Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Aplikace na výuku jazyka

Aplikace na výuku cizích jazyků

Zkušeného lektora sice nemůže nic nahradit, ale pokud máte v plánu jen osvěžit své znalosti z různých jazyků, procvičit si nebo se dokonce naučit slovíčka navíc a oživit některé zajeté fráze, aplikace na výuku jazyka jsou pro vás jako stvořené. I dobrého lektora nebo učitele mohou aplikace v chytrých telefonech nebo v počítačích hravě suplovat.

Přečtěte si také: 

Studijní pobyty v zahraničí 

Jazykové kurzy v zahraničí 

Stupně jazykových znalostí a certifikáty

V dnešní době nemusíte mít na stole hromadu instalačních CD s návody, díky kterým uvedete vybranou aplikaci do chodu. Vystačíte si s registrací na správném webu, učit se tak můžete online nebo si prostě a jednoduše stáhnete mobilní aplikaci do svého chytrého telefonu. Ačkoli jde o záležitost velmi jednoduchou, stále ve vzduchu visí otázka, jakou aplikaci si nakonec vybrat. Vybrali jsme pro vás pár nejlepších, s jejichž pomocí si dokonale osvěžíte stávající znalosti, naučíte se slovíčka a zkvalitníte svou slovní zásobu, která je základem ke každé konverzaci.

Duolingo

Duolingo je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších aplikací na výuku jazyka. Důvodů je několik. Jednak je aplikace v češtině a zcela zdarma, nabízí několik jazykových úrovní a množství jazyků – angličtina, španělština, francouzština, němčina, portugalština a italština. Na první pohled se vám Duolingo může zdát jako nějaká aplikace pro malé děti, ale věřte, že jí za chvíli propadnete, ať už jste v jakémkoli věku. Na začátku je nutné zvolit jazykovou úroveň a v tomto bodě v žádném případě nedoporučujeme lhát. Posléze se vám totiž otevře svět zábavných testů, které navazují na jazykové zkoušky. Testy i zkoušky jsou takové dvacetiminutovky, během kterých si lze procvičit vše, od psaní až po poslech nebo procvičení slovní zásoby. Co víc, za splněné úkoly jste ohodnocováni body, dostáváte se do nových levelů a postupujete do stále vyšších úrovní.

Memrise

Aplikace Memrise nabízí uživateli možnost procvičování několika desítek jazyků prostřednictvím tisíců kurzů, které jsou pořádány začátečníky, pokročilými, ale i absolutními profíky. Komunitní kurzy jsou součástí aplikace, ale ti z vás, kdo nemají zájem se jich účastnit, nemusí. Volba je skutečně jen na uživateli, prostřednictvím kurzů se lze zdokonalit například v technické angličtině, pokročilé italštině nebo základní korejštině. Každý jazyk obsahuje obrovské množství různých lekcí, které jsou naštěstí přehledně rozděleny na základě obtížnosti, tématu nebo na základě svého zaměření. Aplikace Memrise je vhodná pro uživatele, kteří nestojí o zábavnou a hravou část výuky a nevadí jim, že nebudou dostatečně pravidelně a kvalitně procvičovat výslovnost cizího jazyka. Aplikace je sice ke stažení zcela zdarma, ale v případě prémiového účtu, který je určen pro pokročilou výuku, je třeba si připlatit.

Lyngua.ly

Aplikace Lyngua.ly nabízí trošku jinou a poměrně netradiční formu výuky jazyka. Na rozdíl od všech předchozích aplikací má jednu velkou výhodu, lze se jejím prostřednictvím učit hned několik jazyků současně. Lyngua.ly je aplikace podporující češtinu, je ke stažení zcela zdarma a chcete-li se skutečně zdokonalit ve vámi vybraných jazycích, jste tady správně. Obecně se aplikace doporučuje používat těmi, kdo již mají alespoň minimální slovní zásobu z vybraného jazyka, výuka je pak o to jednodušší a hlavně zábavnější. V prvé řadě je třeba zapsat si slovíčka, která si nemůžete zapamatovat, případně s nimi máte jakýkoli problém – výslovnost. Z těchto slovíček, kterých rozhodně nakonec nebude zrovna málo, vás aplikace bude zkoušet tak dlouho, dokud si je skutečně nezapamatujete. Abyste ale nedělali pořád dokola to samé, aplikace vám sama vyhledá a vybere na internetu články, které by vás mohly zajímat. Články budou obsahovat vámi vybraná slovíčka, čímž je budete opět procvičovat, a pokud vám článek nepůjde přeložit, můžete do svého seznamu slovíček zapisovat třeba do nekonečna.

Langevo

Rádi byste se naučili něco nového z cizích jazyků, ale postrádáte motivaci? Co takhle zkusit aplikaci, která je přímo spojena s hrou, konkrétně s farmářskou. Nemusíte se přitom obávat, že vzhledem k tématu hry se budete po celou dobu učit jen názvy různých plodin a rostlin. Aplikace Langevo je mnohem obsáhlejší a zábavnější, než je na první pohled patrné. Dopředu je však třeba upozornit, že zdarma je služba pouze do dvacáté úrovně, při postupu do následujících kol už se musí zaplatit. Investovaných peněz ale v žádném případě litovat nebudete, protože hra vás bude pravidelně motivovat k tomu, abyste postupovali dál a dál. Jak budete postupovat ve hře, budete postupovat i ve výuce a postupně se začnete dostávat na vyšší a vyšší jazykovou úroveň.

Babbel

Babbel je bezpochyby nejen nejvyužívanějším nástrojem pro výuku jazyka (uživatelů bylo v roce 2015 přes 20 milionů), ale mezi současně používanými platformami určitě i největší. Není to však aplikace pro každého. Aplikace Babbel je vhodná hlavně pro ty, kdo během výuky apelují na rozpoznávání a zdokonalení mluveného slova (že je tato aplikace v hovorovém jazyce nejlepší dokazuje i množství ocenění, které získali vývojáři během posledních let). Základní lekce sice nejsou nijak zvlášť výjimečné, ale jak budete v jazykových znalostech postupovat dál a dál, dostane se vám možnosti naučit i technické fráze a pojmy z různých jazyků a navíc z jednotlivých profesí – profesí je zde hodně, zajisté se najde i ta vaše. Aplikace je sice zdarma, ale není v češtině, takže je vhodné umět alespoň základy angličtiny, němčiny nebo španělštiny, celkově však aplikace nabízí šest výchozích řečí. 

Publikováno: 9.5.2016   |   Zobrazeno: 552x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)