Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Studenti brigádníci - žádost o roční zúčtování daně do 15. února

Termín podání žádostí o vrácení daní je už 15. února!

Studenti pracující pouze po část roku mají nárok na vrácení části záloh na daně, které v roce 2012 odvedli státu. Musejí však své zaměstnavatele požádat o takzvané roční zúčtování daně, které musí zaměstnavatel provést do 15. 2. 2013. To znamená, že pro tento rok už je nejvyšší čas osobně o toto zúčtování požádat.

Nárok na vrácení přeplatků

Brigádníci většinou pracují pouze po část roku a zaměstnavatel každý měsíc uplatňuje pouze 1/12 roční slevy na poplatníka. Ale slevy na dani se v případě ročního zúčtování daně počítají za celý rok, proto mají brigádníci zpravidla nárok na vrácení části zaplacených záloh. Po zákonném termínu však zaměstnavatel odmítne roční zúčtování daně vydat a vy byste o své peníze mohli přijít.

Příklad: Při 4měsíční brigádě odvedl student z příjmů 72 000 Kč daň ve výši 4 900 Kč, protože zaměstnavatel mohl uplatnit slevu pouze ve výši 9 620 Kč. Pokud dojde k ročnímu zúčtování daně, sleva vzroste o 8 x 2070 Kč (počet měsíců vynásobený měsíční slevou na poplatníka), což bohatě stačí na pokrytí zaplacené daně, čímž student získá zpět oněch 4 900 Kč.

Po termínu

Po termínu mají studenti ještě možnost podat si daňové přiznání. To je sice o poznání složitější, ale opět lze na státu získat výrazné finanční prostředky, protože si uplatníte slevu na poplatníka za celý rok. Sleva na studenta se však stále uplatňuje pouze za období, kdy student opravdu pracoval. Termín pro podání daňového přiznání za předchozí rok je poslední březnový den, respektive hned první pondělí v dubnu, vychází-li 31. březen na víkendový den.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 12.2.2013   |   Zobrazeno: 2556x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)