čtvrt hodiny později bez toho, abyste dali dotyčnému vědět, že se tak stane.

3. Buďte špinaví a špatně oblečení (stačí jen jedno z toho…)

O vhodném oblečení na pohovor se můžete dočíst něco víc zde, to je prostě základ, přes který nejede ve většině případů vlak. Chybu ale můžete udělat i tím, že vy, nebo vaše oblečení, budete nést stopy určitého opotřebení… Na pohovor tedy dorazte nejen dobře oblečení, ale také čistí a. Že se v obleku v letním horku zpotíte, vám nikdo rozumný klást za vinu nebude, ale jednoduše byste měli dorazit ve stavu co nejvíce reprezentativním.

4. Buďte mimo obraz

Co dělá firma, ve které se ucházíte o místo? Že nevíte? Tak to si rychle doplňte znalosti. Měli byste toho vědět co nejvíc a hlavně byste měli mít jasně udělaný obrázek o celkovém směřování firmy. Co dělá, komu a jak to prodává, jak velká firma vlastně je, jaká je její tradice… Pokud budete tápat a třeba Flek.cz budete považovat za webový portál pro roztomilé pejsky s lupou, tak se pravděpodobně ani personalista nebude obtěžovat s tím, aby vás blíže poznal a zhodnotil.

5. Buďte nerozhodní

Pro práci na dané pozici v dané firmě byste měli mít jasnou motivaci. V nejhorším případě byste ji alespoň měli předstírat. Pokud z vás bude sálat nejistota, zda tam vůbec chcete pracovat, tak už vás nic nezachrání. Existuje jen málo okolností, které by vás mohly více znevýhodnit, nebo přímo diskvalifikovat. Možná jste si představovali trochu něco jiného, nebo plánujete, jak do roka zmizíte za lepším, ale nahlas to řekněte pouze v případě, že opravdu, ale opravdu nechcete pohovorem úspěšně projít.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 8.2.2016   |   Zobrazeno: 1245x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)