Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Kombinované studium

Kombinované studium na vysoké škole

Kombinované studium je jedním dnes již hodně využívaných způsobů studia. O co se jedná a zda je pro vás kombinované studium vhodné, se můžete dočíst právě v tomto článku.

Kombinované studium

Mnoho škol dnes již běžně nabízí kombinovanou formu studia. Právě tato forma studia je vhodná pro pracující lidi, kteří nemohou studovat ve všední dny. Konkrétní pojetí studia záleží na škole a fakultě, ale v zásadě funguje kombinované studium takto: během semestru jsou studenti povinni dostavit se přibližně na 3 tutoriály – úvodní na seznámení se studiem, v polovině semestru a na konci semestru. Nejde o výuku, ale o vysvětlování nejasností a o konzultace s vyučujícím. Jsou-li součástí oboru zkoušky, je také nutné dostavit se na ně osobně. Tím ale osobní kontakt končí.

Student má veškeré materiály (obsah přednášek písemně nebo pomocí audia či videa) přístupné online. V systému vyplňuje testy, odevzdává seminární práce a úkoly. S učiteli komunikuje pomocí e-mailu, chatu nebo diskuzních fór. Kombinovaná forma studia bývá přístupná pro bakalářské, magisterské i doktorské studium, záleží na konkrétních oborech. Některé obory takto z logických důvodů studovat nelze, například když je potřeba praxe. Tento druh studia může být placený.

Přečtěte si také:

Velký průvodce VŠ - od maturity po absolventa

Jak studovat při práci

Jak najít práci, když jsem absolvent

Které obory lze studovat kombinovaně

Obecně se to shrnout nedá, ale v současné době jsou přístupné převážně různé humanitní obory nebo obory týkající se managementu. Najděte si, zda je váš obor přístupný v kombinované formě studia, na našich stránkách!

Pro koho je kombinované studium vhodné?

Kombinovaná forma studia je vhodná především pro výdělečně činné – pracující, kteří nemohou do školy chodit ve všední dny. Dále ženy na mateřské dovolené pečující o dítě, tělesně postižení nebo jinak znevýhodnění, kteří se nemohou do školy dopravovat často ze zdravotních důvodů a nakonec třeba uchazeči pečující o dítě nebo příbuzné. Možnost kombinovaného studia ale většinou není nijak omezená (kromě možného placeného studia), takže jej může využít každý.

Jaké jsou výhody a nevýhody kombinovaného studia

Nespornou výhodou je, že můžete studovat, ať jste kdekoli, stačí vám připojení k internetu a nejlépe počítač/notebook. Můžete studovat kdykoliv se vám to hodí, čas si určujete sami. Také si volíte vlastní tempo studia, které by ale mělo přibližně odpovídat prezenčnímu studiu, jinak se před zkouškami opravdu zapotíte. Velkou výhodou jsou minimální finanční náklady na dojíždění a také ušetřený čas. Pro člověka se slabší vůlí by mohly překážkou být nároky na svědomitost při studiu. Udržet si dobrou studijní morálku je těžké a nikdo vám s tím nepomůže. Pro úspěšné zvládnutí studia je také třeba často komunikovat s tutorem a se svými spolužáky. Samozřejmostí by měl být i kladný vztah k práci na počítači, protože bez toho se opravdu neobejdete.

Distanční studium na střední škole

Už i několik středních škol nabízí své služby jako distanční, všechny jsou však placené. Pokud nějakou hledáte, podívejte se na internetu. Potřebu takového studia střední školy je však mnohdy možné vyřešit individuálním plánem – proto se poptejte nejprve na ten.

Autor: Alžběta Vybíralová   |   Publikováno: 12.9.2013   |   Zobrazeno: 3956x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)