Infografika: Jak se žije v Evropě?

Závidíte Němcům vysoké platy a Polákům levný benzín? V životní úrovni lidí se však odráží nejen výše platu, ale právě také ceny bydlení, benzínu nebo výše daní z příjmu. Nahlédněte s námi pod pokličku některých evropských zemí a podívejte se prostřednictvím následující infografiky, jak se žije v Evropě. Jako bonus jsme pro Vás přichystali malý přídavek o cenách v Česku dříve a dnes.

 

 

 
like

 

Infografiku lze při zachování všech jejích částí libovolně sdílet a šířit. Jako obrázek ve formátu jpg si ji můžete stáhnout http://flek.cz/data/flek.cz/uploadimages/flek.cz_zivotvevrope.jpg.


Také můžete ji můžete vložit přímo na Vaše stránky pomocí následujícího kódu:

Ačkoliv jsme se snažili použít co nejaktuálnější data, některé průzkumy zveřejňují své statistiky až s odstupem dvou let. Proto jsou informace o průměrných mzdách, které byly zpracovány na základě statistik OECD, uvedeny pro rok 2010. Ostatní data jsou platná pro rok 2012 nebo začátek roku 2013.

Všechna dostupné informace byly převedeny na české koruny v kurzu ČNB ke dni 20. 3. 2013. Částky uvedené v infografice jsou tak pouze orientační a mohou se v závislosti na síle měn a času mírně lišit. 

Do infografiky byla použita data z následujících zdrojů:

http://www.oecd.org/statistics/

http://www.ethnologue.com/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Evropa

http://www.google.com/publicdata/

http://www.economist.com/content/big-mac-index

http://www.averagesalarysurvey.com/

http://www.mytravelcost.com/petrol-prices/

http://www.numbeo.com/cost-of-living/

http://www.czso.cz/


/* Not affection functionality */