Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce na lodi

Práce na lodi není dovolená

Zajímáte se o perspektivní a dobře placenou práci v zahraničí? Je vašim snem plavit se po vlnách celé dny a noci? Pak je to právě práce na výletní lodi, díky které si můžete splnit svůj sen. Práce je to stejná, jako každá jiná, jen daleko od domova a každý si musí zvyknout, že je neustále v pohybu. A ačkoli má práce na výletní lodi i jisté nevýhody, výše platu a množství zkušeností je všechny hravě přebije.

Přečtěte si také: 

Stěhování za prací, i do zahraničí

Kupní síla v ČR i zahraničí

Kam do světa za prací ve vašem oboru?

Znalost jazyka a zkušenosti v oboru jsou na prvním místě, ať už se jedná o zaoceánské nebo běžné výletní lodě. Nejčastěji je vyžadována angličtina, ale zajímáte-li se o práci v Německu, například na lodi plavící se po řece Rýn, neobejdete se ani bez vynikající znalosti jazyka německého. Ať tak či onak, zkušenosti jsou rovněž naprosto rozhodující a jsou v tomto případě nadřazeny nad vzděláním, na kterém naopak zase tolik nezáleží.

Jak začít

Nejlepším řešením je obrátit se na zprostředkovatelské agentury z Čech, u kterých pracují zástupci zahraničních lodních společností. Vždy je nutné přesně definovat, o jakou práci na lodi máte zájem, nabídek je nejen poměrně velké množství, ještě víc je právě různých pracovních pozic, zejména pokud jde o velké výletní lodě. Pokud úspěšně absolvujete pohovor, následuje čekání na kontrakt – právě tímto způsobem jsou přijímáni všichni nový zaměstnanci výletních lodí. Čekací doba je různě dlouhá, někdy je to týden, jindy zase půl roku. Jakmile budete kontaktováni, odlétáte a současně se získáním kontraktu se stáváte majitelem zvláštního víza na práci na výletní námořní lodi – bez víza není možné práci vykonávat.

Práce na lodi není dovolená

 Jakmile se dostanete přímo na loď, čeká vás už jen a jen plné pracovní nasazení. Kdo si myslí, že práce na výletní lodi je svým způsobem skvělá dovolená, je na omylu, protože volného času zaměstnanci lodi moc nemají. To samé platí o luxusních kajutách, jak se někteří ze začátku domnívají. Pravdou je, že zaměstnanci lodi jsou ubytováni v těch nejmenších prostorách na lodi a co do soukromí, prostor obývají buď s jedním, nebo dvěma lidmi z různých koutů světa. Ubytování na lodi je standardní a zajišťuje jen to nejnezbytnější po celou dobu pobytu. Pokud jde o stravu, ta je plně zajištěna přímo v jídelnách, zaměstnanci však mají na jídlo omezený prostor i čas.

Množství pracovních pozic

Velké výletní lodě dokáží pojmout stovky nebo tisíce hostů a to včetně personálu. Všeho všudy je na palubě lidí opravdu hodně a co člověk, to také rozdílné zájmy nebo chutě, jak využít volný čas a to nejen při plavbě, ale i během zastávky v přístavu. Chcete-li se stát zaměstnancem na výletní lodi, nejčastěji je hledán personál na následující pracovní pozice: doktoři, zdravotní sestry, kadeřnice, prodavačky, fotografové, pracovníci ochranky, tanečníci, baviči, animátoři volného času, zpěváci, muzikanti, hlídači děti, masérky, instruktoři pro posilování, krupiéři, organizátoři, recepční číšníci a servírky. Nelze zapomínat ani na pracovníky kuchyně – šéfkuchaři, kuchaři, pomocníci v kuchyni nebo úklidový pracovníci a pokojské. To je ovšem jen zlomek pracovních míst, o které je možné se hlásit, máte-li zájem vycestovat na výletní lodi na minimálně osm měsíců.

Na každé výletní lodi jsou trošku jiné podmínky, každá loď má i trošku jiný režim. Na některých lodích se například zaměstnanci střídají sice na stejné pozici, ale střídají jednotlivé úseky lodi. Na jiných výletních lodích jsou naopak zaměstnanci stále na jednom úseku, protože hosté, kteří absolvují delší plavbu, si postupně zvykají na stále stejné tváře. Není ani žádnou výjimkou, že zaměstnanci lodi, kteří mají zkušenosti na více pozicích nebo nejsou na té své zrovna potřební, práci vystřídají i několikrát za jedinou plavbu. Zkrátka a dobře se vám může stát, že jeden týden budete obsluhovat hosty v lodní restauraci či vinárně, následovat budou dva týdny jako pomocník v kuchyni a ve finále se budete starat o zábavu dětí. 

Publikováno: 30.5.2016   |   Zobrazeno: 1102x

Komentáře

Vasek12.09 17:45

Zdravím
Chtěl bych se optat kde na takovou agenturu je možné narazit? Popřípadě kontakt. Práce na lodi me láká hodně dlouho. Ale,nikdy jsem nesebral odvahu. Teď když ,ji mam zas nevim kde ,nebo kam se obratit dekuji za odpoved. Muj email vasekkj12@seznam.cz

Admin13.09 08:26

Dobrý den Vašku,

u nás aktuálně žádnou pracovní nabídku na lodi nemáme, ale když dáte do vyhledávače "práce na lodi agentury" tak se Vám jich určitě spoustu objeví.

Držíme palce, aby Vás odvaha neopustila a že to pro Vás bude přínosná zkušenost.

Mějte prima den,

Tým Flek.cz

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)