Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Zajímavé a nové obory na VŠ

Zajímavé a nové obory na VŠ

Co je na našich vysokých školách moderní a nové? Trendy jsou jasné – cizina a peníze. Ať už jde o drahé zahraniční tituly, nebo intenzivní výuku jazyků a předmětů v cizích jazycích. Pokud mluvíme o penězích, myslíme tím samozřejmě soukromé vysoké školy, kterých je v České republice vysoký počet. Školy se tak snaží akreditovat co nejvíce atraktivních titulů z anglicky mluvící části světa, namátkou například oblíbené MBA.

 

Přečtěte si také:

Nejoblíbenější obory a jejich uplatnění

Na výběr VŠ pragmaticky

Vysoké školy bez přijímaček

 

Ale zpátky už k tématu článku, k oborům. O fakultě tropické zemědělství jsme už na Fleku psali, ale tentokrát pro vás takovou exotiku mít nebudeme. Do popředí se začínají dostávat obory související s životním prostředí a zdravím. Obojí značí zvýšený zájem o danou problematiku související zejména s čím dál horším stavem a rostoucím uvědomění o tomto stavu, ať už jde o životní prostředí, nebo lidské zdraví. Skoro to až vypadá, že lidé chtějí být zdraví, šťastní, krásní a že se chtějí starat o naši planetu.

Životní prostředí

Obory související se životním prostředím a ekologií se vyučují na mnoha různých fakultách, protože ekologie je sám o sobě "nadobor", který se projevuje ve většině lidských činností. Například na České zemědělské univerzitě v Praze má péče o životní prostředí vlastní fakultu, v jiných případech jde o součást chemicko-technologické fakulty (Pardubice), Přírodovědecké (Ostrava, Hradec Králové, Brno, Olomouc,…) a podobně. Pokud vás zajímá ochrana životního prostředí, máte takřka nevyčerpatelné možnosti, kam jít studovat, mnohdy navíc v kombinaci s odborným technickým/zemědělským vzděláním, což je výrazně praktičtější než běžná environmentalistika, která se spíše než praxí zabývá teoretickými a trochu moc univerzálními otázkami a problémy.

Zdraví a sport

Jestliže je péče o planetu celospolečenským tématem s nízkou mírou zájmu jednotlivců (až na výjimky), zdraví je důležité pro každého z nás. Lidé si čím dál víc uvědomují, že zdraví není pouze absence nemoci, ale spíše stav, ve kterém naše tělo opravdu funguje tak, jak má. Ideálním příkladem budiž poměrně moderní obor Rekreologie. Ten učí studenty, jak vést jejich budoucí klienty k aktivnímu a zdravému trávení volného času. Nejčastěji jde o vedení při fyzickém cvičení, k čemuž jsou absolventi vybaveni nejenom pedagogickými schopnostmi, ale také vědeckými poznatky z nejrůznějších oborů, které se dotýkají fungování lidského těla.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 29.1.2015   |   Zobrazeno: 1231x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)