Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Rady pro přihlášky na VŠ

Rady pro přihlášky na VŠ

Rada číslo jedna – pospěšte si, času není nazbyt, odeslat přihlášku a zaplatit poplatek musíte do posledního února, takže doslova teď, nebo nikdy. Pravdou je, že existují i vysoké školy, na které si můžete dát přihlášky i v březnu a později, je jich však minimum. Tento článek by pro vás měl být zajímavý i v případě, že nějakou tu přihlášku už podanou máte, protože vám dá pár dalších užitečných tipů.

 

Přečtěte si také:

Vysoké školy bez přijímaček

Velký průvodce VŠ

Brigády při VŠ

 

V posledním ročníku střední školy se toho neděje málo – maturitní ples, stužkáč, maturita a taky příprava na VŠ – ta začíná už výběrem oboru a školy, na kterou si dáte přihlášku. A právě na to už letos nemáte moc času. Proto neváhejte a přihlášku, nebo raději přihlášky, rovnou podejte a také je nezapomeňte zaplatit. Ani školy totiž nebudou mít moc času vše zařídit, od evidence uchazečů, přes jejich obeslání pozvánkami na přijímačky, až po uspořádání testů, nebo i několikakolových přijímacích řízení.

Poslední únorový den je tedy pro většinu vysokých škol nejzazším termínem, ke kterému lze přihlášku i platbu vyřídit.

Víc přihlášek, víc šancí

V posledním ročníku SŠ byste měli mít nějaké ponětí o svých preferencích i svých možnostech. Neměl by být tedy problém vybrat vysokou školu, na kterou byste chtěli chodit a na kterou byste se mohli dostat. Doporučujeme vám jít za svým snem a přihlásit se i tam, kam opravdu chcete, ale své šance na přijetí nevidíte moc optimisticky. Ostatně v posledním ročníku na střední máte poměrně dost času na to, abyste se zodpovědně připravili na vícero přijímacích řízení.

Vyberte si školu ideální, pak i nějakou realistickou a nakonec i jednu „pro sichr“*, kam třeba berou bez přijímaček, nebo jste si velmi jistí, že se tam dostanete. Záchranná varianta nemusí nutně ani představovat váš oblíbený obor, ale můžete být pragmatičtí a zvolit si takové studium, které vám za rok dá něco užitečného do života (typicky jazyková škola).

*Zkontrolujte si však, jestli se vám nebudou mlátit termíny přijímacích řízení – v takovém případě by šlo nejspíše pouze o vyhozené peníze.

SCIO – NSZ zkuste víckrát a pozor na termíny

Národní srovnávací zkoušky využívá místo vlastních přijímaček celá řada škol. Výhodou pro uchazeče je, že se může zúčastnit více termínů, přičemž počítat se mu bude jen ten nejlepší výsledek. V roce 2015 budou ještě 4 termíny, ale ne při všech jsou pořádány všechny typy NSZ. Pokud chcete jen testy obecných studijních předpokladů, tak si můžete vybrat kterýkoliv termín, ale například matematika je jen ve čtyřech (letos už jen ve třech) a Angličtina ve dvou.

Více zde: https://www.scio.cz/nsz/terminy-a-mista.asp

Takže doporučujeme zjistit, jestli některá z vámi vybraných škol SCIO testy nevyužívá a co nejdříve se přihlásit na co nejvíce termínů.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 26.2.2015   |   Zobrazeno: 979x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)