Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Rekvalifikační kurzy úřadu práce

Rekvalifikační kurzy úřadu práce

Úřady práce zprostředkovávají zaměstnání všem, kteří jsou vedeni v jeho evidenci. Může se však stát, že pro Vás odpovídající pozice dlouhodobě nebude k mání. V tom případě Vám může úřad práce nabídnout rekvalifikační kurz, který je vhodnou příležitostí pro zvýšení kvalifikace. To Vám i pracovníkům úřadu může pomoci najít snáze vhodnou volnou pozici.

Kdo má na rekvalifikační kurzy nárok?

I když jste vedeni na úřadu práce po jakkoliv dlouhou dobu, žádný vymahatelný nárok na rekvalifikaci nemáte. Můžete o rekvalifikaci jen požádat nebo Vám může být doporučena přímo Vaším úředníkem. O tom, zda Vám bude rekvalifikační kurz zajištěn či nikoliv, pak rozhoduje přímo pracovník úřadu práce, který Vás má na starosti. Stejně tak je čistě na jeho rozhodnutí druh kurzu nebo počet kurzů, které Vám dovolí absolvovat.

Na druhou stranu je třeba říci, že rekvalifikační kurz není povinný. Na žádném úřadu práce Vás tak nemohou nutit, i v případě extrémně dlouhé nezaměstnanosti, rekvalifikaci absolvovat. Vše je vždy na dohodě obou stran.

Rekvalifikační kurz Vám úřad práce zaplatí, ale...

Pokud využijete možnost zapojit se do rekvalifikačního kurzu, úřad práce za Vás zaplatí kurz i všechny s ním přímo spojené výdaje. Náhradu tak dostanete například i za jízdné či ubytování, pokud se kurz koná mimo místo Vašeho bydliště. Zároveň při absolvování rekvalifikačního kurzu od úřadu práce máte stále nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Co se ale stane, když rekvalifikační kurz nedokončíte? Pak počítejte s tím, že všechny náklady včetně kurzovného budete muset v plné zpětně uhradit. Úřad práce může tyto peníze vymáhat na základě rekvalifikační smlouvy, kterou jste nuceni před nástupem do kurzu podepsat. Kromě toho můžete být až na půl roku vyřazeni z evidence úřadu práce a přijít tak o všechny výhody včetně podpory.

Rekvalifikace bez úřadu práce

Nejste-li evidováni na úřadu práce, ale chcete změnit obor svého dosavadního zaměstnání nebo se naučit něco nového, můžete se rekvalifikačního kurzu zúčastnit také. Dokonce lze za tímto účelem využívat i databáze rekvalifikačních kurzů, které úřady práce často zveřejňují na internetu nebo přímo na svých pobočkách.

Poté už Vám úřad práce ale nijak nepomůže. Počítejte s tím, že veškeré náklady (kurzovné, jízdné, pomůcky, ubytování atd.) si budete muset hradit sami. Stejně tak budete nuceni skloubit i čas kurzu se svým dosavadním zaměstnáním.

Kontaktní pracoviště a nabídky zaměstnání úřadů práce

 

Publikováno: 14.6.2012   |   Zobrazeno: 20986x

Komentáře

Misa11.07 00:22

Dobry Den ztratila jsem karticku do ktery se zapisuji terminy schuzek,bohuzel ted nevim kdy se mam dostavit na pracovni urad,da se to nejak zjistit?Nebo si tam musim dojit,nebo zavolat??Dekuji za odpoved Kadlecova

Admin11.07 10:52

Dobrý den,

dá se to zjistit tak, že tam zavoláte.

Josef28.01 17:09

Dobrý den, mám na vás jeden dotaz, věříte vašemu komentáři ano či ne.Pokud ano, tak nemáte žádné zkušenosti s úp.

Jakub15.10 20:25

Dovoluji si doplnit k prvnímu odstavci článku ..."V tom případě Vám může úřad práce nabídnout rekvalifikační kurz, který je vhodnou příležitostí pro zvýšení kvalifikace."...
Vhodnou příležitostí "pro zvýšení kvalifikace" není pouze rekvalifikace, ale i celoživotní vzdělávání. Například já jako sociální pracovník mám povinnost "dalšího vzdělávání" a to např. formou vzdělávacích akcích (seminářů) a účastí v akreditovaných kurzech MPSV pro sociální pracovníky ty nabízí celá řada firem. Teď jsem se např. účastnil akreditovaného kurzu pro sociální pracovníky pod Mousou http://www.mousou.cz

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)