Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Vzor výpovědi z pracovního poměru dané zaměstnancem

Výpověď z pracovního poměru - vzor

Podání výpovědi z pracovního poměru zaměstnancem má svá jasně daná pravidla. Právě o nich je tento článek, na jehož konci naleznete odkaz ke stažení vzoru takové výpovědi, kterým se můžete inspirovat, nebo ho rovnou použít pro podání výpovědi.

Vzor výpovědi z pracovního poměru dané zaměstancem ke stažení zde

Pouze písemní podání

Výpověď z pracovního poměru se podává výhradně písemně. Donést ji můžete do podatelny vaší společnosti, nebo ji vložit do rukou příslušné osoby. Aby nedošlo k nepříjemnostem, je dobré si nechat převzetí výpovědi podepsat, ideálně na kopii této výpovědi.

Výpovědní doba

Nedílnou součástí výpovědi je i výpovědní lhůta. Ta je ze zákona stanovena na 2 měsíce. Pozor, lhůta nezačíná běžet dnem podání, ale prvním kalendářním dnem následujícího měsíce. Jak sami můžete vidět ve vzoru, při podání výpovědi v září začíná lhůta běžet až 1. října a pracovní poměr tak končí až 30. listopadu.

Pokud se zaměstnanec na odchodu ze zaměstnání dohodne se zaměstnavatelem, může být výpovědní lhůta i kratší, respektive libovolná. V průběhu výpovědní doby lze výpověď samozřejmě odvolat, ale to už musí schválit i váš zaměstnavatel – pokud se ten rozhodne, že výpověď dále platí, nic s tím nenaděláte.

Rekapitulace:

  • Podání výpovědi musí být vždy písemné
  • Výpovědní lhůta činí 2 měsíce a rozbíhá se až první den měsíce následujícího po podání výpovědi
  • Se stažením již podané výpovědi musí souhlasit i zaměstnavatel
Publikováno: 27.9.2012   |   Zobrazeno: 171612x

Komentáře

Pavel05.05 21:04

Dobrý den,
byly mi strženy peníze bez kterých se dostávám s dojížděním na minimum a po podání výpovědi se mi výrazně snižují případné dávky. Chtěl bych se zeptat, zda existuje jiná možnost pro ukončení pracovního poměru, jelikož po podání výpovědi mne zaměstnavatel na pracovišti nebude chtít ani vidět ať si to zařídím a nebo budu mít peklo. Než jsou 1. po podání výpovědi dodělat tento měsíc
a další dva. 2. podat výpověď a mezi těmi třemi měsíci najít jiné zaměstnání ( na které v práci od rána do večera nemám čas ). Děkuji za odpověď.

Admin06.05 11:40

Dobrý den,
rozumíme vaší situaci, ale výpovědní lhůta existuje i z důvodu ochrany zaměstnavatele. Ten by měl tento čas využít na hledání nového zaměstnance, stejně jako vy byste měl využít tento čas na hledání nové práce. Kromě ukončení pracovního poměru dohodou vlastně neexistuje způsob, jak to obejít. Pokud bude v dohodě nějakým způsobem specifikováno, že jde o důvod na straně zaměstnavatele (ten by musel být ochotný to takto řešit), tak vám bude příslušet odstupné i standardní výše podpory.

To že vám bude zaměstnavatel dělat peklo na pracovišti, by se dalo také ošetřit vybráním dovolené. Jenže to je možné opět pouze se souhlasem zaměstnavatele, který se může rozhodnout, že vás na dovolenou nepustí a proplatí vám ji po skončení pracovního poměru.

Roman19.11 13:42

Dobry den,chtel bych se zeptat.chci podat vypoved z duvodu ze me zamestnavatel nevyplaci včas a jestli mam nárok na odstupne,a jak mam tu vypoved podat.

Martin26.06 20:27

Jsem ve stejné pasti jako pan Pavel :) A fakt se nedá nic dělat. Děláme přesčasy, denně 2 hod. navíc. Našel jsem si jinou práci, ale zaměstnavatel mě nepustí. Výpověď dát nemůžu, protože bych skončil na pracáku, 2 měsíce na mě nová firma čekat nebude. Pokud nebudu chodit na přesčasy, tak mi navíc nedá firma ani premie, které jsou polovina platu, dostal bych 9800kč hrubého. Past novodobých otrokářů :(

Admin27.06 08:28

Dobrý den, rozumíme vám, ale zaměstnavatel pravděpodobně nic neporušuje. Jak vidíte, zákoník práce příliš nepodporuje flexibilitu na pracovním trhu. Ačkoliv po větší ochraně většinou volají sami zaměstnanci, je to omezující zejména pro ně, protože zaměstnavatel si "vždycky něco najde", kdežto zaměstnanec často nemá jak se z této pasti dostat, než riskem v podobě dočasné nezaměstnanosti. Zvažte, jestli vám to za to nestojí - jestliže jste si našel jinou práci teď, nenajdete si ji i za pár měsíců, až skončí výpovědní lhůta?

Radka03.07 13:16

Dobrý den,
asi máme všichni podobné problémy. Já pracuji 4-6hodin denně 7dní v týdnu třeba dva měsíce v kuse,když nepočítám ještě administrativní věci kolikrát do měsíce, takže se hodiny načítají, protože na mou pozici je střídačem pouze můj zaměstnavatel a ten dělá ještě u jiné firmy a o volno musím někdy i prosit měsíc dopředu a pak ho stejně nedostanu, při podepisování smlouvy se sjednalo, že se mi budou týdny střídat, abych aspoň nějaký víkend měla volný, ale do smlouvy to zaneseno nebylo a tak pracuji jak otrok pomalu, v sezoně i mimo... Teď došlo i na to, že mi strhl z platu 5tis. a ani mě dopředu písemně neinformoval, že jsem zanedbala svou práci a jemu způsobila škodu tím. Ráda bych odešla co nejdřív, takže jak to mám udělat, když tam nechci už být ani měsíc dál?? četla jsem v zákoníku, že by to mohlo jít ze zdravotních důvodů např. nebo by bylo jednodušší se nechat prostě vyrazit na hodinu??

Admin03.07 19:06

Dobrý den,

to je nejen nepříjemné, ale hlavně nezákonné, váš zaměstnavatel na to právo nemá, viz http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB036

Řešení ale bude samozřejmě složité. Otevřenou válku se zaměstnavatelem asi nechcete a navíc by se protáhla. Proto můžete zkusit požádat o skončení pracovního poměru dohodou, byť to bude znamenat nižší podporu v nezaměstnanosti. Vyhodit se nenechte, znamenalo by to pro vás problémy na Úřadu práce. Co se týče zdravotních důvodů, tak zde je potřeba posudek lékaře, který by musel být k vašim problémům velmi vnímavý. Váš zaměstnavatel by pak měl 15 dnů na zajištění vhodné pozice pro váš zdravotní stav, a pokud by to nedokázal, mohla byste ukončit pracovní poměr s nárokem na plnou podporu a dvouměsíční náhradu mzdy.

jana28.08 07:54

Jsem v uplne stelne situaci.A to mi sefova jeste zdelila ze semnou nikdo nechce delat,po deseti letech,a to vzdy bylo v pohode.Kdyz jsem se ptala kolegyn,tak nikdo nic nevi.Nevim co si mam otom myslet.

Míra17.07 18:17

Dobrý den,
rád bych věděl, když dám výpověď nebo ukončím pracovní poměr dohodou, tak když v následné výpovědní době těch 2měsíců dostanu neschopenku, počítá se tato doba do té výpovědní nebo se přerušuje a dobíhá až po ukončení pracovní neschopnosti?
Děkuji za odpověď

Julie21.07 20:58

Dobrý podvečer,potřebuji poradit.Se zaměstnavatelem jsme se dohodli na snížení úvazku(kvůli nástupu mého dítěte do 1.třídy,jsem samoživitelka),ale po dvou týdnech mi oznámil,že mi to neumožní.Chci se s ním dohodnout a ukončit pracovní poměr k 31.8.Jakou výpověď podepsat,abych v případě,že během měsíce nenajdu novou práci,měla od září nárok na podporu v nezaměstnanosti ve standardní(nekrácené) výši
Děkuji za odpověď a radu...

Admin22.07 10:27

Dobrý den,

k 31.8. to stihnete jediné dohodou. Pokud v ní bude obsaženo, že je z důvodu problematického zařizování docházky dítěte do první třídy, měl by to být dostatečný důvod pro přiznání plné podpory, ale raději se obraťte i na Úřad práce, kde vám přesně poradí.

Jana24.07 00:34

K poslednimu tohoto měsíce budu podávat výpověď dohodou. Za prvé mě zajímá zda je možná poslat výpověď doporučeně poštou ( zaměstnavatel je velmi daleko od mého bydliště ) - je takto podaná výpověď platná? a za druhé....mám naplánovanou operaci a zřejmě budu celé 2 měsice výpovědní lhůty na neschopence....pořítá se mi tato doba do výpovědní lhůty?? Nebudu pak muset ty dva měsíce ještě odpracovat?? Pokud ukončím neschopenku v den kdy mě bude končit výpověď je tím prac poměr ukončen??

Admin24.07 11:00

Dobrý den,

o tomto problému si můžete přečíst více zde: http://flek.cz/clanky/hledam-praci/pracovni-neschopnost-2013

Jinak,pokud se zřeknete prodloužení výpovědní lhůty, nebude se vám prodlužovat.

Co se týče doručení výpovědi (o dohodu nejde, to je jiný typ rozvázání pracovního poměru), doporučujeme určitě co nejdříve, aby vám výpovědní lhůta nezačala běžet až od září. Osobně to je samozřejmě nejlepší, ale lze i poštou.

Martina30.07 08:30

Dobrý den ,pracuji na dohodu pracovní činnosti a podala jsem zatím jen slovně výpověď. Jak jí mám napsat , abych nepřišla o podporu na úp. Zaměstnavatel taky slovně souhlasil. Práce je dobrá, ale podmínky této dpč je pro mě, jako matku nevyhovující co se týká nadďelávání svatků a dovolené. Prosím o radu. Děkuji

Admin30.07 16:29

Dobrý den,

můžete uzavřít dohodu s důvodem péče o dítě, nebo jeho složitého docházení do předškolního, nebo školního zařízení, to by mělo stačit k získání plné podpory v nezaměstnanosti.

milan30.07 11:19

Manželka končí pracovní poměr dohodou 30.7.2013,dostane tři měsíce odstupné.Kdy se musí hlásit na pracovním úřadu a kdo platí soc. a nemocenskou. děkuji Milan

Admin30.07 16:33

Dobrý den,

na ÚP se bude hlásit ihned po skončení pracovního poměru a po dobu 3 měsíců jí bude zmrazeno vyplácení podpory. ÚP bude platit zdravotní pojištění, nic jiného nebude odváděno.

Bohuslav03.08 21:02

Dobrý den, k 30.7.2013 jsem podal výpověď a prac.poměr mi tak skončí dne 30.září 2013. Zaměstnavatel mi nabídl, že můžu skončit i dříve na dohodu. Pokud budu nyní v prac. neschopnosti až do 30. září 2013, můj prac. poměr skončí 30.9.? Pokud budu v prac.neschopnosti i v říjnu 2013, prac. poměr skončí až po ukončení prac. neschopnosti? Pobírám částečný inval.důchod a bohužel nemám odpracovaný 1 rok a nebudu mít nárok na podporu od ÚP. děkuji Bohuslav

jitka13.08 11:27

Dobrý den, 20.8. 2013 budou mému synovi tři roky a mě končí rodičovská dovolená. Vzhledem k tomu, že bydlím 100 km od svého zaměstnavatele nepřichází v úvahu můj návrat do práce. Ke kterému dni musím podat výpověď a jaký mám uvést důvod, když zaměstnavatel mi výpověď nedá, aby nemusel platit odstupné. děkuji Jitka

Admin14.08 12:47

Dobrý den,

výpověď dáváte vy, proto odstupné nepřipadá v úvahu. Můžete i bez udání důvodu, nebo zkusit skončení pracovního poměru dohodou. Jen byste měla zvážit, zda opravdu neuvést důvod (například péče o dítě), abyste měla nárok na plnou podporu v nezaměstnanosti.

Výpověď můžete dát kdykoliv, ale výpovědní lhůta 2 měsíce začíná běžet až první den měsíce následujícího po tom, kdy jste výpověď zaměstnavateli dala.

Tonda21.08 22:02

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda mám nárok na podporu,když ukončím pracovní poměr dohodou bez důvodu?A v jaké vvýši.Když ukončím poměr dohodou k 31.8.2013,je nějaká lhůta kdy se hlásit na ÚP? Práci mám najítou,ale stále čekám jak se zaměstnavatel rozhodne a zda mě veme na smlouvu,nebo prozatím jen brigádně.Čekám rodinu a bohužel u této firmy zůstat nemohu,protože nesplnují podmínky stanovené ve smlouvě( výplatní termín)

Admin22.08 18:14

Dobrý den,

ano, na podporu mít nárok budete, ale pouze ve výši 45 % vašeho průměrného měsíčního výdělku po celých 5 měsíců.

jarka09.08 14:47

Dobry den.Chtela jsem se zeptat,jestli pri vypovedi dohodou a udani duvodu stehovani 200 km od me soucasne prace,je mozno dostat plnou podporu ve vysi 65%.Dekuji

pavelino01.09 11:13

Dobrý den, co může udělat zaměstnavatel, když podám jako zaměstnanec výpověd bez udání důvodu a nedodržím dvou měsíční výpovědní lhůtu, tzn. skončím okamžitě po doručení výpovědi zaměstnavateli. Druhý den do práce už nepůjdu.
děkuji
Srdečný pozdrav
p.

Admin02.09 09:11

Dobrý den,

vyhodit vás (problémy na Úřadu práce), a pokud mu vaším jednáním vznikne nějaká škoda, tak ji i vymáhat.

Nikol04.09 14:37

Dobrý den, můj problém spočívá v tom, že zamestanavatel chtěl abych skončila PP za to že jsem byla nepříjemná na hosty. Souhlasila jsem a ted jsem na dovolené. První schůzka se zaměstanavatelem když jsem si šla pro výpověd dopadla tak, ze mi napsal výpověd dohodou s mojí strany, tuto výpověd jsem nepodepsala. Druhá snaha o výpověd bylo rozvázání PP výpovědí, kde udal že mi dal odstupné ve výši trojnásobku prům. výdělku. Když jsem se zeptala jestli při podpisu mi je dá, tak mi řekl že, že jsem se chovala špatně k hostům. Tak jsem mu toto taky nepodepsala a obrátila jsem se na ÚP. Tam mi řekli že mi stejně napsal špatnou výpověd, napsali mi vzor který mu mám předložit a že nárok na odstupné mám, jelikož jsem u něho byla zaměstananá víc jak rok a smlouvu na dobu neurčitou. co když na vzor nepřistoupí? a bude mi dělat problémy, jelikož už se musím zapsat na UP, ptz dovolená mi již 31.8. skončila. děkuji za odpověd

Admin05.09 08:24

Dobrý den,

jste stále zaměstnaná, tudíž se na ÚP zapisovat nemusíte. Jestliže máte dostat výpověď, tak s odstupným, to je bez debat. Váš zaměstnavatel nemůže obcházet zákon, bez ohledu na to, jestli jste byla, nebo nebyla nepříjemná na hosty. V případě nevyplacení odstupného se můžete obrátit na inspekci práce a soud.

Lucie16.09 12:36

Dobrý den, podala jsem dne 30. 8. 2013 výpověď z pracovního poměru. Ten den jsem ji oznamila telefonicky a druhý den, což bylo 31. 8.
zaslala doporučeně poštou. Počítá se tedy datum odeslání nebo až datum kdy výpověď dorazila do firmy, což bylo 2. 9.? Mám nové místo s nástupem od 1. 11., ale z firmy mi poslali, že je možné ukončit pracovní poměr až k 30. 11. Můžete mi poradit jak to tedy je? Děkuji za odpověď. .

Admin17.09 12:58

Dobrý den,

ve firmě mají pravdu, výpověď byla doručena až v září, takže výpovědní lhůta je říjen a listopad.

Radek27.10 10:48

Dobrý den, mám podobný problém. Chci ukončit pracovní poměr ke konci měsíce, tj.k 31.10. Na dohodu vedoucí nepřistoupil, prý musím dát klasickou výpověď. Nechce mi dát žádné odstupné. Chci tam skončit k 31.12. s výpovědní lhůtou, ale bojím se, že mi vedoucí nebude chtít podepsat výpověď a bude dělat problémy. Chtěla bych se zeptat, zda výpověď podepsat musí? A jestli, když mu ji pošlu poštou (protože v prodejně většinu času není), ji nemusí převzít na poště? Tím se mi výpověď vrátí zpět.

Honza17.09 14:11

Dobrý den! Mám menší problém. Dostal jsem nabídku na nové zaměstnání, ale s tím že bych nastoupil od 1.října. Jenže se stávajícím zaměstnavatelem nemám jistotu že mě do té doby pustí. Mám v plánu, v případě toho že mě nepustí, prostě do stávajícího zaměstnání nechodit a začít chodit do nového zaměstnání. Hrozilo by mi v tomto případě něco? Děkuji za odpověď!

Admin17.09 15:22

Dobrý den,

buďto se dohodnete se zaměstnavatelem, nebo porušíte zákon. Váš zaměstnavatel vás vyhodí a bude po vás moci vymáhat případnou škodu, kterou mu vaše jednání způsobilo.

Navíc se zamyslete, jak by se na celou věc díval váš nový zaměstnavatel - opravdu by chtěl zaměstnance, který se kvůli vlastnímu prospěchu nebojí ze dne na den skončit v práci?

