Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Generátory životopisů online

Generátory životopisů online

Dřív nebo později, bohužel, padne nálepka nezaměstnaného snad na každého. A na koho ne, ten měl v životě skutečně velké štěstí, ušetřil si obrovskou spoustu starostí a útrap se sháněním nového zaměstnání. Klíčem k úspěchu je správně vypracovaný a dobře napsaný životopis, který je prvním krokem do každého nového zaměstnání.

Je to právě životopis, který každému zájemci o práci otevírá dveře na první pracovní pohovor, kde už záleží na snažení každého jednotlivce. Pohovor je pak už jen krůčkem od nástupu do nového zaměstnání.

Přečtěte si také: 

Jak personalisté čtou váš životopis 

Jak napsat strukturovaný životopis - předloha 

Jak napsat životopis v angličtině + vzor 

My se tentokrát podíváme na první krok, tvorbu životopisu, bez kterého se žádný uchazeč o práci neobejde. Už dávno jsou pryč doby, kdy jste museli sedět doma i několik hodin u počítače a vytvářet kompletní životopis, který navíc možná ve výsledku ani za nic nestál. Ne každý totiž umí stránku ve finále upravit tak, aby byla skutečně vzhledná, přehledná, obsahovala veškeré podstatné informace, ve kterých se navíc dá snadno a rychle zorientovat. Každý, kdo potřebuje zpracovat životopis, má dvě možnosti. Vypracovat životopis online nebo stáhnout některý z mnoha nabízených programů, obě dvě varianty přitom životopis přímo vygenerují.

Výhody a nevýhody generátorů životopisů

Generátory životopisů obecně mají své výhody i nevýhody, jejich hlavní předností je v každém případě jednoduchost a rychlost vytvoření požadovaného dokumentu. Online verze jsou o to oblíbenější, protože nemusíte nejen nic instalovat a stahovat do počítače, navíc životopis vytvoříte opravdu během několika minut – pokud jste si dopředu sepsali veškeré informace o vlastní osobě. V zásadě je postup vždy jednotný a snadný – zvolíte jazyk, ve kterém chcete mít životopis vypracovaný, šablonu, zadáte veškeré vaše osobní údaje, přidáte své dosavadní zkušenosti, vzdělání a další informace o sobě. Ještě předtím, než si životopis ve finální podobě uložíte a následně vytisknete, máte možnost náhledu. Během vytváření životopisu se můžete i několikrát podívat, jak jde práce od ruky a jak životopis ve vámi zvolené podobě vypadá.

Vždy si dávejte pozor na to, jak bude váš životopis vypadat. Generátory životopisů nabízí několik různých moderních šablon, které jsou na první pohled poutavé a vzhledné, ale pamatujte i na to, že někteří zaměstnavatelé tyto podoby životopisů předem odsuzují. Všechny životopisy vypadají stejně a může to o vás napovědět, že jste chtěli mít všechno rychle za sebou.

Pozor si vždy dejte i na informace, které budete do životopisu uvádět. Jsou zkrátka věci, které do životopisu nepatří, bez některých informací se životopis naopak neobejde. Generátory životopisů vám mohou být v tomto případě nápovědou, hvězdičkami jsou tradičně označena pole, která je nutná vyplnit, abyste se dostali k dalšímu kroku. Bez hvězdiček se pak nachází volná pole, kdy záleží jen na vás, zda informace doplníte nebo si některé soukromé či profesní věci necháte zcela pro sebe.

Vzor životopisu ke stažení

Generátory životopisů se zdají být naprosto perfektní nástrojem, jak vypracovat životopis během několika minut a prakticky bez námahy. Pravdou ovšem je, že mají i své nevýhody a ne všichni zaměstnavatelé nebo personalisté se k těmto formám životopisů přiklánějí. Generátory obsahují stejné šablony jen s více lidmi, možnosti vlastních úprav jsou ve většině případů nemožné nebo velmi špatné a všechny informace zadáváte jen do přesně nalinkovaných polí. Navzdory všemu jsou zde i jisté výhody, jednou z nich je například i možnost importovat jedním kliknutím informace z vašich sociálních sítí. 

Publikováno: 20.6.2016   |   Zobrazeno: 906x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)