Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Kvůli nedostatku techniků zahájila ostravská univerzita kampaň

Kampaň Zlepši si techniku

Čeští zaměstnavatelé se dlouhodobě potýkají s nedostatkem technicky vzdělaných pracovníků. S tím se rozhodla něco dělat Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, která odstartovala kampaň s názvem Zlepši si techniku.

O co jde?

O studium techniky je v posledních letech malý zájem a vysoké i střední školy technického zaměření se potýkají s nedostatkem studentů. Ohrožena je tak v budoucnosti právě i Vysoké školy báňské. Projekt je zaměřen převážně na žáky základních a středních škol. Jeho smyslem je převážně ukázat, že věda není nudná, ačkoli je náročná. Součástí kampaně jsou reklamy, aktivita na sociálních sítích, ale převážně výstavy, show a možnost prohlédnutí prostor univerzity netradičním způsobem. Na projektu se podílí známý popularizátor vědy britského původu Michael Londesborough.

Symboly kampaně

Logo kampaně má podobu jakoby technického nákresu se šroubkem a matičkou. Žlutá a modrá, což jsou barvy kampaně, upoutávají pozornost na první pohled. Logo i název Zlepši si techniku se dá považovat za lehce dvojsmyslné.

Kde najít informace

Webové stránky projektu najdete zde. Spoustu aktualit a zajímavých informací můžete najít také na Facebooku nebo na Twitteru.

Aktivity

A co vás v nejbližší době čeká? Nejbližší akcí je Science show nazvaná Sex, drogy a rokenrol, která se koná ve dnech 19. 7. od 20:00 a 20. 7. od 19:00 v rámci Festivalu v ulicích v Ostravě, Nová Karolina stage. Má jít o hudební festival plný rockových hvězd, na kterém Michael Londesborough předvede vědu v trochu jiném světle. Program bude během roku zopakován na dalších akcích přibližně desetkrát. Od 30. srpna se můžete těšit na výstavu Svět vědy v ostravském Avion Shopping parku, která bude přibližně od půlky října putovat po dalších městech Moravskoslezského kraje.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 11.7.2013   |   Zobrazeno: 1711x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)