Jelena18.09 16:05

Dobry den, pracuji v zahranici a mj. kvuli spatne financni situaci (srazena mzda nepokryva povinne vydaje, a z posledni mzdy, kdy zamestnavatel z pomsty strhl celou variabilni slozku, jsem ani nebyla schopna zaplatit cely najem) se musim (a chci) prestehovat za partnerem do Cech. problem je ten, ze i kdyz predtim zamestnavatel tvrdil, ze bude ochoten podepsat ukonceni PP dohodou, ted zmenil nazor a podepsat mi to nechce. Mam kvuli financnim problemum i tomuto natlaku v praci uz i zdravotni a psychicke potize. poradite mi, prosim, zda mam nejakou moznost se z teto situace dostat, nez se z toho psychcky zhroutim ci prodelam osobni bankrot? ma pravo mi nevyplatit mzdu za tento mesic, kdyz mi dohodu nepodepise a pristi mesic nenastoupim do prace?

Admin20.09 12:40

Dobrý den,

rozumíme tomu, že jste ve složité situaci, ovšem není v našich silách vám poradit. Každopádně odpracovaný měsíc vám zaměstnavatel proplatit musí, ostatní už budete muset řešit buďto riskantním odjezdem, nebo po komunikaci s úřady (české zastoupení v daném státě).

Jde také o to, jestli váš zaměstnavatel neporušuje zákon - proč došlo ke srážkám a odebrání variabilní složky?

Zuzana19.09 15:37

Dobrý den, k prvnímu říjnu dávám výpověď. Chtěla jsem se zeptat jak to funguje zpětně s proplacením nevybrané dovolené. tj. 3 roky. Jak to můžu vymáhat?

Admin20.09 13:07

Dobrý den,

dovolená se proplácí maximálně z loňského roku, z minulých let propadá.

Michal24.09 08:16

Dobrý den , mám v práci problémy s kolegou,který mi práci výrazně znepříjemňuje (ponižuje mě před ostatními kolegy atd) už půl roku a mám odpor tam chodit. Proto jsem si našel jinou práci,ale musím do ní nastoupit hned a zaměstnavatel mě nechce pustit. Proto jsem se dohodl s novým zaměstnavatelem, že mě vezme i s paragrafem za hrubé porušení pracovní kázně, když ze současného zaměstnání odejdu ,,bez souhlasu zaměstnavatele" a rovnou nastoupím do nové práce (takže ani nebudu žádat na pracáku o podporu atd.). Můžu z toho mít nějaké právní následky v budoucnu (nebo může mi naúčtovat ušlý zisk,že nepřijdu do práce) ? Děkuji

Admin24.09 11:47

Dobrý den,

vaší situaci rozumíme. Teoreticky je soudně vymahatelné odškodné za škody, které váš náhlý odchod způsobí. Zkuste si zajít za lékařem, nebo psychologem, který v případě potřeby může dosvědčit, že jste tak konal jen z důvodů nezvladatelné šikany na pracovišti, která vás psychicky ohrožovala. Nic jiného nás nenapadá. Šikanu samozřejmě oznamte i zaměstnavateli s tím, že na tomto pracovišti již nemůžete pracovat, nejlépe písemně.

Roman24.09 18:08

Dobrý den, mám následující dotaz: Mohu podat v měsíci září výpověď k 31.12.? Následně beží výpovědní lhůta 2 měsíce a v březnu následujícího roku je zaměstnanec "volný".

Admin25.09 12:21

Dobrý den,

to by neměl být problém.

Hanka26.09 14:07

Dobrý den ,prosím o radu ,v jaké výši mám nárok na podporu v nezaměstnanosti pokud mi zaměstnavatel dává rozvázani pracovního poměru dohodou a já uvedu zdravotní potíže od lékaře že nemohu vykonávat už tuhle práci skladového operátora ..už jsem to prostě nestíhala a měla zdravotní potíže .jsem od března 2013 na nemocenské ,děkuji za odpověď .

Admin26.09 14:14

Dobrý den,

pro své tvrzení budete potřebovat i posudek od lékaře, aby vám podpora nebyl snížena.

S posudkem ovšem můžete zaměstnavateli oznámit, ať vám do 15 dnů najde vyhovující pozici, pokud tak neučiní, máte nárok i na odstupné při okamžitém zrušení pracovního poměru! A pokud by šlo o nemoc z povolání, tak by odstupné bylo ještě výrazně vyšší - poraďte se s lékařem!

Markéta13.10 16:37

Dobrý den,jsem na mateřské dovolené,která mi bude končit 8.2.2014..Během mateřské jsem ale našla práci v místě bydliště a lépe placenou než do jaké mám po mateřské nastoupit.Chtěla bych tedy dát výpověď a jak mi skončí MD,tak nastoupit do nové práce..moje otázka tedy zní..můžu dát výpověď ještě když jsem na MD?a kdy je nejvhodnější čas..moc děkuji za odpověď Markéta M.

Admin14.10 13:08

Dobrý den,

výpověď dát můžete a ve vašem případě je asi jedno, kdy, jen pozor, aby vám pracovní poměr skončil nejpozději v době, kdy chcete po rodičovské dovolené nastoupit do nového zaměstnání.

Nikola14.10 20:03

Dobrý den, chtěla bych podat výpověd zaměstnavateli do konce měsíce října..
od 1.1.2014 potřebuji nastoupit do nové práce
Nepředpokládám že by šla výpověd dohodou, ale v případě výpovědi dohodou- jaké jsou potom případně nároky na podporu v nezaměstnanosti?
Zvažuji možnosti, bojím se aby mě nedonutil podepsat jeho verzi - pro mě velice nevýhodnou.Děkuji za odpověd

Admin15.10 10:34

Dobrý den,

když teď podáte výpověď, tak nemusíte nic řešit a pracovní poměr vám skončí na Silvestra. :-)

Co se týče dohody, tak tam platí vždycky to, co je v ní napsané. Pokud by šlo o základní dohodu bez uvedení nějakého důvodu, tak tam jsou podmínky stejné jako u výpovědi z vaší strany, tedy 45% podpora po celou podpůrčí dobu.

Alena15.10 12:48

Dobrý den,chtěla bych dát okamžitou výpověď z důvodu nevyplacení plných platů a to od února 2013 a nevyplacení nem.dávek.V této době jsem těhotná a termín porodu mám na 21.6.2014.To znamená že budu celé těhotenství na nemocenské.Budu tedy v ochranné lhůtě?Měla bych potom nárok na mateřskou vypočítanou z platů a nebo bych byla vyplácena rovnou státem bez možností rozhodnout délku rodičáku???
Děkuju za odpověď

Admin16.10 12:41

Dobrý den,

bohužel nikoliv, protože ochranná lhůta je maximálně 180 dnů - tolik může maximálně činit doba od skončení pracovního poměru do nástupu na mateřskou. Musíte tedy ještě počkat - v současnosti to je cca 200 dnů.

Blanka15.10 13:36

Dobrý den, rozhodla jsem se pro podání výpovědi. Práce je fyzicky náročná, zhoršilo se mi zdraví (lékaře jsem navštívila poprvé po dvou letech této práce, nyní jsem v pracovní neschopnosti). Mohu podat výpověď i v době prac. neschopnosti a je lepší uvést důvody výpovědi (rodinné, zdravotní)? Chtěla bych, aby pracovní poměr skončil co nejdříve. Jak by to bylo s výší podpory v nezaměstnanosti? Jsem samoživitelka s 11-letou dcerou. Děkuji za odpověď.

Admin16.10 12:43

Dobrý den,

jsou 2 možnosti - buď posudek lékaře, po kterém vám musí zaměstnavatel do 15 dnů najít vyhovující místo, nebo můžete zrušit pracovní poměr ihned s nárokem na plnou podporu, nebo tradiční výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou, po které budete dostávat podporu ve výši 45 % průměrné mzdy.

Iveta15.10 16:27

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak to je s podáním výpovědi z důvodu péče o dítě. Platí i v tomto případě dvouměsíční výpovědní lhůta nebo platí s okamžitou platností. Jaké mám možnosti a co může zaměstnavatel?Děkuji

Admin16.10 12:49

Dobrý den,

máte 2 možnosti - buď dohoda, nebo výpověď. V obou případech je možné uvést, je-li tomu tak, že důvodem je nezbytná osobní péče o dítě do 4 let, takže byste měla nárok na plnou podporu v nezaměstnanosti.

Lucie22.10 17:03

Dobrý den, k od 1.1.2014 chci být bez práce. V práci tedy podám vypoved. Chci se zeptat ke kterému datu? Mám vypoved napsat k 31.10. a pák poběží výpovědní lhůta nebo to napsat až k 31.12.? A Od 1.1. budu bez práce? Vypoved davam z důvodů stěhování, jakou dostanu podporu? A jakou podporu bych dostala, kdybych ukončila pp dohodou? Děkuji

Admin23.10 13:02

Dobrý den,

výpověď podejte a doručte k některému z říjnových dnů - raději hned, abyste to stihla, jinak se vám výpovědní lhůta posune o měsíc.

Nárok budete mít na podporu ve výši 45 % po celou dobu.

Hana22.10 21:37

DOBRÝ den,
chtěla bych podat 2 měsíční výpověd,ale jelikož pracuji jako zástupkyně vedoucí a mám hmotnou zodpovědnost nevím jak podat žádost musí být podána na obojí náká jiná...předem moc děkuji za radu.

Admin23.10 13:16

Dobrý den,

dohoda o hmotné odpovědnosti by měla zaniknout společně s ukončením pracovního poměru.

andrea30.10 18:49

hezky den

chtěla bych dat vypoved,jsem na neschopence od června(psichycke problemy ze šefa),ale nevym jak to udelat,nechtěla bych se s snim potkat.Mužu poslat vypoved doporučeně? a jak nejlepe ji napsat,protože mam strach že nedostanu podporu děkuji za odpověd

Admin31.10 10:48

Dobrý den,

výpověď lze poslat a napsat do ní není třeba nic speciálního, je jedno, z jakého důvodu ji podáváte, pravděpodobně bude vaše podpora 45 % z průměrného platu po celou dobu jejího vyplácení.

Budete muset také odmítnout prodloužení výpovědní lhůty, ke kterému by došlo, protože budete celou dobu na neschopence.

Blanka04.11 13:44

Dobrý den, podala jsem výpověď z pracovního poměru v říjnu s výpovědní dobou 2 měsíce, pracovní poměr by tedy skončil 31. 12. V době podání výpovědi jsem byla v pracovní neschopnosti, která stále ještě trvá, ale doufám, že nebude trvat až do konce roku. Bude se mi prodlužovat výpovědní doba? Jestli ano, co mohu udělat proto, aby pracovní poměr skončil opravdu 31. 12. Děkuji za odpověď.

Admin04.11 14:20

Dobrý den,

bude-li trvat vaše PN i v době konce výpovědní lhůty, tak ta by se automaticky prodlužovala. Stačí však svému zaměstnavateli oznámit, že odmítáte prodloužení výpovědní lhůty a pracovní poměr skončí tak, jak má.

PETRA07.11 12:48

DOBRÝ DEN,NEVÍM CO MÁM DĚLAT PRACUJI JAKO KUCHAŘKA A POPRVÉ CO PRACUJI U FIRMY JSEM BYLA NEMOCNÁ NECHALA JSEM SE USCHOPNIT I PŘESTO,ŽE MI LÉKAŘKA DALA POTVRZENÍ,ŽE TUHLE PRÁCI ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ DĚLAT NEMŮŽU A NASTOUPILA JSEM DO PRÁCE.PO TŘECH DNECH SE MI OPĚT PŘITÍŽILO A VEDOUCÍ PO MĚ ZAČAL KŘIČET ATˇ SE ZBALÍM A JDU DOMŮ ATˇ SE NEVRACÍM TAK JSEM ŠLA HNED K LÉKAŘI A JSEM NA PN OD VEDOUCÍHO MI BYLO ŘEČENO,ABYCH SI DOŠLA PRO VÝPOVĚDˇ DOHODOU JAK UKONČÍM PN A PROTO SE PTÁM JESTLI MĚ MŮŽE VYHODIT BEZ DVOU MĚSÍČNÍ VÝPOVĚDNÍ DOBY,PROTOŽE JÁ JINOU PRÁCI NEMÁM A NEMŮŽU ZŮSTAT BEZ PENĚZ JSEM SAMOŽIVITELKA A ZA TY DVA MĚSÍCE BYCH SNAD JINOU PRÁCI NAŠLA.DĚKUJI ZA ODPOVĚDˇ

Admin07.11 17:09

Dobrý den,

vyhodit vás nemůže, na dohodu přistoupit nemusíte. :-)

nikol13.11 11:02

dobrý den,jsem zaměstnaná v restauraci jako servírka 4 roky,smlouvu mám na neurčito.Hospoda jde do úpadku a šéfová chce hospodu pronajmout,nebo prodat.Vím,že mám nárok na odstupné ,ale nevím jak postupovat,abych se peněz domohla.Taky mám chut´ odejít sama,jelikož je problém s výplácením mzdy,zásobováním restaurace,je odpojený plyn,tud´íž už tam ani nikdo nechodí,je tam příserná zima a mě už to opravdu ponižuje,ana to nikak neřeší,ale pracovní podmínky jsou opravdu špatné.Děkuji za odpověd´

Admin13.11 12:26

Dobrý den,

abyste mohla okamžitě odejít sama, musel by mít zaměstnavatel vůči vám závazky více než 15 dnů po jejich splatnosti. Což by dnes odpovídalo zhruba mzdě za září 2013.

Jinak musíte dostat výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou a odstupným ve výši tří platů, hlavně nepřistupujte na nevýhodnou dohodu.

Aneta19.11 18:22

Dobrý den,

měla jsem pracovní úraz a jsem v pracovní neschopnosti. Vzhledem k dlouhodobým problémům se zaměstnavatelem, který mne nepřiměřeně úkoluje a finančně sankcionuje jsem se rozhodla pracovní poměr ukončit výpovědí. Mohu podat výpověď i v průběhu pracovní nechopnosti? Domnívám se, že ano jen si nejsem jistá. Předpokládám, že v mém případě by se výpovědní lhůta neprodlužovala (není to z mé strany ani žádoucí). Děkuji laskavě za odpověď.

Admin20.11 10:23

Dobrý den,

výpověď podat můžete. Pokud nechcete, aby se doba prodlužovala, musíte to výslovně odmítnout.

Jana20.11 17:06

Dobrý den. Chci podat výpověď, protože situace v podniku se mi vůbec nelíbí. Mám však obavu, že ředitel moji výpověď nepřijme (nepodepíše mi převzetí na kopii). Co mám dělat, aby výpověď byla platná (věřilo se mi, že jsem ji podala)? Děkuji za odpověď. Hezký den přeje Jana

Admin21.11 10:40

Dobrý den,

předat před svědky, kteří vám to podepíší, nebo podat doporučeně poštou.

Alena20.11 21:09

Dobrý den, muže mi zaměstnavatel dat Upozorněni: porušení povinnosti zvlášť hrubým způsobem když jsem odmítla přestěhování k jinému stolu? Dekuji

Admin21.11 10:57

Dobrý den,

tato situace má pravděpodobně pozadí, které neznáme. Obecně lze ovšem doporučit, abyste se vždy snažila dohodnout. Pokud vám zaměstnavatel dělá vyloženě naschvály, můžete se obrátit na inspekci práce. Na druhou stranu, pokud neexistuje speciální důvod, proč byste u jiného stolu sedět nemohla, měla byste to akceptovat.

Jana21.11 14:27

Jak se vlastně počítá těch 45% z prlměr.měsíčního platu?? Děkuji, dala jsem poprvé v životě výpověď sama a kdybych nenašla práci, tak jsem zvědavá, kolik bych vlastně měla, můj hrubý plat je 22 000Kč, děkuji

Admin21.11 15:24

Dobrý den,

počítá se to z čisté mzdy a ve vašem případě by šlo o cca 8 tisíc korun.

Jindra26.11 17:01

Dobrý den. Můj problém tkví v tom,že jsem již víc jak rok na PN a OSSZ mi odmítá dále vyplácet nemocenské dávky. Posudková lékařka mi řekla,abych se nechal k poslednímu datumu vyplácení dávek uschopnit a pokud mi můj zdravotní stav nedovoluje nastoupit do zaměstnání,dal v práci výpověď a zeregistroval se na ÚP a pokračoval v léčbě. Pokud tak učiním,budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti? Děkuji

Admin27.11 08:05

Dobrý den,

ano, budete.

Jana28.11 09:15

Dobrý den, jsem zaměstnanec a k 30.11. ukončuji pracovní poměr dohodou z mojí strany. Následně se půjdu zaevidovat na ÚP. Bude se mi doba na ÚP počítat do odpracovaných hodin na důchod?

Admin28.11 11:12

Dobrý den,

ano, tato doba se vám započítá - celá doba pobírání podpory a pak až 3 roky, kdy podporu nepobíráte.

Romana30.11 00:18

Dobrý den,
chci podat výpověď z pracovního poměru. V současné době jsem na rodičovské dovolené a od ledna 2014 nastupuji k novému zaměstnavateli. Firma, u které mám platnou smlouvu sice formálně stále existuje (zatím není oficiálně v insolvenci, ani v likvidaci), ale na adrese sídla už nikdo není, obchodní činnost neprovozuje, všichni zaměstnanci odešli (kromě kolegyň na RD) a majitel má kontaktní adresu na MÚ. Jak mám v tomto případě postupovat? Děkuji za odpověď.

Admin02.12 08:34

Dobrý den,

mohla jste podat výpověď a zároveň o takové nestandardní situaci informovat inspekci práce. Nepředpokládáme, že byste měla mít problém se stávajícím zaměstnavatelem, ale přinejmenším zápočtový list budete potřebovat.

