Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Gaudeamus 2013

Veletrh vysokých škol Gaudeamus 2012 - 2013

Veletrhy vysokých škol jsou jednou z možností, jak se mohou studenti středních škol trochu blíže seznámit se školami a obory, o které mají zájem. Oproti ostatním příležitostem mají řadu výhod a rozhodně se je vyplatí navštívit. V České republice je zdaleka nejznámější a největší Gaudeamus.

Přečtěte si také:

Nejznámější pracovní veletrhy

Strukturovaný životopis krok po kroku + vzor

Tipy na hledání práce pro absolventy

Něco z historie veletrhu Gaudeamus

Gaudeamus je tradiční brněnský veletrh, který se každoročně koná od roku 1994 a probíhá vždy v říjnu-listopadu. Čtvrťáci mají tedy tento roku už smůlu, brněnský Gaudeamus, v pořadí už devatenáctý, již nestihnou.

Od roku 2008 se koná i Gaudeamus Praha, který stále stojí ve stínu toho brněnského, zejména ale počtem návštěvníků. Vystavovatelů je takřka stejný počet, takže se nemusíte bát, že byste na něm o něco důležitého přišli. Navíc se jeho šestý ročník bude teprve konat a to v lednu. Pokud tedy chcete navštívit Gaudeamus ještě před letošním podáváním přihlášek na VŠ, zakroužkujte si v kalendáři datum 29. - 30. ledna, kdy se bude na Výstavišti Praha od 8-16h tento zajímavý veletrh konat.

Základní informace

Na veletrhu Gaudeamus vystavují univerzity, vysoké školy i vyšší odborné školy z celé České republiky. K tomu na něm najdete i několik škol zahraničních, protože Gaudeamus se snaží lákat i zahraniční vystavovatele. Právě jejich účast má značný smysl. Už jejich přítomnost značí, že jsou dané školy připraveny přijmout české studenty. Můžete si pohovořit se zástupcem zahraniční školy (cizím jazykem) a zjistit informace, které byste na internetu jen těžko získali. Počet zahraničních vystavovatelů zásadně každý rok roste, což už samo o sobě dává návštěvě veletrhu smysl.

V čem vám pomůže?

V zásadě lze říct, že na veletrhu potkáte zástupce většiny vysokých škol a všech univerzit z České republiky. Můžete si pohovořit i s jejich studenty, kteří vám mohou hodně říct o životě na škole, o jejích výhodách i slabinách a nemusíte se tak omezovat na informace, které dostanete z internetu, brožur, nebo od vyučujících a pracovníků školy.

Na veletrhu také máte vše jako na dlani, a to včetně škol, o kterých jste dosud ani neslyšeli. Návštěva Gaudeamu vám tak může otevřít oči a navést vás ke studiu, které byste jinak přehlédli. České vysoké školství je totiž velmi rozmanité a přes velká lákadla proslulých brněnských a pražských vysokých škol by vám mohlo uniknout to nejzajímavější.

Bohatý doprovodný program

Gaudeamus si uvědomuje, že nejen studiem je člověk živ, proto návštěvníky z řad studentů třetích a čtvrtých ročníků SŠ láká i jinými způsoby. V pražském i brněnském termínu je připraven doprovodný program, který mohou studenti i učitelé využít k odpočinku od vyčerpávajícího množství získaných informací:

  • Tak zaprvé, při registraci na stránkách Gaudeamus.cz můžete vyhrát iPad.
  • Věda pro život je název doprovodného programu, který má studentům ukázat, jaká může být náplň jejich vědeckého studia.
  • Přednášky jsou další formou prezentace škol – jejich návštěva je zdarma.
  • Tailor-Made Study Abroad se zabývá tvorbou studijních plánů pro studenty na zahraničních školách – každá připomínka studenta může ovlivnit, jak studijní plán pro české studenty v zahraničí bude vypadat.
Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 18.1.2013   |   Zobrazeno: 1972x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)