Koordinátor asistence (Sociální pracovník)

Společnost Fosa o. p. s. poskytuje na území Prahy, sociální služby pro osoby se znevýhodněním již od roku 2004. Naším cílem je poskytovat našim klientům takovou službu, která jim umožní, žít způsobem života srovnatelným s jejich vrstevníky bez znevýhodnění.

Aktuálně hledáme pracovníka pozici:

Koordinátor ve službě Osobní asistence

Nabízíme:

    • Práci v mladém progresivním týmu
    • Možnost podílet se na směřování a rozvoji služby
    • Zajímavou práci se seniory a lidmi s mentálním postižením, spolupráci s jejich rodinami a organizacemi poskytujícími sociální služby
    • Zaškolení do problematiky, a dlouhodobé metodické vedení
    • Možnost vzdělávat se v oboru, podporu formou supervize týmu
    • Materiální a organizační zázemí v Praze 4 (cca 10 minut od stanice metra Chodov)
    • Pracovní dobu převážně pondělí - pátek od 9 do 17 hodin (možnost plánovat si její rozložení)
    • Práci v profesionální organizaci v níž klademe důraz na kvalitu poskytovaných služeb
    • Finanční ohodnocení průměrně 26 500 Kč
    • Možnost kariérního růstu, lektorování a garantování našich vzdělávacích kurzů

Pracovní náplň:

    • Vedení sociálních případů (monitorování a řešení nepříznivé situace uživatelů služby)
    • Plánování průběhu služby jednotlivých uživatelů (zjišťování aktuální sociální situace uživatele služby, dojednávání osobního cíle a způsobu jeho naplnění, formulace individuálního plánu průběhu služby)
    • Poskytování osobní asistence uživatelům služby (doprovody, dopomoc s hygienou, atp.ú
    • Hodnocení individuálního plánu průběhu služby
    • Sjednávání a podepisování smluv o poskytování služby
    • Vedení osobních složek uživatelů služeb a dokumentování poskytování služby uživatelům
    • Koordinace spolupráce s formálními i neformálními zdroji uživatele služby (rodina, přátelé, lékař, terapeut apod.) a spolupráce s nimi
    • Poskytování asistence uživatelům služby
    • Zjišťování spokojenosti uživatele s poskytovanou službou
    • Ukončování poskytování služby
    • Účast na poradách, supervizích
    • Další vzdělávání (minimální v rozsahu 24 hodiny za rok)
    • Metodické vedení osobních asistentů a kontrola dodržování postupů při asistenci
    • Spolupráce na vytváření písemných pravidel pro poskytování služby
    • Podílení se na úklidu prostor, v nichž je služba poskytována, na získávání finančních prostředků pro realizaci služby a na propagaci činnosti společnosti Fosa

Kvalifikační a osobnostní předpoklady:
Vzdělání: dle zákona o sociálních službách, tj. VOŠ či VŠ vzdělání v oboru sociální práce, sociální/speciální pedagogika, sociální politika, právo apod.

Praxe: výhodou je zkušenost v práci se seniory a dospělými lidmi s mentálním postižením nebo praxe v osobní asistenci. Není však určitě podmínkou

Znalosti: oblast sociálních služeb, legislativa, metody vzdělávání, techniky vedení rozhovoru a řízení a spolupráce v týmu

Dovednosti: práce s PC (Word, Excel, Web), práce v týmu, organizace času, příjemné a přesvědčivé vystupování, takt, komunikace s lidmi, rychlá orientace v sociální situaci, poskytování vhodné míry podpory, odolnost vůči psychické zátěži, řídit a učit druhé lidi, sebereflexe, schopnost reprezentovat organizaci

Osobní vlastnosti: respekt k druhým lidem, vstřícnost a ochota ke spolupráci, odpovědnost, otevřenost, vytrvalost, samostatnost, pečlivost, konstruktivní přístup k řešení problémů, zájem o profesní rozvoj, morální bezúhonnost

V případě zájmu zašlete:

Motivační dopis - v motivačním dopisu uveďte, proč chcete pracovat na uvedené pracovní pozici, jaká máte od této práce očekávání s uvedenou cílovou skupinou a proč právě ve společnosti Fosa.

Strukturovaný životopis - do životopisu se nebojte uvést všechny Vaše dosavadní zkušenosti a dovednosti. Které by vám podle Vás na nabízené pozici mohli pomoci.

Bez těchto dokumentů nebude Vaše žádost do výběrového řízení zařazena.

Případné dotazy k nabízené pracovní pozici zodpoví vedoucí služby Osobní asistence Michal Mašek, DiS. na telefonním čísle 775 350 117 nebo 271 910 016 v pracovní dny mezi 9:00 a 17:00.

Zadavatel:

Firma - přímý zaměstnavatel

Pracoviště:

Praha (Filipova 2013/3)

Typ smluvního vztahu:

Práce na plný úvazek

Typ práce:

Práce pro absolventy

Benefity:

Dovolená navíc, Home office, Pružná pracovní doba,

Požadované vzdělání:

Vysokoškolské

Požadované jazyky:

Čeština

Plat:

od 25 tisíc

Datum zadání:

9.11.2018