Mária Malichová05.12 15:54

Dobrý den,
pracuji v jedné malé nemocnici na pozici logopedky. Před měsícem jsem udělala atestaci na klinického logopeda, s tím
že zaměstnavatel mi hradil veškeré náklady na zvýšení kvalifikace.
V případě, že ukončím pracovní poměr, musím nálady uhradit.
Vzhledem k tomu, že denně dojíždím 100 km, mám nabídku zaměstnání v místě mého bydliště. Mám uvést do výpovědi, že
náklady uhradím ,nebo to nechat na zaměstnavateli.
Děkuji za odpověď.

Admin06.12 10:03

Dobrý den,

bohužel takovou situaci neznáme, tudíž se musíte poradit se zaměstnavatelem.

dajka15.12 19:46

Dobry den,Mamince bude na jare 58 let,v zari 2014 chce jit do predcasneho duchodu(muze jit drive,ale prisla by o hodne penez), je radne zamestnana,ale svoji praci zdravotne jiz nezvlada.muze dat vypoved ze zdravotnich duvodu?Urcite ji musi lekar potvrdit neschopnost vykonavat toto povolani.Jak je to s podporou? a plati 2 mesicni vypovedni lhuta? Dekuji za odpoved

Admin16.12 11:34

Dobrý den,

pokud bude mít posudek, tak to bude všechno pro vaši maminku příjemnější - předloží ho zaměstnavateli, který jí bude muset do 15 dnů najít vyhovující pozici. Když to neudělá, lze pracovní poměr ukončit okamžitě s nárokem na 2měsíční náhradu mzdy a plnou podporu v nezaměstnanosti po dobu 11 měsíců.

Dominik21.12 12:21

Dobry den,prosím o odpověď podání výpovědi ze zdravotních důvodů a jaký druh vyšetření je požadován a zda li muže zaměsnavatel požádat jineho lékaře o nové vyšetření?Pracuji jako mechanik v kamionové dopravě.Pracovní podminky jsou hrozné-dělám v nevytápěné hale kde fouká a už mam problémy ze zádama a ledvinamy.Do ted jsem nikde u lékaře nebyl.Četl jsem o pár řádku viš že mi zaměsnavatel musí dát jiné pracovní místo což u nás by bylo jen ježdění kamionem a zajimá mně ješte kdyby mi byla tato pracovní pozice nabýdnuta zda ji mohu odmítnout?? Děkuji za odpověd a přeji všem krásné vánoce a vypuste pracovní problémy :-)

Lenka02.01 20:13

Dobrý den, v květnu 2014 mi končí rodičovská dovolená, chci podat výpověď u svého zaměstnavatele a najít si novou práci. Kdy je možné a vhodné výpověď podat?

Admin03.01 08:14

Dobrý den,

ideální je se alespoň na pár dnů vrátit do zaměstnání, aby se vám podpora počítala ze mzdy.

martula06.01 21:57

Dobrý den, mám problém chci ukončit pracovní poměr, jelikož moje kolegyně v práci mě neustále napomíná ponižuje pořád se jí něco nelíbíc řiká jak je semnou nespokojená. a stále mi vyhrožuje že mě nechá vyhodit. Nejhorší na tom je, že je proti mě už i vedoucí. a já už to psychicky nemůžu vydržet. Je mi i zle když mám jít do práce. Tak se chci zeptat zda je možné ukončit pracovní poměr ze zdravotních důvodů. pokud bych si zašla k lékaři, aby mi napsal že nemohu tuhle práci dále vykonávat uznaly by mi plnou podporu v nezaměstnanosti nebo jen těch 45%.

děkuji za odpověď

Admin07.01 09:20

Dobrý den,

tím si nejsme jistí, pravděpodobně by byla potřeba zpráva od psychologa, pokud nechcete důvod nějak obejít. Co se ale týká vaší situace, šikana pracovišti je důvod pro podání stížnosti na inspekci práce.

Honza07.01 14:22

Dobry den,

Chtel jsem se zeptat na to jak se mam zachovat a co mam delat. Jde o to ze pracuji v kuchyni 10 let a nikdy neyli se mnou jako se zamestnancem problemi a vzdy jsem svemu nadrizenemu vysel vstric bez jakychkoliv reci. Nikdy jsem take nedostal zadnou pisemnou dutku a byl jsem spolehlivy pracovnik a vsak jsem nedavno prisel do prace po 2 dnech volna a bylo mi oznameno ze dostanu padaka ze dne na den a pokud to neprijmu tuto vypoved tak mi daji paragraf ze se nikde nechytnu a samozrejme bez odstupneho proste pokud nepodepisu dohodu tak dostanu spatny posudek.Tudiz se ptam je mi 50 let co mam delat jak se zachovat a zda-li si toto muze zamestnavatel vuci me dovolit.Dekuji s pozdravem Honza

Admin08.01 07:39

Dobrý den,

pokud dostanete vyhazov, budete se muset soudit a tito zaměstnavatelé spoléhají na to, že to neuděláte, ať už kvůli nedostatku pádných důkazů na straně zaměstnance, nebo kvůli tomu, že u nás není zvykem tyto věci řešit - propuštění zaměstnanci na to zpravidla nemají peníze, čas, ani dostatek sebevědomí.

Vy tak dlouho ale čekat nemusíte, už tento pokus vašeho zaměstnavatele je naprosto dostatečný pro podání stížnosti na inspekci práce, proto s tím neváhejte.

Honza23.01 09:34

Dobry den,
chtel bych se zeptat na jednu vec ktera se tyce cerpani dovolene a volna. Jde o to ze pracuji 4 dny v kuse kazdy den po 12ti hod a pak nasleduje 2 dny volna a takto pracuji neustale a ted prisel muj zamestnavatel ze misto toho volna na ktery mam narok dostanu 2 dny dovolene coz si myslim ze je absolutni hloupost.Muzete mi prosim poradit?dekuji

Admin23.01 13:34

Dobrý den,

to samozřejmě možné není, dovolenou lze čerpat jen v době, kdy byste v práci měl být, ne v době volna mezi směnami.

Nikoleta10.01 16:32

Dobrý den,
jsem zamestnankyní firmy, která je nyní v úpadku. V dubnu bych mela nastoupit na mateřskou dovolenou. Ráda bych se zeptala, co je pro mě nejvyhodnější, abych do nástupu na mateřskou ukončila pracovní poměr a dostala zákonné odstupné? Mám se s likvidátorem dohodnout na ukončení pracovního poměru a pokud ano, k jakému případně datu je toto nejvyhodnejsi? Děkuji

Admin10.01 18:42

Dobrý den,

jak dlouho jste u této firmy pracovala? Ochranná lhůta pro přiznání mateřské je totiž maximálně tak dlouhá, jako předchozí délka pojištění. Jinak je to asi jedno, záleží na tom, jestli dostáváte plat, jestli má smysl v práci vydržet.

lenka13.01 10:56

Dobrý den ,ráda bych se zeptala na jednu věc.Dala jsem v zaměstnání výpověd,pro hrubé a stálé porušování zákoníku práce a chtěla bych vědet na jaké plnění podpory v nezaměstnanosti mám nárok ,jestliže nenajdu vhodné zaměstnání,nez mi skončí výpovědní lhůta.Děkuji za odpověd

Martina23.01 10:52

Dobrý den,
koncem října 2013 jsem nastoupila do zaměstnání.Chci dát výpověď.Zkušební dobu jsem měla do 21.1.2014,ale od 15.1.2014 do 23.1.2014 mi onemocnělo dítě ,tak jsem měla vystavený ošetřovák.Nástup do práce mám zítra 24.1.2014.Prodlužuje se mi o tyto dny zkušební doba?Můžu dát výpověď ještě ve zkušební době nebo už musím dát výpověď dohodou? Děkuji

Admin23.01 13:41

Dobrý den,

zkušební doba by se měla prodloužit. V ní nepodáváte výpověď, ale ukončujete pracovní poměr ve zkušební lhůtě.

jana26.01 20:05

prosím o radu
dala jsem výpověď z PP, výpovědní doba 2 měsíce. tzn. únor, březen. firma poskytuje 25dnů dovolené v roce. mám po dobu výpovědní doby nárok na poměrnou část dovolené? mohu s ní počítat a vyčerpat ji do konce března? děkuji

Admin27.01 12:07

Dobrý den,

dovolenou si vyčerpat můžete, ale její čerpání určuje zaměstnavatel, takže jedině po dohodě s ním.

Alča07.02 21:20

Dobrý den,
od 1.1. 2014 jsem nastoupila do nového zaměstnání, na 6 hod denně s tím, že budu mít dost přesčasů a ty si vyberu během celého prosince,kdy potřebuji být doma. Šéfová mi říkala,že ale neví, jak to udělat, když budu celý měsíc doma vybírat volno, ale ona mi podle smlouvy musí zaplatit mzdu, zdravotní, ossz a daně. Napadlo mne, že bych jí výplatu nechala a zbytek zaplatila ze svého (mám domluvenou na ten měsíc práci jinde a finančně by se mi ho několikanásobně vyplatilo, než být v zaměstnání). Nebo je lepší vybrat si za celý měsíc dovolenou? Budu mít 20 dnů dovolené. To by mi pak musela to ossz,zdrav a daně zaplatit bez problémů? Nebo jaké je podle vás nejlepší řešení? Prostě potřebuji být od 1.12 do 31.12. mimo zaměstnání. Děkuji.

Admin10.02 09:01

Dobrý den,

domníváme se, že vybírání náhradního volna není zcela ideální. Dovolená je pro vás výhodnější. Přesčasy si normálně nechte proplácet po celý rok a v dostatečném předstihu si nechte schválit dovolenou.

tomas08.02 18:32

Dobry den,potreboval bych poradit.V praci delam 12h denne a zamestnavatel to nechce resit,chtel bych odejit mam uz najitou jinou praci ale tam na me 2 mesice cekat nebudou.Chci se zeptat jestli kdybych 3 dny nedosel do prace a zamestnavatel mi napsal 3Acka jestli to bude problem na uradu prace nebo popripade v druhem zamestnani.dekuji

Admin10.02 09:11

Dobrý den,

problém to být může. Pokud to nebude vadit vašemu novému zaměstnavateli, tak vám ještě teoreticky hrozí vymáhání způsobené škody. Musíte si tento krok dobře promyslet a hlavně předem a otevřeně prodiskutovat s novým zaměstnavatelem, zda mu takové vaše jednání nebude vadit.

Broňa09.02 17:41

Dobrý den,
manžel vážně onemocněl a já chci dát výpověď z PP z důvodu péče o nemocného manžela.Pokud pak půjdu na Úřad práce, mám nárok na plnou podporu, nebo jen na 45%?Zaměstnavatel pravděpodobně na dohodu nepřistoupí, takže mi od 1.3. do 30. 4. poběží výpovědní lhůta.Pochopila jsem to dobře podle předchozích dotazů?Pokud by mi lékař napsal neschopenku na tyto dva měsíce, pak se mi prodlouží výpovědní lhůta opět o dva měsíce, ale já to můžu odmítnout a pracovní poměr mi skončí 30.4.?

Janča19.02 20:22

Dobrý den, chci v zaměstnání podat výpověď z pracovního poměru s 2 měsíčíní výpovědní dobou, ale nevím jak postupovat kdyby mi ji zaměstnavatel nechtěl převzít? Mám zaslat na dodejku na firmu? Jestli ano, jaký pruh? Zaměstnavatel bohuže nepřebírá poštu, to dělá sekretářka, nevadí to? Děkuji za info. Janča

Admin20.02 11:46

Dobrý den,

výpověď můžete doporučit buď osobně (žádné "nepřevzetí" nepřipadá v úvahu, klidně položte výpověď na stůl před šéfa a zařvěte na něj, že jste mu donesla výpověď, aby to slyšela celá firma), nebo poštou. Samozřejmě, že se zaměstnavatel nemůže vzdát zodpovědnosti za přijatou poštu jen tím, že mu ji přebírá sekretářka. Pošlete to doporučeně, aby byl důkaz, že byl dopis doručen.

Zuzka06.03 22:24

Dbrý den,

při výpovědi s 2 měs.výp.lhůtou je věta: "..u Vaší společnosti jsem na základě pracovní smlouvy ze dne .......zaměstnána jako... " myslí se den podpisu smlouvy nebo vznik pracovnho poměru?

Děkuji za odpověď

jaroslav07.03 10:24

Dobrý den,
mám čerstvě přiznabý invalidní duchod prvního stupně a celkově
muj zdravotní stav není dobrý,stále chodím po rehabilitacích a
po doktorech.Chci tedy odejít ze zaměstná ní na UP,je mi 59 let a chci jít do předčasného důchodu.Předběžně jsem jednal se zaměstnavatelem a ten se vyjádřil že mi nebude dělat problémy.Lze tedy odejít ze zaměstnání dohodou ze zdravotních důvodů z mé strany,nemajíli pro mně vhodnou práci a nebude mi krácena podpora.Stačí mi posudek od posudkového lékaře o přiznání invalidity 1 stupně?

Pavel10.03 21:00

Dobrý den dostal sem výpověd dohodou s okamžitým ukončením a hned sem šel na neschopenku mám nárok na podnik marodit?Děkuji za odpověd

Admin11.03 10:49

Dobrý den,

ne, dostanete až od 15. dne nemocenskou od státu.

Jarka18.03 15:59

Dobrý den pracuji v gastronomii.Již několik měsícu nepobíráme mzdu v termínu,který máme určený.Dostaneme jen část,zálohu a další doplacení je až jsou peníze.Naposledy lednovou výplatu jsme obdrželi až 17.3.2014 a to jen zálohu 5000,kč a zbytek až bude.Jelikož je vyplacena mzda a to jen část po splatnosti ,zajímalo by mne zda mám nárok na okamžité zrušení prace,a zda mám nárok na odstupné 3 měsíce,pracuji zde již delší dobu.A pokud ano,tak jestli se mi pak nekrátí podpora v nezaměstnanosti pro duvod,že jsem podala výpověd já.
Nebo prosím o radu,jak tuto situaci řešit.
Děkuji

Admin18.03 17:37

Dobrý den,

pokud jde o výplatu za odpracovaný leden, její splatnost je pravděpodobně celý únor a 17. 3. je více než 15 dnů po splatnosti, takže i kdyby vám v toto datum přišla výplata celá, měl jste nárok na okamžité zrušení. Stejně tak, jestli vám výplata za leden, nebo její část, nedorazila dodnes, tak tuto možnost máte.

V takovém případě vám náleží odstupné jen za dobu 2 měsíců (respektive náhrada mzdy), ale váš nárok na podporu se tím nijak nesnižuje - nemůžete být trestán za neschopnost zaměstnavatele. Nejde o výpověď, ale o "Okamžité zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance" a to podle paragrafu 56 zákoníku práce.

Lucka21.03 23:18

Dobrý večer,
mám dotaz, můžu dát výpověď, když mám nemocenskou? Kdyby mi dala 2 měsíční výpovědní lhůtu, můžu být nadále na nemocenské? a bude se mi to v té době nemocenské už odpočítávat? děkuji

Admin24.03 10:23

Dobrý den,

můžete. Písemně přitom odmítněte prodloužení výpovědní lhůty z důvodu pracovní neschopnosti (jinak se prodlužuje automaticky) a výpovědní lhůta vám normálně poběží.

Kadlecová22.03 20:31

Dobrý den, chtěla bych odejít ze zaměstnání z důvodu jiné pracovní příležitosti u jiné firmy. Chtěla bych podat ve středu 26.3.2014 žádost o dohodu k rozvázání prac.poměru, bez údání důvodu ke dni 31.3.2014. Je to tak v pořádku? Děkuji za odpověd. Ještě by mě zajímalo a žádám Vás o radu, když zaměstnavatel nepřistoupí na mou žádost a bude trvat na dvouměsíční výpovědní lhůtě mohu si zažádat o dovolenou, kterou nemám vyčerpanou? Pracuji ve školní jídelně, jako kuchařka a dovolenou můžeme čerpat pouze o hlavních prázdninách, Pak ještě, jestli je lhůta do kdy mi musí zaměstnavatel poslat zápočtový list? a kdyby mi tu dovolenou nechtěl dát a já mu nepříjdu do práce, může mě nějak stíhat a dá mi zápočtový list? Moc děkuji za odpověd!! S pozdravem Kadlecová

Admin24.03 10:49

Dobrý den,

1) Ano, to je klidně možné, ale zaměstnavatel na to nemusí přistoupit
2) O dovolenou si zažádat můžete, ale je jen na zaměstnavateli, jestli vám ji dá - vzhledem k tomu, že vám odmítl dohodu, tak vám nedá ani dovolenou
3) Zápočtový list předá hned po skončení pracovního poměru, bez ohledu na to, co k tomuto konci vedlo
4) Ano, může na vás vymáhat škodu způsobenou vaší absencí a může jednostranně zrušit pracovní poměr, což povede k nemožnosti se půl roku registrovat na Úřadu práce (což ve vašem případě nemusí být takový problém, když máte sehnanou jinou práci...) Zápočtový list vám dát musí.

Gábina24.03 19:10

Dobrý den,jsem od 25.2.2014v prac.neschopnosti.Dneska jsem dala výpoveď k 31.5.2014 poběží planost výpověďi i když budu nadále v pracov.neschopnosti?Děkuji za odpoveď

Admin25.03 10:28

Dobrý den,

když výslovně odmítnete prodloužení výpovědní lhůty, tak ano.

ruda03.04 17:04

dobrý den,zaměstnavatel nám nevyplatil mzdu již od října 2013,jen slibuje že to pošle jak mu schválí úvěr a pořád nic. V březnu nám poslal 5 000 Kč a zbytek v nedohlednu.jak máme reagovat? Je mi 57 let a na pracáku skončit nechci.všichni(8zaměstnanců)mluví o podání insolvence ale nikdo neví jak se to dělá a kdo nám mzdu za6 měsíců zaplatí?Prosím o radu,děkuji

Admin04.04 11:05

Dobrý den,

o tom, jestli se na vás dostane, rozhodne insolvenční správce, my vám bohužel víc neporadíme. Ve vaší situaci můžete kdykoliv ukončit pracovní poměr s nárokem na dvouměsíční náhradu mzdy. Pak můžete svou pohledávku vymáhat i soudně, ale vše záleží na tom, jestli na zaměstnavateli bude si co vzít.

