Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Tipy na letní brigády pro studenty

Tipy na letní brigády pro studenty

Ačkoliv teprve začíná jaro, pro mnoho studentů středních i vysokých škol již začal hon na letní brigády. Poptávka po dobře placené brigádě je opravdu vysoká, a rozhodně se nevyplatí vyčkávat až do června či července. Nabídka brigád je zejména pro středoškoláky značně omezena, i tak si ale můžete bez obav najít práci, která Vás bude bavit.

Nejlepší brigádou je samozřejmě ta, která Vám bude rozšiřovat kvalifikaci, tedy brigáda, jež bude svázána s Vaším studiem a bude Vám moci být uznána jako praxe. Získáte tak do budoucna cennou praxi a navíc nezapomenete přes prázdniny všechno, co jste se naučili ve škole.

Článek o letních brigádách pro rok 2014 najdete ZDE

Velmi oblíbenými brigádami, na které pak není třeba mít žádnou kvalifikaci, jsou nejrůznější služby v pohostinství. Restaurace na léto stále hledají číšníky, servírky, pomocné práce do kuchyně, stejně tak jako potřebují majitelé stánků sehnat někoho, kdo jim bude prodávat zmrzlinu nebo další občerstvení. Vše, co potřebujete k vykonávání této práce umět, Vám ukážou nejčastěji přímo na pracovišti. Vy byste měli dbát pouze na dobré vystupování a zvážit byste měli i oživení některých základních vět z anglického či německého jazyka.

Práce s lidmi ale není pro každého. Můžete se tak zajímat o manuální brigády ve skladech nebo na poli. Mnoho brigádníků také nalezne uplatnění v administrativě, kde je zapotřebí zapisovat do počítače, zakládat dokumenty, překládat texty apod. Nemusíte se tak bát, že byste si z nabídky brigád nevybrali.

Odpočinkovými brigádami, ale pouze v případě, že máte rádi děti, pak může být nejrůznější výpomoc na letních táborech. Stejně tak dobře můžete uplatnit své pedagogické schopnosti při hlídání dětí na nejrůznějších ozdravných pobytech.

Neseďte doma a vyrazte do zahraničí!

Jestliže s nabídkou brigády v České republice nejste spokojeni, není nic jednoduššího, než vyrazit do zahraničí. V nabídce jsou nejrůznější au-pair pobyty, manuální práce i další pomocné práce, které můžete snadno vykonávat zejména v EU. Je pravděpodobné, že si zde vyděláte o něco více peněz, než v tuzemsku a navíc si takovýmto pobytem můžete značně zlepšit i své jazykové schopnosti. Počítejte ale s delším zařizováním a náklady na ubytování a stravu.

Podívejte se na aktuální nabídky brigád v zahraničí.

Publikováno: 8.3.2012   |   Zobrazeno: 12548x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)