Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Metoda RUŠ

Karel Nejedlý – Metoda RUŠ

Metoda RUŠ je klasickým zástupcem moderního balíku „infopodnikatelé-koučové-rádoby psychologové-specialisti na osobní rozvoj“. V jejím jádru je řešení problémů, jednoduché, rychlé, super efektivní, přičemž vyřešení problémů znamená věčné štěstí, které se následně projeví i ve vašem okolí, takže když začnete ještě dnes, už zítra bude možná svět krásnějším místem pro život. Krásnějším nejen pro vás, protože pro vás už je po absorbování metody RUŠ dokonalý, bez ohledu na to, jak ve skutečnosti vypadá.

 

Přečtěte si také:

Koučink

Osobní rozvoj

Jak vydělat peníze na internetu

 

Je to jednoduché jako facka. Pokud se vám něco nelíbí, ať už na vás samotných, na vašem okolí, nebo ve světě obecně, je to váš problém. Nelíbí se to vám, ať už z jakéhokoliv důvodu. Pakliže tento důvod objevíte (pod vedením „terapeuta“ na individuálním sezení nebo při kurzu), tak dojde k magickému pročištění a vás už to nikdy trápit nebude. Problém vyřešen. Ono magické pročištění spočívá v pohledu na onen problém – prostě ho za problém přestanete považovat, protože problém vzniká ve vás, tudíž stačí přehodnotit své vnímání a budete šťastní. Pokud vás něco irituje, pokud vás něco trápí, problém je to váš.

Abychom vám nemuseli dlouze převyprávět, o čemže to přesně všechno je, můžete se podívat na video níže, kde vám tuto metodu představí její guru.

Jde vlastně o dovedení přístupu stoického smíření se stavem světa a věcí do extrému, podobný přístup ke vnímání a ke štěstí najdeme třeba i v Budhismu. Problémem metody RUŠ (RUŠ znamená Rychlá a účinná změna skutečnosti – kde se tam vzalo to Š?), i dobře vyložené, je tedy hlavně její samotná podstata, která zaměňuje sugesci, ignoraci, smíření, apatii a lhaní sobě samému za štěstí. Pokud existuje problém, tak nám nepřísluší ho řešit s vnějším světem, ale celé řešení spočívá v tom, že ho jako problém vnímat přestaneme.

Ale vždyť to lidem pomáhá!

Problém je jinde a to v tom, že tato metoda neřeší problémy, ale nutí člověka žít stoický život, kde se problémy neřeší, ale snášejí. Nulová cesta kupředu, jen zavírání očí, vsugerování si, že je všechno ok, bez ohledu na skutečný stav věcí. Takže i když si někdo myslí, že mu taková metoda pomůže, tak mu pomůže leda v tom, aby sám sebe obelhal a stal se pro normálně smýšlejícího člověka nesnesitelným. Nezaměňujme štěstí, vzácný a důležitý stav, za apatii a vsugerovaný pocit "harmonie".

Nejspíš asi znáte situace, ve kterých dojde k něčemu špatnému, a vy se kvůli tomu hodně trápíte, což způsobuje problémy další. Typicky třeba stres ze zdravotního problému může dále ztížit léčbu, strach z blížící se uzávěrky způsobí stres, kvůli kterému začnete panikařit, takže problém dále narůstá a podobně. V takových případech je samozřejmě vhodné mít nadhled, uvědomit si, že něco špatného se stalo, ale jen si uškodíte tím, že to na sebe necháte dál negativně působit. Jenže to je dobré hlavně k tomu, abyste dále tento problém mohli prakticky řešit, ne abyste to hodili za hlavu a „problém vyřešili v sobě“. To je zásadní rozdíl, který z ochrany před přílišnou psychickou zátěží dělá zbraň hromadného ničení – a věřte, že nebudou zničeny ony problémy, ale váš realistický pohled na svět a schopnost o něco usilovat, někam se fakticky posunout.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 28.5.2015   |   Zobrazeno: 2764x

Komentáře

Tom31.07 13:09

Článek je založen na předpokladu, že nejsme pány svého života a že naše myšlenky nejsou příčinou naší reality, proto pisatel došel k tomuto závěru: "nutí člověka žít stoický život, kde se problémy neřeší, ale snášejí", jinými slovy, věci se nám budou dít dále, nic se nezmění, my jen budem dělat, že neexistují a tím pádem budeme žít v iluzi. Doporučuji uvedené principy metody RUŠ na sobě vyzkoušet a udělat si svůj vlastní závěr.

Admin04.08 10:37

Naopak, článek je založen na na předpokladu, že jsme nejenom pány svého nitra, ale i svého života, proto doporučuje problémy řešit a ne pouze ignorovat a ospravedlňovat si ničím neopodstatněné "štěstí".

Klára26.04 01:15

Nejedlý je podvodník non plus ultra, za jeho nesmyslnou terapii požadoval 10.000 kč! Snad na něj jednou dojde!

tosu08.05 18:42

Dojde úplně na každého.Kdyby někteří věděli co svým jednáním činí,rádi by to vrátili zpět,ale to nejde.Až to pochopí bude pravděpodobně už pozdě.Pomáhat lze,ale za přiměřené náklady.Pokud jste zaplatila funguje to tak,že jste si zaplatila a tomu komu jste platila,ten od vás odkoupil i podíl Vašeho utrpení. Věřte v to co říká Kristus viz Nový zákon,to Vám otevře vnímání.Jsou to zákony,které platí pro všechny.Kdyby lidé znali kosmické zákony,které jsou nadřazené všem ostatním,chovali by se k sobě úplně jinak.Velký omyl je v tom,že i některé církve učí,že život končí smrtí,přitom se velice mílí.Kdyby tomu bylo tak,jak by bylo možné se zemřelými komunikovat?Ono to ale pokračuje s největší dokonalostí. Zaplatila jste za cennou skutečnost,kdybyste někomu nabídla,aby to od Vás odkoupil za peníze,pochybuji,že by to někdo vědomě udělal,a přece se to stalo.Tedy děkujte Bohu,že se to tak stalo,že Vám to dalo i něco navíc a držte se toho co říká v Novém zákoně Kristus a vašim vlastním vědomím i tím co sama cítíte.Utvořte si svůj vlastní názor a nenechte si něco ....atd.I v NZ najdete odpověď na Váš problém i odpověď na Vaše jednání.

Eva12.12 18:30

To napsal nějaký teoretik, který to nevyzkoušel, ani nepochopil princip fungování metody RUŠ. Není to tak, že problém "prostě ho za problém přestanete považovat, protože stačí přehodnotit své vnímání a budete šťastní", jak píše autor. Po zpracování příčin současných problémů (nejčasetěji s rodiči v dětství) nejste bezemoční, apatičtí, nic nepotlačujete ani nepopíráte. Naopak reagujete rychle, jasně, prakticky, s čistou hlavou. To se projeví nejen ve vztazích, ale i dalších oblastech života. Zkrátka se vám žije líp a radostněji.

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)