Miroslava03.04 20:16

Dobrý večer
jsem již od července na neschopence,mám operované oba lokty a budu až do podpůrčí lhůty.Je mi 58 let,jsem v částečném ID a v únoru 2015 jdu do starobního důchodu.Vím,že už stávající práci nebudu moci vykonávat.Už jsem si zde od Vás hodně přečetla,tak vím,že budu potřebovat od lékaře potvrzení,abych mohla dát výpověď ze zdr.důvodů.Vím také,že mám nárok být na úřadu práce 11 měsíců,mohu je využít celé a pak jít teprve do starobního důchodu? děkuji za odpověď.

Admin04.04 11:18

Dobrý den,

záleží na vás, kdy podáte žádost o starobní důchod.

IVANA05.04 13:35

Dobrý den
15 dubna se stěhuji cca 60 km od současného pracoviště,potřebuji nejpozději 15 května nastoupit v místě nového bydliště do zaměstnáni.Zaměstnavatel trvá na dvouměsíčni vypovědní lhůtě.Mám nějakou možnost např.okažité zrušsní prac. poměru.Dohodu nepříjme,děkuji za odpověď.

Admin07.04 11:52

Dobrý den,

ne, žádnou takovou možnost zřejmě nemáte. Pokud porušíte své povinnosti, zaměstnavatel vás pravděpodobně vyhodí a ještě po vás může chtít náhradu případné škody, která vaším jednáním vznikla. Dále to znamená nemožnost evidence na ÚP po dobu půl roku, budete to mít i v zápočtovém listu a vašeho budoucího zaměstnavatele by to nemuselo potěšit. Pokud jste však s novým zaměstnavatelem dohodnutá, že mu takové jednání nevadí, tak teoreticky riskujete maximálně vymáhání škody svým stávajícím zaměstnavatelem.

Jana09.04 12:43

Dobrý den já jsem u jedné firmy 4 mněsíce a ted jsem si během 2 dnu našla jinou práci kde chcou hned semnou podepsat smlouvu ale zte staré práce mám 2mněsiční výpovědní lhutu jenomže já jsem se vte práci psychicky složila a jsem ted 2 den na nemocenské a zte práci chci tento týden nebo příští odejít ale už definitivně a bez toho abych odrobyla další 2 mněsíce zduvodu toho že by se můj stav mohl výrazně zhoršit jak mám podat výpoved aby nemusela být vpráci ještě 2 mněsíce protože tam opravdu už nenastoupím takový teror a uražky a další věci se nedají zvládnout děkuji za rychlou odpoved.

Admin09.04 14:20

Dobrý den,

jediný způsob, jak ukončit pracovní poměr ihned, je dohodou se zaměstnavatelem.

Dana14.04 21:28

Dobrý den.Musím ukončit PP pokud se stanu star.důchodkyní? Musím toto oznámit písemně?Děkuji za odpověď

Admin15.04 09:43

Dobrý den,

končit s prací nemusíte, rozhodně nedojde k ukončení automaticky. Pracovní poměr i jeho rozvázání stále funguje stejně jako před starobním důchodem.

Dana17.04 14:10

Dobrý den, pobírám rodičovský přízpěvek do 6.3.2015(do 3 let věku dítěte). Jsem zaměstnaná u firmy na dobu neurčitou. Z důvodu nevyhovující pracovní doby jsem si našla jiné zaměstnání. Když dám výpověď s 2měs. výpovědní lhůtou, mohu nastoupit ještě v té lhůtě do nového zaměstnání na smlouvu, nebo na dohodu o provedení práce?? Případně nemůžou po mě nějakým způsobem chtít náhradu škody(způsobenou tím nástupem).Děkuji za radu.

Admin18.04 12:19

Dobrý den,

ano, náhradu škody může zaměstnavatel vymáhat.

Ukončete pracovní poměr v dostatečném předstihu a nebudete muset tyto problémy vůbec řešit. :-)

Božena22.04 12:15

Dobrý den! Přítel se slovně domluvil se zaměstnavatelem o ukončení pracovního poměru dohodou a má si ji napsat sám. Můžete nám poradit jak taková výpovědˇ má vypadat? Děkuji za odpovědˇ.

Admin22.04 12:27

Dobrý den,

nadpis bude Dohoda o rozvázaní pracovního poměru. Dále bude specifikováno, který zaměstnavatel a který zaměstnanec uzavírají tuto dohodu (název/jméno, IČ/RČ,...) a v textu jasně uvedeno, že obě strany se dohodly na ukončení pracovního poměru dohodou podle § 49 zákoníku práce ke dni xx.xx.2014. Pokud by byl důvod jiný, než přání zaměstnance (kvůli podpoře), tak je tento důvod nutno uvést. Poté podpis/razítko, datum, místo.

misa24.04 14:01

Dobry den , chtěla jsem se zeptat ,chtěla bych od 1.5. dat výpověď jelikož vím ze mě pustí dohodou a ukončí mi pracovní poměr hned od druhého dne ,mužů se nahlásit na úřad práce a jakou podporu budu dostávat ,když výpověď byla z mé strany .dekuji

Admin24.04 15:38

Dobrý den,

pokud splňujete podmínky pro přiznání podpory, tak ji dostanete, ovšem pouze ve výši 45 % vaší průměrné mzdy.

Simona28.04 12:40

Dobrý den,
pracuji v oboru,který mě baví,ale nynější zamněstnavatel
mi neposkytuje řádné podmínky k této práci,abych ji mohla řádně vykonávat,počínaje ochrannými pomůckami a hygienou konče.
Přes nesčetněkrátého upozorňování,aby toto zařídil, vyšlo do prázdna.Proto jsem si našla novou práci ve stejném oboru,kde mám tyto věci zajištěny.Proto chci dát výpověď dohodou,ale samozřejmně mi může můj současný zamněstnavatel dělat problémy.Mohu tyto záležitosti použít,jako důvod výpovědi a ukončit pracovní poměr dohodou,ikdyž by to zamněstnavatel nepřijal a já ihned odešla, zda budu mít z toho nějaké důsledky.
Děkuji

Admin28.04 19:55

Dobrý den,

to nelze. Domnívám se však, že vzhledem k nedostatkům na straně zaměstnavatele by mohl zaměstnavatel být ochotnější k jednání o ukončení pracovního poměru dohodou. Pokud byste tam totiž byla ještě další 2+ měsíce, asi byste nemohla s čistým svědomím vykonávat práci, která má hygienická rizika, bylo by vaší povinností to nahlásit na inspekci práce.

Daniel29.04 00:08

Dobrý den, prosím vás, chtěl bych poradit, jak mám ukončit pracovní poměr v podniku, kde mám malý příjem a když jsem založil rodinu, tak ji nemohu uživit.Pomáhají nám rodiče-důchodci.Nemohl jsem najít v našem regionu žádnou odpovídající práci, ale našeljsem ji až v zahraničí.Budeme se tam s rodinou stěhovat v květnu.Chtěl bych ukončit PP k poslednímu dubnu, ale určitě mě nebude chtít zaměstnavatel pustit.Mám nějakou šanci na rozvázání PP dohodou?Děkuji

Admin29.04 10:42

Dobrý den,

odpověděl jste si sám - zaměstnavatel vás nebude chtít pustit, šance na dohodu je tedy mizivá. V současné situaci můžete buď podat výpověď, nebo se už v práci neukázat, ale poté budete muset počkat, než vás zaměstnavatel "vyrazí", abyste získal zápočtový list, stejně jako existuje šance, že po vás bude vymáhat náhradu škody, kterou mu svým náhlým odchodem způsobil.

Iveta29.04 14:11

Dobrý den.
Prosím o radu.Chci odejít z nynější práce pro lepší nabídku.Zaměstnavatel mi slíbil že mne pustí do 14 dnů.To tět popírá a dává mi 2měsíce.Výpověd podanou ještě nemám.Co se stane když už do zaměstnání nenastoupím a žačnu pracovat v novém podniku? Po jaké době mi dá zaměstnavatel ukončení práce a zápočtový list? Děkuji

Admin29.04 14:52

Dobrý den,

to záleží na tom, kdy ho to přestane bavit, obáváme se. Zároveň také nesmíte opomenout možnost, že po vás zaměstnavatel bude chtít náhradu škody, kterou byste mu svým jednáním mohla způsobit.

Kateřina10.05 11:19

Dobrý den,
velmi Vás prosím o radu. Snažila jsem se o výpověď z mé strany dohodu. Nebyla mi podepsána, nicméně podala jsem další s jinným datem a na vyjádření čekám. Jak dlouho můžu čekat? Protože jsem si našla nové zaměstnání z důvodu dojíždění a péče o dceru(byla jsem časově dost omezená)musím do nového zaměstnání nastoupit ihned od dalšího měsíce. Tzn. výpovědní doba dva měsíce nepřipadá v úvahu. Pokud zaměstnavatel na dohodu přistoupí, stejně ji nebudu moct dodržet, protože tam bude jiné datum než potřebuji. Znamená to, že buď 1.můžu jít na neschopenku a během ní už pracovat v jiné firmě, protože další pracovní poměr můžu mít sjednaný. Znamenalo by to, že při kontrole současného zaměstnavatele mě nezastihne doma a jediné co může, nedat mi nemocenské dávky? Je to možné obejití zákona a vyhnutí se sankcím? Za 2. nepodepíše ani tuto dohodu....já stejně nenastoupím. Musím v případě nepodepsání žádné dohody podat klasickou dvou měsíční výpověď? Třetí otázka zní: paragraf 55 za hrubé porušení pracovní kázně a nebo úhrada škody za ušlý zisk. Je možné, aby mi dal oboje? V jaké výši mě může pokutovat, je tam stanovená hranice? Přeci nelze, aby zaměstnavatel mohl zruinovat zaměstnance....Je dána nějaká nejvyšší částka, kterou nemůže překročit? Ještě doplním, že v novém zaměstnání mám domluvené, že mě přijmou i s paragrafem.
Velmi děkuji za rychlou zpětnou vazbu.

Admin12.05 11:58

Dobrý den,

tohle je vždy ošemetná situace. Buďto to risknete, nebo ne. Jde o jeden z mnoha případů, které ukazují, že výpovědní lhůta a zvýšená ochrana zaměstnanců je dvousečnou zbraní, která naopak slouží spíše zaměstnavatelům. Pokud půjdete na nemocenskou, tak je takřka jisté, že vám kontrola přijde - vy byste ji snad neposlala, kdybyste věděla, že začala zrovna v době, ve které chtěl váš zaměstnanec odejít.

V době PN vás může zaměstnavatel buď vyhodit, nebo vám nevyplatit nemocenskou, takže teoreticky váš pracovní poměr může trvat ještě opravdu dlouho a vy byste ničeho nedosáhla.

Co se týče případného vymáhání škody, to už se musíte obrátit na právníka - netušíme, jestli je to běžné a do jakých částek se můžete dostat.

Jana13.05 10:41

Dobrý den podala jsem v práci výpověd z dvouměsíční dobou,chci se zeptat,kdybych onemocněla,šla tedy na nemocenskou,prodlužuje se mi ta dvouměsíční výpověd?děkuji.

Admin13.05 11:31

Dobrý den,

ano, ale toto prodloužení můžete odmítnout.

David23.05 07:46

Dobrý den,
v červnu chci dát výpověď,ptž jsem dosáhl všech možností v práci a nevidím důvod, tu nadále setrvávat. Hlavním důvodem je také to, že se firma v říjnu roku 2013 přestěhovala(není zkolaudováno,ale dodací adresy, vizitky jsou s novou adresou), bohužel to mám dál do práce. Při uvedení tohoto důvodu - přestěhování - bude situace jaká, odstupné,příp. podpora v nezaměstnanosti. Abych doplnil, v únoru 2014 mám znovu otevřenou živnost na vedlejšák po 3.letém přerušení. Děkuji za odpověď.

Admin23.05 12:36

Dobrý den,

záleží na tom, co máte napsáno ve smlouvě - jaké místo výkonu práce. Pokud jde o konkrétní adresu, nebo město, a nové pracoviště by bylo jinde, půjde o skončení pracovního poměru z organizačních důvodů s nárokem na odstupné a plnou výši podpor (pokud už jste nepodepsal pracovní smlouvu novou).

Co se však týče podpory, musel byste přerušit i živnost.

Mecerodová23.05 09:28

Dobrý den, chci dát výpověď z prav.poměru dohodou a zaslat ji doporučeně poštou,Chci se zeptat jestli to tak můžu udělat a jestli mámposlat dvě mnou podepsané kopie?Měli by mi jednu vrátit, ať už podepsanou nebo ne?

Admin23.05 12:52

Dobrý den,

udělat to tak můžete, ovšem záleží na tom, jestli vám tu dohodu zaměstnavatel podepíše. Pokud ne, pošlete raději i výpověď, aby kdyžtak plynula výpovědní lhůta už od 1.června.

Pajulka26.05 01:43

Dobrý den,nevím, co mám nyní dělat. Jsem zaměstnána od 12.2.2014, pracovní poměr na dobu neurčitou, zkušební doba ve smlouvě byla napsaná, že se neuplaťňuje, protože jsem v této práci předtím byla brigádně a tím jsem byla zaučená. Zaměstnavatel však po mě v posledních 2 měsících vyžadoval i práci, kterou jsem dle smlouvy neměla vykonávat a musela jsem pracovat minimáně 60 hodin týdně. Přesčasy mi nezaplatil a protože jsem se proti dalším požadavkům na další pracovní úkoly bránila z důvodu, že další práci nemohu stihnout, tak došlo k několika konfliktům a hádkám. Najednou šéf přišel do práce s tím, že mi dává výpověď a že musím odejít buď na dohodu, nebo že mi dá paragraf za hrubé porušení pracovních povinností a kázně, z důvodu, že jsem se s ním před svědky pohádala (nebyla jsem vulgární, pouze jsem křičela, že tu práci nestíhám a že další pracovní úkoly prostě nemohu stihnout udělat) a další důvod uvedl právě to, že mi zadal pracovní úkol, který jsem nesplnila- ten pracovní úkol ale nebyl součástí práce dle pracovní smlouvy, a v té době jsem měla povinnost splnit jiné předchozí pracovní úkoly a zakázky, které ještě nebyly hotové, takže kdybych šla dělat práce dle jeho aktuálního požadavku, nedokončila bych včas předchozí pracovní úkoly, čímž bych zaměstnavateli způsobila škodu. Odmítala jsem podepsat jakoukoliv výpověď, ale šéf mi řekl, že když nepodepíšu tu na dohodu, že si nechá od svědka potvrdit, že mi dal výpověď na paragrafm kterou jsem odmítla podepsat. Ve stresu z dané situace jsem pod nátlakem a výhrůžkou paragrafem podepsala výpověď dohodou. Mám nyní možnost, se proti tomu bránit, že to bylo pod nátlakem a pod výhrůžkou? A jaké jsou pro mě nyní možnosti ? Když by mi opravdu dal tu výpověď s tím paragrafem, mohu se někde bránit, že to bylo neoprávněné ? nikdy předtím jsem nedostala žádné písemné upozornění na neplnění pracovních povinností nebo porušování smlouvy. slyšela jsem, že pro výpověď na paragraf to tak ale musí být. A jak je to pro mne nyní s výpovědní lhůtou ? šéf mi tvrdí, že na výpověď dohodou žádná není, že končím okamžitě. A co odstupné ? mam na nějaké v případě výpovědi dohodou nárok, nebo ne? a jak to pak budu mít s podporou na ÚP, ať už při výpovědi dohodou, nebo jak mi vyhrožoval na ten paragraf. Musím rychle jednat a nevím, jak, abych zbytečně neudělala něco tak, že to pro mne bude mít horší následky, než skutečně musí být. šéf si sehnal jiného zaměstnance, který má za mne ihned nastoupit do práce, proto se mne chce takto zbavit okamžitě. Ale to přeci nejde? děkuji za odpověď.

Admin26.05 12:26

Dobrý den,

tady už žádné rady a domluvy nepomohou. Buďto musíte podat okamžitě stížnost na inspekci práce, nebo si s vámi zaměstnavatel nadále bude dělat, co chce.

Renata27.05 05:55

Dobrý den,
pracuji ve dvousměnném provozu, jsem samoživitelka. Syn potřebuje denně dohled nad přípravou do školy. Je dys.. Když mám odpolední směnu, vyrůstá jako dříví v lese. Musím i v téhle situaci dát klasickou výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou? Nebo zákon myslí i na tohle? Děkuji moc za odpověď.

Admin27.05 09:43

Dobrý den,

obáváme se, že jedině dohodou.

Pavel28.05 17:12

Dobry den mam problem chtel bych podat okamzitou vypoved z duvodu spatnych technickych stavu vozidel jsem zamestnan jako ridic MKD ale zamestnavatel trva na tom ze musim dodrzet dvou mesicni vypovedni lhutu.Muzete mi prosim poradit co dal a jak mam sepsat vypoved?Dekuji za odpoved

Admin28.05 18:22

Dobrý den,

žádný takový důvod pro rozvázání pracovního poměru neexistuje. Pokud chcete, můžete na zaměstnavatele poslat kontrolu, případně inspekci práce, ale ani tak se dvouměsíční výpovědní lhůty nezbavíte.

