Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Letní školy pro vysokoškoláky

Letní školy pro vysokoškoláky

Nemáte dost školy ani o letních prázdninách? České fakulty mají pro vás řešení – letní školy. Nejde o běžné krátkodobé kurzy, letní školy jsou spíše intenzivním workshopem pro nadšence, kteří chtějí o svém oboru vědět první a poslední, což může v budoucnu představovat dobrou konkurenční výhodu.

 

Přečtěte si také:

Kdo nedostuduje VŠ?

Přípravné kurzy na VŠ

Prvák na vysoké

 

Letní školy jsou zpravidla „něčím navíc“, dávají studentům (a nejen jim) informace a zkušenosti, ke kterým by se při běžné výuce po čas semestru nejspíše nedostali. Bohužel jsou tyto kurzy většinou také zpoplatněny a jejich kapacita je omezená. Pokud tedy chcete některou z letních škol stihnout ještě letos, raději si pospěšte, nebo se smiřte s tím, že to vyjde až příští rok.

Letní škola energetických studií

Masarykova univerzita pořádá letos v Telči letní týdenní kurz s názvem „The Energy Policy of the EU and its Position in Global Energy Environment“. Zahraniční a čeští lektoři provedou účastníky problematikou energetiky v Evropské unii, ať už z pohledu pravidel, nebo například napojení na Rusko, které je významným dodavatelem surovin. V roce 2015 už bohužel tuto letní školu nestihnete.

Mezinárodní letní jazyková škola

Na Mezinárodní letní jazykové škole si můžete prohloubit své znalosti v jednom ze sedmi cizích jazyků. Jde o ty vůbec nejběžnější – angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu, portugalštinu, ruštinu a španělštinu. Cena třítýdenního kurzu pro studenty je necelých sedm tisíc korun, což vypadá dobře, ale jde o cenu bez ubytování, stravy a výletů.

PULSEE

Technologie, média a umění, dvě na sobě čím dál závislejší odvětví lidské tvorby, si bere na mušku pražská letní škola PULSEE. Letos se konala v červnu a v deseti dnech se snažila účastníky co nejvíce vzdělat i procvičit v různých formách uměleckých výkonů. Kurz jako takový je zdarma a můžete za něj dostat 3 kredity (pokud s tím vaše škola souhlasí).

AKTION

Další jazykové kurzy, tentokrát pro studenty z České republiky a Rakouska – ti se budou učit jazyk druhé země, chodit na společné přednášky, sledovat filmy a vzdělávat i mezi sebou obyčejnou diskuzí. Jedná se o tři týdny naplněné studiem němčiny, takže skvělý způsob, jak si tento důležitý jazyk pořádně procvičit. Bohužel, letos už to také nestihnete.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 13.7.2015   |   Zobrazeno: 818x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)