Pavel29.05 08:53

Dobry den muzu podat okamzitou vypoved za to ze kdyz mam nahlasenou dovolenou nebo kdyz mam jakekoli osobni volno a zamestnavatel presto chce ze musim do prace,i kdyz jsem z rodinou pryc,proste trva na tom ze musim prijit a ze ho to nezajima.Pokud mu reknu ze proste neprijedu hrozi mi vyhozenim ze zamestnani,proto chci skoncit a jeste napada mou zenu ze za to muze ona prosim porad te.Neni snim rozumna rec.dekuji

Admin29.05 09:12

Dobrý den,

rozumíme vám, ovšem odvolat vás z dovolené opravdu může (musí vám ale uhradit škody, které vám tím způsobil, například letenku z dovolené, stornopoplatky a tak dále). Pokud jeho jednání zavání šikanou, můžete se obrátit na inspekci práce, jinak nám jako jediné řešení připadá podání standardní výpovědi.

Pavel29.05 09:41

zamestnavatel se (da se rict)tak chova a ze by neco hradil to opravdu nehrozi.A je to i zduvodu toho ze si nemuzu nic zaridit,manzelka musela i kvuli nim odlozit na planovanou operaci a ted jsem mel dalsi problem stim ze jsem se pomalu nedostavil k vyslechu vlastniho syna ktery byl napaden,zamestnavatel proste neumoznuje vyrizovani osobnich zalezitosti.dekuji

Žaneta01.06 10:18

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s vypovědí, peče o dítě 5 let, nevyhovuje mi pracovní doba která je od-10.00-18.00 hod.,proto jsem odmítla, řekla jsem že dám radší výpověd. Poradte mi co dál, jak postupovat abych dostala podporu. Děkuji

Admin02.06 11:03

Dobrý den,

dejte výpověď a od 1. dne dalšího měsíce vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Je to tedy naprosto stejné, jako kdykoliv jindy. Nárok na podporu v nezaměstnanosti budete mít, pokud splníte standardní podmínky.

Eva03.06 11:14

Dobrý den,
za tři týdny mi končí rodičovská dovolená, zaměstnavatel svou firmu prodal do zahraničí a nový majitel/jednatel je nedohledatelný, takže se nemám kam vrátit, výpověď ani odstupné nedostanu, ale ani zápočták, evidenční list a další dokumenty!! Již jsem to řešila s inspektorátem práce a s OSSZ a Ti mi poradili, že mám podat výpověď sama a na OSSZ mi pak vydají potvrzení místo zápočtového listu.. Ale kam mám tu výpověď poslat? Kdo mi potvrdí její příjem? Jak je to tady s výpovědní lhůtou? Děkuji!

Admin03.06 13:13

Dobrý den,

domníváme se, že s takovým problémem vám dokáže pomoci pouze kvalitní právník. Vůbec netušíme, jestli je to řešitelné tak, abyste z toho alespoň něco měla.

Kačka05.06 20:12

Dobrý den. Chtěla bych dát výpověď dohodou. Chceme se odstěhovat s mým synem a přítelem do jiného města vzdáleného 125 km. Syn by tam začal chodit do školy a tak je nemožné,abych denně dojížděla do práce tak daleko. Zajímalo by mě jestli budu mít nárok na podporu a v jaké výši? Děkuji

Admin06.06 10:56

Dobrý den,

pokud zaměstnavatel na dohodu přistoupí, budete mít nárok na podporu (jestliže splňujete ostatní podmínky), výše bude 45 % vaší mzdy.

Jana09.06 16:44

Dobrý den. Dala jsem výpověď a končím ve firmě k 30.6.2014. Tím mi náleží 10 dnů dovolené, kterou si ale vybrat nechci. Můj dotaz tedy je, zda-li mám chodit do práce alespoň do doby, než si toho někdo všimne? Proplatí mi automaticky zaměstnavatel nevybranou dovolenou, anebo mi třeba sdělí, že jsem si to měla pohlídat sama, a tudíž nedostanu třeba nic?

Admin09.06 18:26

Dobrý den,

samozřejmě, je jen na vás, jestli to zaměstnavateli připomenete, nebo se na něj spolehnete. Jeho povinností je dovolenou proplatit. Pokud by vám peníze nepřišly, můžete ho urgovat, případně věc předat právníkovi, který v takovém případě asi nebude mít s vymožením pohledávky žádné velké problémy.

Lenka18.06 14:49

Dobry den,
chci se zeptat, v praci nam namontovali do kancelare kameru ktera ma i zvukov. Nahravani, vim ze driv bez souhlasu zamestnance se tohle nesmelo, proto se chci zeptat zda ma zamestnavatel pravo do kancelare namontovat kameru(obrazovou i zvukovou)bez predesleho souhkasu zamestnancu(tech co jsou v kancelari) Dekuji

Admin18.06 14:55

Dobrý den,

to nesmí. Zároveň by, pokud k tomu nemá opravdu závažný důvod, vůbec neměl kamery takto instalovat, bez ohledu na váš souhlas.

Lenka18.06 16:28

Dobry den,
chci se jeste zeptat zda kamera na pracovisti muze byti uvedena ve vypovedi z prac. Pomeru ze strany zamestnance a tim i ukoncena prac. Smlouva dohodou? Muze se zamestnavatel branit odmitnuti vypovedi dohodou z duvodu kameroveho systemu bez souhlasu zamestnance na pracovisti a on se muze branit, ze kamery jsou kvuli ochrane jeho majetku?

Dekuji velice

Admin19.06 09:17

Dobrý den,

dohoda je dohoda, ta může být sjednána kdykoliv a musí s ní souhlasit do posledního písmene obě strany.

Váš problém se zdá být poměrně závažný, zkuste raději problém prodiskutovat s právníkem, který by vám poradil i konkrétní kroky.

Jana21.06 20:39

Bohužel mám,stejný problém jako ostatní.Nastupovala jsem do práce s tím,že budu dělat krátký a dlouhý týden,místo toho dělám 7 dní v týdnu 12 h.K lékaři mám chodit ve svém volnu a dovolenou si můžu vzít,až mi to zaměstnavatel dovolí.Takže ani nemám čas hledat nové místo,nikde na vás nebudou čekat dva měsíce.

Admin23.06 10:22

Dobrý den,

7 dní a 12h denně byste rozhodně pracovat neměla.

jana23.06 09:40

Dobrý den.
U zaměstnavatele pracuji tři roky v létě celodenní bez dovolené (dovolenou máme povinnou v únoru zbydou nám jen dva dny a ty musíme využívat na lékaře)a nevypočitatelné cholerické výpady od šéfa už dál nezvládám psychycky snášet.Doma mám dvě děti a ráda bych s nimi byla častěji a měla zaměsnání které mi to umožní.Jakou formou mám podat vypověď abych nepřišla o dávky na uřadě práce než si najdu jinou práci.předem děkuji za odpověď

Admin23.06 10:42

Dobrý den,

pokud dáte výpověď, nebo se dohodnete na ukončení dohodou, připadne vám snížená podpora (45 % po dobu 5 měsíců).

Rozumíme tomu, že vás práce vyčerpává, ovšem vezměte také v potaz to, jak složitě se dnes práce shání. Přejeme hodně štěstí. :-)

Petr26.06 19:57

Dobrý den

Prosím o radu jsem zaměstnán u firmy 10 let šéf mi dal práci které nerozumím a je úplně odlišná od předchozích 9 let.

Rok jsem se snažil jeho příkazům vyhovovat jeli-koš byli mimo můj obor tak jsem se ho snažil přesvědčit že ta práce mi nejde že jí nerozumím .

Šéf mi neustále přidával víc a víc práce a neustále mi říkal že nemám výkon . Pracuji jsem 10-12 h denně i soboty neděle a on je neustále nespokojený.Psychicky jsem ten nátlak neunesl a řek jsem mu o výpověď , překvapivě souhlasil a já celou noc nespal.

Mám pocit že po 10 letech tvrdé dřiny by bylo seriozní dát nějaké odstupné. Výpověď jsem ještě nepodepsal a nevím jak bych měl postupovat.

Na ÚP jsem nikdy evidovaný nebyl a výpověď na dohodu mě znevýhodňuje.

Jeli nějaká cesta nepodepsat výpověď na dohodu?

Prosím o radu Mnohokrát děkuji Petr

Admin26.06 20:05

Dobrý den,

prostě ji nepodepište, s dohodou musíte souhlasit. Pokud dostáváte práci, která vám dle pracovní smlouvy nepřísluší, tak se můžete obrátit na inspekci práce - zaměstnavatel po vás nesmí chtít práci, která není sjednána v pracovní smlouvě. Tvrdě se postavte za svá práva, ať zaměstnavateli neusnadníte vaše bezproblémové "odejití".

Libor01.07 16:19

Dobrý den, po 10ti letech jsem dostal výpověď pro nadbytečnost. Je mi 61 let. Práci už asi neseženu. Chtěl bych vědět, na co se mám připravit při návštěvě ÚP a jaké doklady budu potřebovat. Děkuji moc za odpověď, Libor

Admin02.07 10:46

Dobrý den,

co nejdříve po ukončení pracovního poměru si zajděte na Úřad práce, kde po vás budou chtít občanku, zápočtový list, potvrzení o výši příjmu (kvůli výpočtu podpory) a také potvrzení o ukončení pracovního poměru a nějaké potvrzení vašeho nejvyššího dosaženého vzdělání. Požádáte si o podporu v nezaměstnanosti, která ve vašem případě může být pobírána až 11 měsíců. Pokud se nemýlíme, do důchodu by vám pak zbýval asi rok, což už je poměrně vhodná doba ke vstupu do předčasného důchodu, viz náš článek:

http://flek.cz/clanky/hledam-praci/predduchod-a-predcasny-duchod-a-rozdily-a-vyhody

Tomas02.07 20:00

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, našel jsem si jinou práci a chtěli abych nastoupil hned s tím, že jim nebude vadit paragraf za hrubé porušení pracovní kázně. S výpovědí dohodou to dle mého očekávání nevyšlo a k tomu se zaměstnavatel dozvěděl, že jsem se snažil přetáhnout do nového zaměstnání ještě další pracovníky, čímž jsem ho naštval a sdělil mi, že mě dává áčka za docházku (i když jsem měl domluvenou dovolenou) a že se se mnou nemá víc o čem bavit, následně jsem do práce úplně přestal chodit. Ale do nového zaměstnání potřebuji zápočtový list, který ještě nemám, ten by mi měl dát bývalý zaměstnavatel s výpovědí za hrubé porušení pracovní kázně. Moje otázka zní: jakou lhůtu má zaměstnavatel pro ukončení pracovního poměru, když už tam prakticky ani nechodím? Nemůže to nějak uměle natahovat třeba měsíc? Nebo to musí udělat neprodleně bez zbytečného odkladu? K dnešnímu dni tam již týden nechodím a očekávám, že mi výpověď každým dnem přijde poštou, každopádně si nejsem jistý, jestli to nebude schválně natahovat, třeba měsíc? Děkuji za odpověď

Admin03.07 10:24

Dobrý den,

vůbec bychom se nedivili, kdyby vám zaměstnavatel prostě to zrušení pracovního poměru nedal. Musíte pochopit, že jste se k němu zachoval dvojnásobně nekorektně, takže vám pravděpodobně rozhodně nevyjde v ničem vstříc.

Tomas03.07 10:33

No to samosřejmě chápu, ale přece mě nemůže evidovat jako zaměstnance a platit za mě sociální a zdravotní pojištění, aniž bych chodil do práce? Myslíte, že mě to zrušení pracovního poměru nemusí dát vůbec? Přece mě musí dát výpověď, když mu nechodím do práce.

Admin03.07 16:50

Zaměstnavatel může pracovní poměr ukončit, ale zákon mu to nepřikazuje. Může se stát, že zápočtový list dostanete až po výpovědní lhůtě. Dalo by se říct, že jste zaměstnavateli vydán na milost, protože když do práce chodit začnete, stejně vás může potrestat, když nezačnete, tak to může protahovat...

Daja06.07 20:36

Dobrý den,jsem už víc než rok v PN,v této chvíli jsem na podpůrčí době. Která mi končí k 13.8.14. Do práce již se nechci vrátit. Jak je možno nejrychleji ukončit PP. Jsem nemocná,šlo by to i ze zdr.důvodů a jinou pracovní pozici tam nechci vůbec vykonávat. Mohu se nahlásit na ÚP a na co mám od nich nárok. Děkuji

Lenka15.07 11:54

dobrý den,chtěla bych se zeptat,chci ukončit pracovní smlouvu,protže mám nabídku lepší práce,ale někdo mi řekl,že ji mohu ukončit pouze když mi zbyde 10 dní dovolené. Co je na tom pravdy?

Admin15.07 12:33

Dobrý den,

pokud byste měla vyčerpanou celoroční dovolenou, tak by se vám z posledního platu strhla částka za dovolenou, kterou jste vyčerpala nad rámec odpracovaných měsíců.

Monika15.07 19:19

Dobrý den, moc naléhavě prosím o pomoc. Přítel byl v dočasné pracovní neschopnosti pro pracovní úraz. Vrátil se do práce, která ho teď ale vysloveně bolí. Stačí mu na ukončení pracovního poměru papír od obvodního lékaře, že pro něj tato činnost již není vhodná, nebo bude poslán k podnikovému lékaři k dalšímu posouzení? Nemáte k dispozici nějaký vzor takovéto výpovědi, aby měla všechny potřebné náležitosti a vše se obešlo bez zbytečných komplikací? Předem děkuji za rychlou odpověď, Monika

Admin15.07 19:52

Dobrý den,

ukončení pracovního poměru bez výpovědní lhůty je možné pouze v případě, že lékař vydá náležitý posudek. Také jen za té podmínky, že zaměstnavatel nenajde do 15 dnů pracovní pozici, která by zdravotnímu stavu vašeho přítele odpovídala.

V opačném případě nezbývá, než podat výpověď a respektovat dvouměsíční výpovědní lhůtu.

Monika15.07 20:31

Moc si vážím rychlé odpovědi, přesto mi není jedno jasné - musí podstoupit lékařskou prohlídku i jinde než u svého praktického lékaře? Ten mu tento posudek vyhotovit chce a změnu zaměstnání doporučuje, ale jde mi o to, jestli to musí být posouzeno i nějakým "závodním lékařem". A v případě, že se jedná o následek pracovního úrazu, náleží mu odstupné ve výši 12 mezd? Upřímně děkuji, Monika

Admin16.07 10:53

Dobrý den,

v tomto případě budete opravdu muset využít služeb závodního lékaře, a pokud by neschopnost dále vykonávat práci z důvodu pracovního úrazu potvrdil, opravdu by se jednalo o dvanáctiměsíční odstupné, pokud by zaměstnavatel nenašel pracovní pozici odpovídající zdravotnímu stavu vašeho přítele.

Martin20.07 22:49

Dobrý den
CHci se zeptat ,jaká procentuelní podpora po dobu těch pěti měsíců je ,když je výpověd daná dohodou a jaká je ,když dávám výpověd jen z mé strany .diky

Admin21.07 10:48

Dobrý den,

pokud nejde o dohodu kvůli organizačním důvodům na straně zaměstnavatele, tak jde v obou případech o 45 %.

Veronika21.07 11:37

Dobrý den,..moc vás prosím o radu. Pracovala jsem ve firmě která má sídlo v jednom městě vzdáleném cca 36km. Mé místo výkonu bylo psáno i ve smlouvě v jedné z jejich poboček u nás ve městě, ale nastoupila jsem před 6ti lety na mateřskou dovolenou a po čas mé mateřské pobočku u nás ve městě zrušili a mě se kvůli práci nechce dojíždět tak daleko,..(důvodem jsou hlavně malé děti a manžel za prací mimo domov)..chtěla jsem se zeptat jaké mám možnosti výpovědí?? A jaká je prosím lhůta výpovědní lhůty a jak mám postupovat??...A ještě jeden zádrhel..:o( mateřská my končí za 14 dní) Děkuji Veronika

Admin21.07 16:10

Dobrý den,

ve vašem případě vám měl dát zaměstnavatel výpověď z organizačních důvodů. Nemůže vás nutit pracovat mimo místo výkonu práce napsané ve smlouvě. Takže až vám skončí rodičovská dovolená, měla byste se na něj obrátit s tím, že se chcete vrátit do práce na své obvyklé místo - on toho nebude schopen, takže vám musí dát výpověď (nebo vás platit, je to překážka na jeho straně) s výpovědní lhůtou (placenou) a odstupným. V žádném případě nepodepisujte žádné dodatky, dohody a podobné věci, váš zaměstnavatel to pokazil a teď bude muset platit.

Monika22.07 16:08

Dobrý den

chci se zeptat, co dělat, když jsem dnes dala Okamžitou výpověď ze zdravotních důvodů, a zaměstnavatel mi řekl, že ne, že ten zákon nezná, že mi poví za týden? Moc děkuji za rychlou odpověď.

Admin23.07 11:08

Dobrý den,

pokud máte v ruce posudek od lékaře, který vás k tomu opravňuje, tak má váš zaměstnavatel 15 dnů na to, aby vám našel vyhovující místo. Pokud tak neučiní, pracovní poměr zaniká a vy máte nárok na náhradu mzdy za 2 měsíce. Co váš zaměstnavatel zná, nebo nezná, je naprosto irelevantní - doporučujeme však tuto výpověď dát před svědky.

zdenal23.07 09:45

Dobrý den chci se zeptat jsem zaměstnán u 1 společnosti ale plat mi jde ze tří společností socialní a zdravotní mi jde z té hlavní a pak mámé tak zvané smlouvy o dohodo o práci a tam se odvádí pouze daně . Problém je v tom pokud bi jste šel marodit nebo do invalidního duchodu tak vám vzpočítají duchod pouze z 1 společnosti a já se chci zeptat jestli jde nastavit ty smlovy dohoda o praci abi se tam take odvádělo socialní a zdravotní v jakém znění bi to muselo být.

Admin23.07 11:13

Dobrý den,

váš zaměstnavatel se snaží o snížení nákladů na vaši práci. Dělá věc, která se dělat nesmí - nezajímají ho zákony a dost možná ho nebudou zajímat ani vaše starosti. Pokud budete trvat na tom, aby vše bylo korektní a ze všeho odvedeno zdravotní a sociální, budete mít na 100 % nižší výplatu a dost možná na to ani zaměstnavatel nepřistoupí, protože by mu rapidně vzrostly náklady.

ondra06.08 17:43

Dobrý den, dnes jsem byl u lékařky na preventivní prohlídce a napsala, že nemohu nadále vykonávat svou práci ze zdravotních důvodů. V práci mi, řekli, že pokud mi nenajdou místo, jakože nenajdou, tak mi dají výpověď bez nároku na odstupné.Že odstupné se dává, pouze , pokud je to následkem pracovního úrazu nebo nemocí z povolání, jinak nemám nárok. Chci se zeptat, zda to můžou a co se popřípadě stane, pokud tu výpověď odmítnu podepsat. Děkuji moc za odpověď

barbora22.08 16:10

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Mám šestiletou dceru která v září nastupuje do první třídy..jelikoš pracuji pouze v noci a můj manžel celý den šest dní v týdnu ,chtěla bych ukončit pracovní poměr z důvodu péče o dítě..mám na to nárok? aby mne pustili z práce okamžitě?děkuji předem za odpověd..

Admin25.08 11:25

Dobrý den,

bohužel nemáte.

Tereza25.08 17:22

Dobrý den,mám dotaz..Jsem 2 měsíce po 3.leté mateřské v práci a ode dneška na PN...chci dát zaměstnavateli výpověd a jako důvod uvést.Nezbytnou péči o dítě do 4.let.Jde mně o to aby mě pustila ze dne na den a nedala mně 2.měsíční výpovědní lhůtu.Nevyhovují mně služby a nemá mně kdo hlídat syna...manžel dělá v cizině.Děkuji za odpoved Brhelová

Admin26.08 13:34

Dobrý den,

jediná možnost je skončení pracovního poměru dohodou.

Markéta26.08 15:45

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, mám na rok na odstupné, ale zaměstnavatel nemá na to, aby mi ho vyplatil, jsem vedena na uradu prace ...vyrizuji potrebne papiry. Chtela jsem se zeptat budu dostavat 65% hned..nebo budou urady brat v potaz ze mam na rok na odstupne, i kdyz mi nebylo vyplaceno..abych nezustala dva mesice bez financnich prostedků, kdyz odstupne nedostanu..dekuji

Admin26.08 18:21

Dobrý den,

pokud se něco takového stane, Úřad práce vám vyplatí kompenzaci až po dobu, za kterou vám odstupné přísluší, takže se nemusíte bát, že byste byla bez peněz, než vám ÚP dá podporu, nebo zaměstnavatel vyplatí odstupné. To samozřejmě doporučujeme vymáhat.

Ilona Kubánková31.08 14:48

Dobrý den,

jsem učitelka, dostala jsem invalidní důchod 2.stupně a mohu pracovat pouze na částečný úvazek. Ředitel pro mě však plnohodnotný částečný úvazek nemá. Nabídl mi 2hodiny týdně a to každou jiný den. Jsem dojíždějící a tak to je pro mě absolutně nerentabilní. Pokud to odmítnu mám si podat výpověď. Ty 2hodiny má už v úvazku kolega. A mě je nabídl určitě proto , abych neměla nárok na odstupné z nadbytečnosti.
Opravdu mi nezbývá než dát výpověď?

Admin01.09 11:32

Dobrý den,

doporučujeme se poradit s vaším lékařem a také případně třeba telefonicky s Úřadem práce, který v podobných věcech pomáhá i po telefonu.

Záleží totiž na tom, jak a proč jste ztratila schopnost pracovat na plný úvazek, podle toho se také řídí zaměstnavatelovi, případně vaše možnosti.

anna01.09 20:07

dobry vecer v sobotu jsem odesla narychlo s prace bylo mi vse jedno jelikoz jsem vyslachla mou nadrizenou a kolegyni jak mne pomlouvaji bylo to osklive byla jsem ticho ale to co se tam deje my slo tak na nervy ze jsem se stoho psychicky zhrotila ted nevim jak mam podat vypoved predem dekuji za odpoved Anna

Admin02.09 10:32

Dobrý den,

záleží na povaze problémů. Pokud jsou vážnější, můžete to řešit přes Inspekci práce, pokud jde spíše o vaši subjektivní situaci a chcete odejít, prostě podejte výpověď bez udání důvodů s dvouměsíční výpovědní lhůtou, případně zkuste odejít na dohodu.

anna02.09 11:56

Ja osobne si myslim ze je tam sikana trosku jsem to pocitila na sobe.

Ludu_200810.09 14:25

Zaměstnavatel mě bez důvodu odvolal z funkce vedoucího. Moje původní pozice zástupce vedoucího byla zrušena. Nyní mě nabízí práci jako základní zaměstnanec s nižším platem. Mohu tuto nabídku odmítnout a tím splnit podmínku fikce nadbytečnosti s výpovědí od zaměstnavatele a odstupným? Děkuji za odpověď. Luboš

Admin11.09 12:12

Dobrý den,

záleží na tom, co máte napsáno v pracovní smlouvě. Pokud tam je výslovně uvedena vaše pozice, tak vás nelze bez souhlasu převést na jinou. To by vám pak musel dát zaměstnavatel výpověď s odstupným.

Markéta19.09 15:11

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jsem zaměstnána ve společnosti a jsem ve zkušební době, tento poměr chci ukončit k 30.9.2014. Chtěla jsem se zeptat, kdy je můj poslední pracovní den. Musím 30.9. ještě na odpolední směnu, nebo poslední den je 29.9.Předem děkuji za odpověď

Martin23.09 13:16

Dobrý den,
Se zamestnavatelem jsme se dohodli, ze dám výpověď dohodou a z jeho strany mi vyhový. Důvud vypověďi bude stěhování a velká vzdálenost do zaměstnávámí. Rád bych se vás zeptal, kdyz se nahlásim na úřadu práce jestli budu mít nárok na podporu z nezaměstnanosti. Slyšel jsem, že musím splňovat nějaké odpracované roky abych měl nárok na podporu. pracuji asi 3,5 roku. předem děkuji za odpověď

Admin24.09 12:57

Dobrý den,

stačí mít za poslední 2 roky odpracováno 12 měsíců.

Ilona30.09 15:40

Dobrý den,mám smlouvu na dobu neurčitou a chtěla bych dát výpověď ze zdravotních důvodů - bez posudku lékaře.Výpovědní doba 2 měsíce.Chtěla bych se zeptat,zda mi zaměstnavatel může tuto výpověď odmítnout.Děkuji Vám

Admin30.09 18:20

Dobrý den,

výpověď můžete podat bez důvodu a zaměstnavatel ji odmítnout nemůže.

roman04.10 14:26

muže zaměatnavatel bezduvodne sražet ze mzdy už to udělal několikrát aníž by měl duod nemám to ani písemně doložený...mužu dát výpověd ihned...taková práce mě nebaví..řidič MKD

Bára04.10 16:52

Dobrý den, chci podat výpověď dohodou (tzn. skončit k 31.10.14)-naskytla se mi velice dobrá pracovní nabídka, ale mám obavy, že mi zaměstnavatel bude dělat potíže. Co dělat, když podám výpověď dohodou, ale on bude požadovat 2měsíční výpověď-to ale nemohu,nebudou na mne tak dlouho čekat. Co se pak bude dít - budu dál zaměstnaná s tím, že jsme se na dohodě nedohodli( a tím se výpověď automaticky ruší) nebo mne po 2 měsících propustí sám. Děkuji za cenné info

Admin06.10 13:10

Dobrý den,

pokud na dohodu váš zaměstnavatel nepřistoupí, pracovní poměr dále trvá. Pokud ani tak do práce v listopadu nepřijdete, může vás pak vyhodit. Jinak váš pracovní poměr dále trvá. Vy ale můžete dát už teď výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou a případně o dohodě vyjednávat (pozor, tuto výpověď už bez dohody se zaměstnavatelem nemůžete vzít zpět!) - pokud byste se dohodli, pracovní poměr by skončil k dohodnutému datu, pokud ne, tak by běžela výpovědní lhůta.

Ivana06.10 17:30

Dobrý den
Chci podat výpověď ke 31.10.2014 ,pracovní poměr mi skončí 31.12.2014 mám ještě 14 dnů dovolené z toho 8 dnů z loňského roku ,můžu si ji vybrat ,nebo mi ji zaměstnavatel může zakázat s tím že mi ji proplatí. Děkuji za odpověď
Ivana

Admin07.10 10:14

Dobrý den,

nejsme si jistí, že můžete mít 8 dnů dovolené z loňska, protože ta se čerpá vždy jako první (což neodpovídá těch 14 dnům celkově). Takže prakticky stále dovolenou musí určit zaměstnavatel. Pokud by vám opravdu loňská zbývala, tak tu část si můžete vybrat kdykoliv (zaměstnavatel o čerpání ale musí vědět aspoň 14 dnů dopředu, což platí i opačně pro dovolenou, kterou on nařídí vám).

Kamil07.10 13:49

Zdravím, jsem na nemocenské a o vycházkách jsem musel něco donést do zaměstnání. Nadřízený mě odchytil a chtěl se mnou řešit pracovní věci, které klidně mohou počkat a pro mou práci nejsi důležité - odkázal jsem ho, aby to počkalo, až budu v pracovní schopnosti. Vyhrožoval mi, že mne požene k řediteli, pro neochotu. Má na to právo?
Děkuji za informaci

Admin08.10 12:03

Dobrý den,

domníváme se, že na to právo nemá, ostatně pracovní neschopnost je pracovní neschopnost, ne menší pracovní schopnost. :-)

Eva29.10 11:44

Dobry den chtěla bych se zeptat nastěhovala jsem se na Moravu k přiteli a rozchazíme se..budu se stěhovat do hk ale nevím jestli mě v praci propustí hned..nemužu uz u nej bydlet a jsem svobodna matka..Mohu mít nejakou vyjimku kdy by mě zaměstnavatel propustil hned???
Děkuji za odpověd

Admin30.10 10:37

Dobrý den,

to půjde pouze se souhlasem zaměstnavatele, musíte se pokusit o ukončení pracovního poměru dohodou.

Romana31.10 21:27

Dobrý den,
jsem na MD, ale zároveň pracuji jako vychovatelka ŠD, kam jsem nastoupila v září, pracovní smlouvu mám do 30.6.2015, ale jsem ve 3.měsíční zkušební lhůtě. Chci se zeptat jestli mohu ihned skončit pracovní poměr v práci, nebo musím dle smlouvy dodržet výpovědní dobu která činí dva měsíce a její začátek a konec upravuje § 51 odst. 2, zákoníku práce.
Děkuji za odpověď.

Admin03.11 11:24

Dobrý den,

jste ve zkušební době, proto nevidíme důvod, proč byste nemohla skončit ihned.

Lenka01.11 23:10

Dobrý den,
potřebuji do cca 6ti týdnů odejít ze zaměstnání (mám možnost zaměstnání v místě bydliště). Současný zaměstnavatel se bude od začátku roku rušit nebo převádět na nového majitele. Výpověď jsem ale dodnes nedostala (byla mi opakovaně nabízena pouze možnost pracovat pro nového zaměstnavatele na ŽL). I když jsem si našla novou práci, dohoda o ukončení pracovního poměru v kratším termínu s jednatelkou společnosti není možná. Nevědí kdy přesně a jak k ukončení činnosti firmy dojde a jestli mne ještě po této době nebudou potřebovat.. Jaké rodinné důvody se dají považovat za přípustné pro okamžité ukončení pracovního poměru? Mám 3 děti, manžel je zaměstnaný a jedno z dětí vozím do speciální školy (vše ve stejném městě) z důvodu vývojové vady. Z tohoto důvodu pracuji na zkrácený pracovní úvazek. Lze s odůvodněním na děti ukončit pracovní poměr okamžitě nebo v kratší výpovědní lhůtě? Moje rodiče mi s péčí o děti pomáhají, což můj zaměstnavatel ví a tak trochu se na to spoléhá.. Jak z této situace ven?
Děkuji za odpověď.

Admin03.11 11:52

Dobrý den,

nic takového neexistuje. Ve vaší situaci by pro vás možná bývalo bylo lepší, kdybyste dala sama výpověď už v říjnu. Ano, přišla byste o případné odstupné, ale měla byste od nového roku možnost skončit bez ohledu na vůli, či existenci zaměstnavatele.

Andrea25.01 09:52

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda se mění výše podpory,když dám výpověď s dvouměsíční lhůtou s udáním důvodu (např stěhování) a nebo když ji podám bez důvodu?
Je tam nějaký rozdíl? Nebo je to 45% v obou případech.

děkuji moc

Adéla26.01 20:04

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, chci ukončit PP s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Po 10ti letech mám 20dnů staré dovolené. Musím to do výpovědi uvést, případně na to zaměstnavatele upozornit? Bude mi proplacená automaticky po skončení výpovědní lhůty, nebo si o proplacení musím zažádat? Může mi zaměstnavatel nařídit její celé čerpání? Děkuji.

jarmila17.02 10:25

Dobrý den, ráda bych se zeptala, chci dát výpověď ke dni 23.02.2015. Výpovědní lhůta mi začne běžet 01.03.-30.04.2015. Jelikož mám zdravotní problémy, vydržím ještě březen a duben bych nastoupila na nemocenskou. Chci se dát do kupy, abych mohla od 01.05. nastoupit do nového zaměstnání.Hrozí mi nějaké problémy, když půjdu ten měsíc na nemoc?Počítá se nemocenská do výpovědní doby? je to nějak napadnutelné?Předem děkuji za odpověď.

Admin19.02 10:43

Dobrý den,

nemusíte se ničeho bát, v případě pracovní neschopnosti, která by pokračovala až do konce výpovědní lhůty, by se váš pracovní poměr opravdu o tuto dobu prodloužil, ale to můžete odmítnout a váš pracovní poměr skončí normálně posledního dubna.

Anet09.03 21:27

Dobrý den,chtela bych se optat pracuji v plastech u lisu,jsem samozivitelka,vyzivne nemam a chtela bych ukoncit pracovni pomer z duvodu:nemame v praci 30 min prestavky bud po 10 minutach nebo jak to kdo stiha u stroje,nekdy nam daj i nadmerne moc lisu ze se to neda stihat a sotva si zkora dojdem na zachod natoz na jidlo..atd...a mam nabidku na jinou lepší praci..a potřebovala bych do nove prace nastoupit 16.3.Šef nesouhlasi s ukoncenim dohodou mam si sepsat vypoved.Cekat dva mesice nemuzu,tato nabidka se neopakuje...prosim poradte :)

Admin10.03 11:35

Dobrý den,

to je nejčastější dotaz na Fleku vůbec. Bohužel vás asi moc nepotěšíme. Buďto odejdete ze dne na den, za což vám hrozí okamžitý vyhazov, hrazení případné náhrady škody a škraloup u Úřadu práce, nebo se podřídíte pravidlům o dvouměsíční výpovědní lhůtě. V zásadě bychom vám hlavně doporučili se informovat u nového zaměstnavatele, jestli by mu nevadilo, kdybyste se takto zachovala ke svému zaměstnavateli předchozímu.

Jana12.03 12:52

Dobrý den, pracuji 5 rokem jako pokladní v jednom soukromém sektoru.
Pracovní smlouvu mám vždy na dobu určitou, a to na 1 rok.
poslední smlouva končila k datu 31.12.2014.
Do zaměstnání chodím stále dál s tím, že se nemám znepokojovat, že další smlouva je připravená, jenom jí podepsat. Výplatu dostávám,ale
smlouva k podpisu zatím stále není. Jsem ale rozhodnuta, že cci z tohoto zaměstnání odejít(z mnoha jiných důvodů).
Když jsem novou smlouvu ještě nepodepsala, znamená to přeci že jsem pracovní poměr ukončila k 31.12.2014. A nemusela bych tedy čekat až mi vyprší dvouměsíční výpověď.Chtěla bych opravdu odejít co nejdříve.
Co mám dělat aby to tak šlo?

Admin12.03 18:10

Dobrý den,

na takové případy zákon pamatuje a pracovní poměr na dobu určitou se automaticky změnil na dobu neurčitou. Takže buď to zaměstnavatel přijme (což asi těžko přijme), nebo nemá jinou možnost, než vás pustit (pokud by vás nepustil, tak už pracujete na dobu neurčitou a novou smlouvu na dobu určitou nepodepíšete).

evčí14.03 21:13

dobrý den,
zaměstnavatel mi nechce proplácet návštěvu u lékaře, neproplatil mi přesčasy a příplatky za soboty a do evidence docházky mi klidně píše pouze 8 hodin přestože mě nutí pracovat déle i soboty. Pracovní rukavice si musím kupovat ze svého a neproplácí mi ani dobu na přípravu pomůcek potřebných k vykonáni práce. Pracuji venku a pokud se venku nedá dělat z důvodu nepříznivých klimatických podmínek mi nedává náhradní práci, jsem doma, ale za tento den mi nezaplatí ani korunu. Můžu z těchto důvodů dát okamžitou výpověď?

Eliška06.04 22:05

Dobry den,chci se zeptat jestli je mozne abych dala vypoved v praci ze dne na den,jsem samozivitelka a nema se mi kdo starat o dite.delam 11 hodin denne,kratky dlouhy tyden a potrebuji dat okamzitou vypoved.dekuji za radu.Eliska

Ondřej02.05 23:05

Dobrý večer chtělbych se zeptat v práci jsem dostal vípověď z důvodů nadbitečnosti.. Dají mi 2 měsíční odstupné a dvou měsíční výpovědní lhůtu. Jenže já si ted hledám práci a vždy jsou pohovori ráno takže nejsem třeba jeden den v týdnu v práci a dovolenou nemám chtějí abych to nadělával . Chci se zeptat jestli mám nárok na placené volno a kolik max. za tu výpovědní lhůtu. Někdo mi řikal že prý bych měl mít nárok na volno na hledání jiné práce.. Děkuji za odpověď nikde to nemužu najít....

Admin04.05 10:29

Dobrý den,

máte nárok na půl den volna za každý týden výpovědní lhůty, ve vašem případě jde o volno placené. Půldny lze i sčítat po domluvě se zaměstnavatelem.

Karin18.05 10:16

Dobrý den, chci se zeptat, podala jsem 31.3.2015 výpověď takže od 1.4.mi začala 2 měsíční výpovědní lhůta jenomže já jsem šla 2.4.na nemocenskou z páteří a chodím na rehabilitace to mám tak na dlouho a proto se chci zeptat kdybych byla ještě celý červen na nemocenské tak jak to budu mít stou výpovědní lhůtou a jestli mi musí zaměstnavatel proplatit zbylou dovolenou předem děkuji za odpověď.....

Admin18.05 11:06

Dobrý den,

pokud budete chtít, aby váš pracovní poměr opravdu skončil, ale budete stále v PN, budete muset zaměstnavateli poslat odmítnutí prodloužení výpovědní lhůty. Dovolenou vám proplatit samozřejmě musí, pokud vám nějaké dny zbývají.

Petra Spačilova19.05 12:04

Dobry de, chci se zeptat jsem na MD do sprna 2015 v zari 2015 bych mela nastupovat do prace, jsem zamestnana v Zoo a mame prac.dobu od 7 hod do 18-19 hod.mam na dobu neurcitou...ale je ted u me problem ze jsem samozivitelka, a bohuzel musim mit prac.dobu do 15 hod. tak abych vyzvela dceru ze skolky....
dohodou bych odchazet nechtela.. jakou jinou moznost mam kdyz mi zamestnavatel neni schopnej dat jinou prac. pozici ??? Dekuji

Jana19.05 15:57

Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti a rada bych dala vypoved z pracovního poměru, mohu to učinit jako praceneschopna nebo musim nejprve ukončit neschopenku.
Děkuji za odpověď.

Admin20.05 12:02

Dobrý den,

neschopenku ukončovat nemusíte.

pavlik21.05 12:30

dobry den chci se zeptat jestli ma vliv v praci vytykaci dopis kdyz budu chtit podat dvomesicni vypoved a jestli se to dava do zapoctaku nebo to vadi uradu prace navic jsem marodila dva mesice a ted mam strach co bude az se vratim proto chci zkoncit

leopold30.05 10:59

Dobrý den mám prosbu chci v praci dát vypoved z pracovního poměru k 30.6.s dvou měsíční vypovední lhutou tedy muj pracovní poměr skončí 31.8., na co si mám dát pozor aby vypoved byla platná a když ji pošlu doporučeně a u nás v praci přebírám poštu já stačí to přebrat a poštačce podepsat a položit šefovi na stul a bude to bráno jako doručeno jde o to že šef je pravník a já se obavám že bude dělat naké naschváli a nebo hledat kličky jak tu vypoved nepřijmout ,může něco takového dělat má na to právo ??? děkuji

Admin01.06 10:46

Dobrý den,

normálně mu ji před spolehlivými!!! svědky předejte, nemusíte používat poštu.

leopold02.06 16:39

Jenže v praci jsme jen dvě a kolegyně drží spíš se šefem takže mi svědka určitě dělat nebude , a ještě dotaz pokud dám vypoveď pošlu ji tedy doporučeně co by se stalo kdyby ji šef nepřiznal a dělal že o ničem neví mám nárok zustat pak po těch dvou měsicích doma a brát to tak že pokud mám podací lístek z pošty vypoveď platí a pokud si seženou nahradu je moje povinost ji zaučit a pokud by nesehnali nahrádu včas nebo ji sehnali pozdě mmusela bych v práci zůstat delé než je vypovední lhůta mužou mě to přikazat ??? děkuji

Admin03.06 09:41

Dobrý den,

sežeňte si klidně jiného svědka, ale poslat doporučeně šéfovi a uschovat si lístek stačí. Nikdo vás nemůže nutit zůstat v práci po skončení výpovědní lhůty.

Daniel12.06 21:04

Dobrý den. V současném zaměstnání jsem od března minulého roku, kdy jsem podepsal pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok. Letos jsem žádnou p. smlouvu nepodepsal. Chci dát výpověď, tak mě zajímá, jestli musím dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu nebo ne. díky..

Ilona22.06 11:19

Dobrý den,
ke dni 1.8.2015 bych potřebovala odejít ze současného zaměstnání,kde pracuji jen na půl úvazku,protože jsem si našla práci na celý úvazek. Dne 12.6.2015 jsem vedoucímu zaslala doporučeným dopisem do vlastních rukou Návrh dohody o skončení pracovního poměru ke dni 31.7.2015. Dopis mu byl doručen 13.6.Osobně jsem mu nemohla Návrh předat,protože
zaměstnavatel sídlí 100km od mého pracoviště.
Vzhledem k tomu, že na můj Návrh neodpovídal, zaslala jsem mu 18.6.mailem urgenci,kterou si ještě tentýž den přečetl. Vzhledem k tomu, že od něj do dnešního dne nemám žádnou odpověď prosím vás o sdělení, jaká je přiměřená doba na tuto odpověď. Pokud bych podala 2 měsíč.výpověď, tak bych v tomto zaměstnání mohla skončit až k 31.8.,ale to už by mě nový zaměstnavatel nepřijal, požaduje nástup k 1.8.2015

Děkuji a přeji hezký den

Admin22.06 12:52

Dobrý den,

doporučujeme nejprve dát výpověď a až pak se snažit konec pracovního poměru uspíšit dohodou. Pokud opravdu novou práci chcete, teoreticky můžete ten měsíc do původní práce nechodit a začít pracovat u nového zaměstnavatele, ovšem tím se vystavujete možným problémům - vyhazov z původního zaměstnání (=problémy na Úřadu práce) a teoreticky i vymáhání způsobené škody.

Ilona23.06 10:37

Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď.Ještě bych se ráda zeptala,když podám 2 měs.výpověď a potřebuji odejít na dohodu k 1.8.2015,
zda mám přímo k výpovědi přiložit žádost o ukončení PP dohodou nebo jestli tuto žádost mám zaměstnavateli zaslat
zvlášť. Z více míst se mě doneslo, že pokud odejdu ze součas.zaměstnání bez toho, aniž by mě zaměstnavatel schválil ukončení pracovního poměru dohodou,tak prý do zápočtového listu uvede ukončení pracovního poměru pro hrubé porušení pracovní kázně ze strany zaměstnance a tím pádem by mě nový zaměstnavatel nemusel přijmout. Prosím Vás o sdělení, zda tomu opravdu tak je.
Děkuji a přeji hezký den

Admin23.06 11:14

Dobrý den,

jak se zachová váš nový zaměstnavatel, to nemůžeme tušit. Jsou tací, kterým to nevadí, hlavně když nastoupíte u nich, ale někteří samozřejmě chápou, že "když to provedla jednou, může to provést i mně", takže se dohodněte předem, jestli by to vašemu novému zaměstnavateli vadilo, už kvůli tomu, že hned od 1. dne zřejmě nebudete moci dodat zápočtový list (ten nedostanete, dokud zaměstnavatel ten pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně opravdu neukončí).

Pokud dáte výpověď, tak je pak na vás, kdy a jak budete se zaměstnavatelem komunikovat za účelem uzavření dohody, ale doporučujeme to neodkládat a zaměstnavatele postavit před jasnou věc - odcházíte, čemuž nemůže zabránit, tak už by vám mohl vyjít vstříc, třeba by stačil i přijmout náhradu, kterou byste mohla zaučit...

Miluška18.08 16:29

Dobrý den,přítel mé dcery se chce stěhovat za ní,má v péči nezletilého syna a našel si práci v novém bydlišti,jaká bude jeho výpovědní lhůta ve stávajícím zaměstnání,má možnost odejít hned? Syn by mohl nastoupit do školky od 1.září v novém bydlišti.Poradíte ?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Markéta22.08 17:43

Dobrý den pracuji ve firmě kde děláme 70-90hodin týdne pak den volna a znova podala jsem výpověď a zaměstnavatel po me chce dodržovat zákon 2mesice výpovědní lhůtou jak postupovat když sám zákon nedodržuje? Důvod výpovědi je ten ze mam pětiletou dceru a potřebuje mamu.. od 1.9 mam novou praci Děkuji

Milan25.08 16:51

Dobrý den,
ve svých 58 letech dostanu výpověď (zrušení mého místa). Zaměstnání pravděpodobně již neseženu, jaké mám nyní možnosti ?

Admin27.08 11:26

Dobrý den,

tomu se věnujeme v některých článcích tady na Fleku (http://flek.cz/clanky/hledam-praci/predduchod-a-predcasny-duchod-a-rozdily-a-vyhody).

Pokud vám zbývá 5 let do důchodu, tak jsou vaše možnosti poněkud omezené. 11 měsíců budete pobírat podporu v nezaměstnanosti (určitě práci hledejte dále, vždy se může alespoň nějaká drobnost pro člověka se zkušenostmi a snahou objevit). Zbývají cca 4 roky a nejdříve 3 roky před důchodovým věkem můžete nastoupit do předčasného důchodu, který by vaši situaci řešil, ale snížil by se vám důchod - pokud byste ale opravdu práci nemohl najít, je to pravděpodobně lepší volba.

Dále se nabízí i předdůchod, pro který byste ale musel mít našetřeno docela dost peněz v penzijním připojištění.

Nina02.09 10:27

Dobry den,
chtěla bych se zeptat, podepsala jsem smlouvu na novou praci, ale nasla jsem lepsi a podepsala novou smlouvu.
Tu první praci chci zrusit. Jak mam napsat vypoved, když jsem ještě ani nenastoupila.
Jako zamestnanec
Dekuji Nina

Admin03.09 14:10

Dobrý den,

buďto se domluvte se zaměstnavatelem, že smlouvu zrušíte, nebo do práce nastupte, ale ukončete pracovní poměr ve zkušební době (kterou doporučujeme vždy sjednávat, i z takovýchto důvodů).

Ada07.10 18:37

Dobrý den.Musím dát výpověď a chtěla bych se dohodnout se zaměstnavatelem .Důvodem je péče o postiženého syna který přechází na speciální školu a potřebuje dohled a odvoz je teprve v první třídě.Mám k výpovědi doložit doklady od lékaře ?Syn má postižení druhého stupně.Nevím jestli s tím bude zaměstnavatel souhlasit protože má momentálně nedostatek pracovníků .Školní docházka je však povinná ale já ho neodvezu ani ráno kdy musím být na pracovišti o půl šesté ani ho nevyzvednu odpoledne kdy mají družinu do půl čtvrté a já běžně končím kolem páté ačkoli do výkazu práce jsem nucená psát do půl druhé.Do teď chodila pro syna do školy babička ale ta neřídí aby ho vyzvedla v nové škole.Manžel nemůže z práce.Děkuji y za odpověď.

lila17.10 16:02

dobry den chci se zeptat dala jsem v praci vypoved k poslednimu dni v řijnu a dostala jsem dvoumesicku muzu nastoupit na neschopenku?Hlavne potrebuju vedet jestli se mi bude dvoumesicka odecita a nebo jestli ji budu muset travit v praci

Admin19.10 10:11

Dobrý den,

stačí písemně odmítnout prodloužení výpovědní lhůty, ke kterému by normálně mohlo na neschopence dojít.

Lenka04.01 18:09

Dobrý den,
měla bych prosbu a dotaz. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat, když mě zaměstnavatel napadá za něco co není pravda, opakovaně nadává za nepodložené věci a křivě obviňuje z něčeho co není pravda. mám z něj pocit, že je to už jako "šikana". Dá se s tím něco dělat? Lze s ním z tohoto důvodu-psychický nátlak, rozvázat pracovní poměr? Předem velice děkuji za odpověd Lenka

Barbora15.01 22:39

Dobrý den,chtěla bych se zeptat chci dát v zaměstnání výpověď už dva měsíce marodím.chtěla bych dát výpověd kvůli zdravotnímu stavu co k tomu potřebuju a zda bych měla i teoreticky dvouměsíční lhůtu?

Bužková Jana20.01 08:14

Dobrý den zaměstnávám ženu,která má uzavřenou pracovní smlouvu s 3 měsíční zkušební dobou chci s ní rozvázat pracovní poměr ve zkušební době momentálně je na nemocenské můžu sni pracovní poměr ukončit .Děkují za odpoveď

Admin20.01 11:53

Dobrý den,

až po dvou týdnech pracovní neschopnosti, tedy až v době, kdy přechází hrazení nemocenské na stát.

Michaela27.01 19:07

Dobrý den, ve své práci jsem k 25.1.2016 jsem podala výpověď s 2 měsíční výpovědní lhůtou. K 27.1.2016 jsem ze zdravotních důvodů musela nastoupit na PN, zaměstnavatel mi řekl, že o tu dobu co marodím se mi prodlužuje výpovědní lhůta. Je to možné? Ma na tohle vůbec právo? Děkuji za Odpověď

Marie07.02 10:01

Dobrý den,jsem osoba zdravotně znevýhodněna, pracují v chráněné dílne jako vedoucí. K 1.4.chci nastoupit do jiného zaměstnání z důvodu, že ve stávajícím zaměstnání dělám činnosti nad rámec svého zdravotního stavu. A take nedostatecne ohodnocene.Zprávu od lékaře, jaké mám omezení, má zaměstnavatel od počátku. Mohu podat výpověď nebo dohodu k 1.3 s tím, že od 1.4.chci nastoupit do nového zaměstnání? Co by mělo být uvedeno jako důvod, aby zaměstnavatel nedělal problémy. Dekuji

Olga15.02 17:58

dobry den,chtěla jsem ukončit pracovní poměr dohodou,která nebyla přijata.Mam zprávu od lékaře,že tuto práci nemohu vykonávat ze zdravotních důvodů tak jsem se chtěla zeptat jak výpověď správně napsat a zda mohu skončit okamžitě ze dne na den.Děkuji za odpověď Olga

honza15.02 21:08

Dobry den zamestanavatel mi vyplatil posledni vypaltu v listopadu a nemuzu to znej dostat muzete miprosim poradit co delat? dekuji

ALEXANDER HORVÁTH28.03 12:33

DOBRÝ DEN PROSIL BYCH O RADU JSEM ZAMŠSTNÁN A V SOUŠASNÉ DOBĚ V PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI - OBOUSTRANNĚ ZLOMENÝ KOTNÍK- CHTĚL BYCH KE KONCI SVÉ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI ODEJÍT K JINÉ FIRMĚ PROSIL BYCH JAK DÁT VÝPOVĚD Z PRACOVNÍHO POMĚRU KE DNI UKONČENÍ MÉ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI DĚKUJI A. HORVÁTH

karolina10.04 18:29

Dobry den,jsem po pracovnim urazu,byl mi vystaven lek.posudek,kde se pise,ze jsem dosavadni prace neschopna.Zamestnavatel po predani posudku vystavil doklad ve kterem pise,ze je prekazka na strane zamestnavatele.Uplynulo vic jak patnact dni a zamestnavatel prestal komunikovat,jinou praci nenabidl.Poslala jsem mu okamzite zruseni pra.pomeru.Na jake odstupne mam narok.?

Petra05.05 20:11

Dobrý den, prosím můžu podat výpověď z pracovního poměru dohodou pro důvod o péči často nemocné dítě ( dcera pět let)? Musí mě pustit zaměstnavatel hned? Mám totiž jinou práci s lepší pracovní dobou, kde by mi péče o dceru a pracovní doba vyhovovala víc. A kdyby mi to nevyšlo mám nárok na podporu? Děkuji moc za odpověď

Renata15.05 13:58

Dobrý den. Ve firmě pracuji 15 let a posledni dva roky již jako duchodkyně. Prace mě již zmáhá. Mohu jako pracujici duchodkyne odejit z prace ze dne na den? Zamestnavateli bych pouze ustně oznámila, že do prace již druhy den nepřijdu. Děkuji moc za odpoved.

Admin16.05 10:47

Dobrý den,

nikoliv, platí pro vás s stejná pravidla jako pro pracující, kteří zatím důchodu nedosáhli. Pokud tedy chcete odejít hned, bude muset váš zaměstnavatel přistoupit na ukončení pracovního poměru dohodou.

Jana16.05 19:59

Dobrý podvečer, pracuji ve firmě 7 let a mám velké zdravotní problémy a od lékaře doporučení, že nemohu tuto práci vykonávat. Chtěla bych ukončit pracovní poměe ze zdravotních důvodů. Vztahuje se na toto nějaká lhůta na propuštění?? Pokud mi zaměstnavatel nemůže nabídnou lehčí práci, mám nárok na odstupné?? Děkuji za odpověď

martin25.05 16:50

Dobrý den, poslal jsem výpověď dohodou zaměstnavateli s ukončením k poslednímu tohoto měsíce. Slyšel jsem, že pokud nebude do dvou následujících pracovních dnů od doručení výpovědi reagovat, je výpověď na dohodu platná ?
Prosím o info. Děkuji

Kristyna17.06 10:25

Dobry den chci dát výpověď jelikož ji nemůžu vykonávat že zdravotních důvodů děti mám i potvrzení od lekare. jsem v práci 9 měsíců a smlouvu nám na dobu neurčitou.Pusti mě ze dne na den jelikož už mám dohodnutou jinou práci a tam na mě čekat 2mesice nebudou.A mám nárok na odstupné? Diky

Milan23.06 10:53

Dobrý den chtěl jsem se zeptat když se budeme stěhovat do jiného města vztahuje se na mě taky 2měsíční výpovědní lhůta?

Jana29.06 19:10

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Jsem na rodičovské do září 2016. Už před rokem jsem se doml. s nadřízeným, že nastoupím do práce až o 3 měsíce déle a rodičovskou si protáhnu a ještě k tomu nastoupím na jiné místo. Souhlasil a nabídnul mě i jiné místo. Letos v dubnu jsem byla zase u nadřízeného vše potvrdit jestli vše platí. Bylo řečeno, že ano. Ale nemám nic písemně. Protože mě chtěl vždy vidět osobně a mluvit. Musel mě tedy zamestnavatel prodložit i z jeho strany a to neplaceným volnem. Ale situace se v květnu letos změnila. Paní co je za mě na původním místě otěhotněla a k tomu můj nadřízený zjistitl, že sl.místo pro mě není. Protože paní což už je tam přes důchod nemůže jen tak vyhodit. A tak mě prostě koncem května oznámyl, že mě dají nepl. volno jen do konce června a když nikoho nenajdou na mé původní místo musím nastoupit ať si to nějak zařídím. Člověka sice našli a on nastupuje 1.7., ale mě tvrdí, že nikoho nemají a musím nastoupit. Ví, že nemohu a jejich záměr je se mně zbavit. Můžu něco dělat??? Předem moc moc děkuji Jana.

Standa12.07 02:25

Dobry den, rád bych se poradil. V praci už citím že nejsem vítán. Zaměstnavatel si mě vzal na dotacea půl roku jsem u něj musel dělat na černo aby je dostal a po půl roce co mu nejspíš skončili mě začal šikanovat, například tak že za mnou příšel a že je kontrola pracovních pomůcek což nikdy nebyla, což jsem věděl, že z toho něco bude. Bylo, protože pracovní pomůcku jsem nenašel a že si ji tedy budu muset zaplatit, ale jak mile nikdo nebyl v dílně, šel jsem se hned prohledat šuplík u zaměstnavatele a našel jsem zde tuto pracovní pomůcku ( Vím že to je má, protože na ní mam podpis). Kterou po mě chce zaplatit.. Nevím jak se mám zachovat. Pomůcku jsem si vyfotil i natočil s komentářem v kanclu, jesli to k něčemu bude) Předtím to byli malé věci, ale toto už jde hodně přes čáru, tuším že mě chce vyštvat. Další problém je že mám mít dovolenou a tedka jsem kvůli tomu musel jít do práce 3 neděle za sebou a že když odmítnu dovolenou mě nedá. ( nemám ani žadné potvrzení o dovolené protože firma naše nic nedavá). takže když by me ji nedal tak po něm ani nemůžu vymahat častku za kterou jsem koupil zajezd. Začinám z toho tam už docela mít i psychické problémy, necítím se zrovna ve své kůži. Po dovolené chci dát určitě vypověd. Pak se chci zeptat jestli jde vypověd dohodou z mé strany, když jsu na dotace.

Vít25.07 15:50

Dobrý den,
pokud chci rozvázat pracovní poměr dohodou - může jí můj zaměstnavatel odmítnout a trvat na výpovědi s dvouměsíční výpovědní lhůtou? Děkuji

Martin09.08 20:58

Dobrý den,
chci se zeptat jak je to s výpovědní lhůtou,když se budu stěhovat cca 200 km od bydliště a zároveň i pracoviště.
Předem děkuji Martin

veronika17.08 18:30

Dobrý den, jsem nyní v pracovní neschopnosti.Podala jsem výpověď s dvouměsíční lhůtou.Tj že pracovní poměr skončí 30.9.2016.Nevím jak dlouho budu ještě v pracovní neschopnosti ale do práce se již rozhodně vrátit nehodlám. Pokud mi skončí neschopenka 30.9.2016 tak pak už do práce nastoupit nemusím, nebo můžu zustat nadále v pracovní neschopnosti podle lékaře a nemocenská mi bude chodit i nadále, a pokud ji skončím až třeba v říjnu můžu pak rovnou nastoupit do jiného zaměstnání? děkuji

Ester19.08 10:03

Dobrý den, mohla bych se zeptat, když dá zaměstnanec výpověd, která mu jede 2 měsíce, má právo zaměstnavatel mu sdělit, že pro nedostatek zaměstnanců ho dřív jak za půl roku nepropustí? myslím si že na to nemá zaměstnavatel právo, díky

Adéla22.08 10:21

Dobrý den,

jak zaměstnanci doručit výpověď ve zkušební době, když marodí? Slyšela jsem o obálkách se speciální dodejkou, které neprodává pošta, ale nevím, kde je sehnat.

Děkuji vám moc
Adéla

Jaruška05.09 20:49

Dobrý den chci se zeptat v říjnu jdu do starobního důchodu,avšak chci pracovat nadále musí mi dát v práci výpoveď a vzít mne třeba jen na brigádu a nebo mohu bez výpovědi dělat dále.Pokud musím dostat výpověď mám nárok na odstupné?

Mirek07.09 15:10

Muze mi zamnestnavatel kratit dovolenou ve vypovedni lhute ???

Petra07.09 19:13

Dobrý večer, chtěla bych podat výpověď v průběhu nemocenské. Píšete že mám právo odmítnout prodloužení výpovědní lhůty o dobu nemoci. Můžete poradit jak to mám formulovat? mám to předat zaměstnavateli rovnou i s výpovědí, jako třeba dodatek, nebo to mám předat až později, před vypršením výpovědní lhůty? Podmínky na pracovišti jsou neúnosné. Děkuji a s pozdravem Petra

jana08.09 17:18

Dobrý den, mám dotaz ohledně odstupného. V roce2013 jsem musela ukončit PP ze zdravotních důvodů, jinou práci mi nedali a domluvili jsme se na dohodě rozvázání PP, kterou jsem ale podala já. Na základě těchto zdrav. důvodů mi byla v roce 2015 uznána nemoc z povolání, mám nárok na odstupné Děkuji

Pavlína15.09 09:36

Dobrý den, mám smlouvu na dobu neurčitou. Nyní jsem na MD. Do práce po MD nenastoupím z důvodu jiného zaměstnání. Mohu v době mateřské podat výpověď? Děkuji

Iva15.09 20:16

Dobrý den, nastoupila jsem od 1.9.2016 do práce nyní jsem 3 měsíce ve zkušební době, práce mi moc nejde, bojím se proto, že dostanu výpověď. Měla bych nárok na podporu když jsem před tímto zaměstnáním odpracovala 2 roky? Děkuji za odpověď.

Josef19.09 07:39

Dobrý den dostal sem výpověď s paragrafem 55 nebo 52;g.je možno se s těmito paragrafy evidovat na Úp.dekuji

petra29.09 07:40

Dobrý den,
od 28.4.2016 jsem zaměstnaná na dobu určitou jednoho roku.bohužel je pracovní místo hodně o běhání ven a zase k pc(z tepla do zimy),což jsem při nástupu do tohoto zaměstnání netušila.Od roku 2014 pobírám částeč.invalid.důchod I.st.(jsem po operaci zad),problémy se zády se mi ale stále vracejí.Nyní od minulého týdne marodím-bohužel se opět záda ozvala.Vím, že toto zaměstnání vykonávat nadále nebudu moci,pokud nechci být stále na kapačkách.Mohu dát výpověď v době nemoci a marodit i ve 2 měsíční výpověd.lhůtě? Předem děkuji za odpověď.Petra

Klára29.09 15:21

Dobrý den,
jsem zaměstnaná u firmy 16 let. Poslední rok mi zaměstnavatel postupně bere mou práci a omezuje pravomoc. Doslechla jsem se něco o výpovědi pro nadbytečnost. Chápu, že mi zřejmě nezbyde, než ji podepsat i když nadbytečnost je svým způsobem sporná, když přibírá rodinné příslušníky z-ců, kteří v podstatě nemají řádnou pracovní náplň. Jak by prosím ovlivnila skutečnost jít na PN po podpisu této výpovědi? Bude mi vyplaceno odstupné po uplynutí 2 měsíční výpovědní doby, nebo až po ukončení PN ? Předem děkuji za odpověď. Klára

jana30.09 06:09

Dobrý den u společnosti pracuji skoro 6 let mám částečný inv.duchod bohužel je tam tak napjatá situace ,že již to tam se nedá ustat.Letos mě bude 56 let.Podala jsem výpověd dohodou ,zaměstnavatel ví jaka je tam situace ,ale bohužel nic se nedeje.Prosím mám nárok na podporu.Zkomplikovala se mi jeste situace ,že před rokem jsem měla úraz nohy při autonehodě ne moji vinou podotýkám,nestalo se mi to v zaměstnání,kde ve zprávě uz i po roce po nehode.ponevadž mám stale komplikace napsal omezeni pracovni a trvalé nasledky a je to v reseni. Mám prosím nárok na podporu av jské vysi. red duchodem je to pro mne tezka situace. Děkuji moc za odpoved.Jana

Admin04.10 09:48

Dobrý den Jano,

pokud máte na mysli podporu v nezaměstnanosti, měla byste se registrovat nejpozději do tří pracovních dnů po skončení zaměstnání, tím budete evidována ode dne následujícího po skončení zaměstnání. Zaměstnanec, který z práce odejde z vlastní vůle podá výpověď nebo odejde dohodou má nárok pouze na 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. Délka podpůrčí doby je stanovena u osob nad 55 let 11 měsíců. Pokud dostanete odstupné (odbytné, odchodné), tak se vám podpora odloží o tolik měsíců, za kolik dostanete odstupné.

Držíme palce, aby vše dobře dopadlo!

Tým Flek.cz

Šárka16.10 11:43

Dobrý den.
Dostala jsem výpověd pro nadbytečnost s dvouměsíční výpovědní lhůtou a následným odstupným Ve výpovědní lhůtě budu dostávat náhradu mzdy. Chápu to dobře, že náhrada mzdy je průměr měsíčního platu?

Předem děkuji za radu.

Admin31.10 10:52

Dobrý den Šárko,

nejsme si jistí, jestli správně rozumíme Vašemu dotazu. Ve výpovědní lhůtě stále chodíte do práce (pracujete) a dostáváte mzdu, odstupné dostanete až následně a to za dobu kdy již do práce nechodíte.

Přejeme pěkný den,

Tým Flek.cz

Kristýna24.10 19:18

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené, ta mi končí k 1.4.2016 mám práci na dobu neurčitou, takže po rodicaku by jsem se tam měla automaticky vrátit, ale díky pracovní době, se tam vrátit nemůžu kvůli hlídání dcery. Našla jsem si novou práci a nástup by měl byl 7. Listopadu k jakemu dni mám dát výpověď a mám dát výpověď dohodou? A ještě jedna otázka u zaměstnavatele nemám vyčerpanou dovolenou,ktera mi nabehla před otěhotněním. Mezi mateřskou a rodičovskou mi mela byt proplacena, ale zavolala jsem pozdě a řekli mi, ze teď mi to neproplati,že až se vratim tak si ji vyberu, nebo kdybych znovu otěhotněla, tak mi ji proplati. Mám při výpovědi nárok na proplacení dovolené, kterou tam mám. Dekuji

Martina29.10 12:24

Dobrý den, Rozhodla jsem se dát v práci po 17 letech výpověď. Důvodem je, že jsem si přestaly rozmět s majitelkou. Ve čtvrtek jsem se ji zeptala, komu mám dát výpověd, začala mi po 17 letech vykat a napsala mi, že se mnou končí a že můj šéf je nyní pan..... . Další můj dotaz zněl, dobře, takže výpověď mám dát panu... Odpověď,opět Váš šéf je..... . tento pan šéf mi nechtěl od pátku 21.10.převzít výpověď. Ani v pondělí, ani v úterý tak jsem ji poslala poštou - tomuto mému nadřízenému. 26.10. ji převzal. Mám od toho podepsanou dodejku. Už mi tedy nemusí výpověď podepsat osobně? Platí tedy, že výpověď lhůta běží od 1.11 - končí 31.12.16? Děkuji Martina

Admin03.11 10:18

Dobrý den Martino,

zákoník práce stanoví, že výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce. Tedy podle Vašeho popisu jste splnila vše, co zákoník ukládá, a Váš pracovní poměr by měl skončit k 31.12.

Držíme palce k novému začátku.

Tým Flek.cz

Will30.11 21:48

Dobrý večer, pracuji jako brigádník a rád bych podal výpověď. Ve smlouvě mám uvedenou 15-ti denní výpovědní lhůtu. Chtěl jsem se zeptat zda tato lhůta platí a jak bych popřípadě měl napsat takovou výpověď. Předem moc děkuji za odpověď.

Admin19.12 11:04

Dobrý den Wille,

bohužel nevíme, jakou máte uzavřenu smlouvu – dohodu. Pokud máte ve smlouvě uvedenu tuto výpovědní lhůtu, tak na ní zaměstnavatel může trvat, ale můžete se dohodnout i jinak.

Přejeme pěkný den,

Tým Flek.cz

michal07.12 12:46

dobrý den dne 30.11.2016. byla ukončena skončila firma u které pracuji od roku 2012 a zároveň byla založena firma s obdobným názvem a jiným ičem .vše na stejné adrese. bohužel mě nikdo na toto neupozornil a já vše zjistil až 5.12 2016 lze dát zpětně výpověď ke dni 30.11.2016 nebo ne??když pod novou firmou dál pracovat nechci. dále pokud mě při podání
výpovědi odmítne můj nadřízený výpověď převzít, se slovy že výpověď z jeho strany (důvody neznám) mě bude doručena poštou.
co mám dělat.?? mám dojem že se chce vyhnout jakýmkoli způsobem placení odstupného jelikož je toto uvedeno v zákoníku práce paragraf 339 a odstavec 1 a 2 a ještě jeden dotaz pokud výpověď podám stávající firmě po termínu výměny firem výpověď platí že mohu vše ukončit ihned a dále do práce nedocházet jak je uvedeno v paragrafu 51 odst. a nebo do práce chodit musím??? mám ve všem dost pěkný zmatek rád bych vše ukončil,pokud možno i s nároky na které mám dle mého právo ale nechci porušit zákon, nebo si nějak naběhnout neboť muj nynější nadřízený je znám tím že nechce platit a vlastně vůbec má pocit že je ve všem nesmrtelný a že si v tomto státě může dělat co chce . předem děkuji za včasnou odpověď Michal

Blanka08.12 14:16

Dobrý den,

mám dotaz ohledně pracovního poměru na dobu určitou. První pracovní pracovní poměr byl uzavřen 2.1.2012 - doba určitá do 31.12.2012. Poté druhá doba určitá od 1.1.2013 do 31.12.2015. Pracovní poměr byl ukončen uplynutím sjednané doby 31.12.2015. V tomto roce znovu nástup stejné pracovnice do stejné společnosti 1.9.2016. Můj dotaz zní. Může mít paní od toho 1.9.2016 pracovní poměr na dobu určitou? Když se jedná o pracovní poměr u stejné společnosti kde byla prodleva 8 měsíců?

Moc předem děkuji.

B.

Lukáš11.01 08:37

Dobrý den, mám prosbičku.
V práci je to už nezvladatelné. Novou práci mám, ale problém je v té staré.
Loni v prosinci jsem náhle onemocněl na 5 pracovních dní. Po ústní domluvě se zaměstnavatelem jsem nepřinesl neschopenku. Na oplátku mi dovolili si hodiny nadělat v dalším roce ( nyní v lednu 2017 ). Vzhledem k tomu že jsem se nad celou věcí zamyslel jsem zjistil že nepotřebuji 20 dní dovolené ( vzhledem k tomu že budu končit ) a nechal jsem si 4 dny strhnout a tím jsem si srovnal hodiny. Bohužel pár dní po tom jsem byl informován jedním z pracovníků firmy že vzhledem k tomu že jsem to takhle udělal se mi dovolená krátí a i kdybych chtěl tak můžu dát výpověď až někdy v květnu, červnu. Hledal jsem to na fórech ale celou věc jsem pořádně nepochopil. Chtěl bych Vás poprosit o to jestli mi daný problém můžete nějak přiblížit.
Jen pro lepší přehled situace:
- chci skončit
-v loňském roce mi chyběli hodiny které jsem srovnal letos novou dovolenou ( cca 4 dny dovolené )
-poté mi bylo řečeno že i kdybych chtěl skončit, tak mi to z jakéhosi krácení dovolené bude umožněno až zhruba v polovině roka.
-výpověď se chystám dát " dohodou "

Děkuji

Zdenka22.01 15:21

Dobrý den dostala jsem přiznaný ID 2stupně chci dát výpoved ze zdravotniho důvodu pracuji jako prodavačka.Kolik mi přiznají na ůřadu práce podporu v nezaměstnanosti mám 54 let.Děkuji

lukáš01.02 13:11

dobry dn chci se zeptat ted jsem na nemocenske vysse 7.mesic a mam ji do 17.unora do prace se uz vracet nechci je mozno hned dat vypoved napiste dekuji

libor14.02 09:52

Dobrý den.Je možná ukončit pracovní poměr když mám nemocenskou a budu v ní pokračovat i ve výpovědním lhute?
Děkuji

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)