Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Dotace pro začínající podnikatele

Dotace pro začínající podnikatele 2016

Všichni, kdo stojí před rozhodnutím začít podnikat, ať už v jakémkoli odvětví, stojí i před složitou otázkou prvotní investice, kterou je třeba vynaložit. Kromě toho, že si začátek podnikání žádá mnoho odhodlání, času a sil, žádá si i vysokou částku finančních prostředků. Málokterý začínající podnikatel má dostatek financí, často se dokonce musejí spoléhat na finanční výpomoc svých blízkých a rodiny, kteří dopředu vkládají své peníze do nejistého projektu.

Přečtěte si také: 

Měření spokojenosti zaměstnanců 

Daňový kalendář 2016 

Oznámení o nástupu do zaměstnání

Potřeba pokrýt počáteční náklady je vždy na místě a začínající podnikatelé mají obecně velký problém se získáváním finančních úvěrů. Začínající podnikatelé nejsou schopni doložit pravidelné příjmy nebo daňová přiznání. Existují však i jiné způsoby, jak žádat o finanční prostředky určené do začátku podnikání, aniž by jednotlivci museli prosit v bankách nebo hůř, nebankovních společnostech, které rovněž poskytují obdobné typy úvěrů.

Finanční pomoc od státu

Pokud se rozhodnete realizovat své nápady nebo dokonce životní sny, které zcela pochopitelně vyžadují větší finanční obnos navíc, můžete se obrátit na stát, který sice není povinen pomáhat finančně začínajícím podnikatelům, ale je v tomto směru poměrně ochotný – pokud jednotlivec splňuje veškeré podmínky pro získání dotace či úvěru. Úvěr do začátku podnikání poskytuje Českomoravská záruční a rozvojová banka, která je specializovanou bankou s většinovou účastí státu, která disponuje několika zvýhodněnými vládou schválenými programy pro financování malých a středních podnikatelů. Úvěry je možné získávat za zvýhodněných podmínek, jednou z podmínek banky pro získání finančních prostředků do začátku podnikání je, aby žadatel neměl žádné finanční závazky vůči státu. Finanční prostředky jsou navíc poskytovány jen těm, kdo hodlají zahájit podnikání na území státu.

Jednou z dalších možností, jak získat finanční prostředky do začátku podnikání od státu, jsou půjčky poskytované prostřednictvím úřadu práce. Oficiálně je program nazýván jako Příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa zřízeného uchazečem o zaměstnání za účelem výkonu samostatně výdělečné činnosti. Příspěvek mohou získat i uchazeči evidováni na úřadu práce jako nezaměstnané osoby, výše příspěvku je poskytována do maximálně osmdesáti tisíc korun.

Při výběru programu, ať už potřebujete peníze získat formou úvěru od státu nebo dotace, je vhodné se předem zamyslet, k čemu budou peníze použity primárně. Zda jde o nákup budovy či komerčního prostoru, ve kterém bude předmět podnikání vykonáván, peníze budou použity na nákup výrobních strojů nebo na nákup materiálu, který je pro podnikání naprosto nezbytný. Pokud se rozhodnete pro účelovou dotaci nebo úvěr, pro každého začínajícího podnikatele bude tato forma výhodnější a může být poskytnuta o to vyšší částka. Není-li dopředu jasné, na co budou peníze použity nebo bude vaše žádost vyhodnocena jako příliš riziková, až tak výhodných podmínek a vysokých finančních prostředků nedosáhnete. Vždy je přitom naprosto stěžejní, aby byly dopředu splněny veškeré podmínky, zejména pokud jde o finanční závazky vůči státu nebo bankám. Počítat se musí i s časovou náročností, začínající podnikatelé rozhodně nedostávají peníze jen tak ze dne na den, nevyhnou se ani administrativním formalitám, které jsou mnohdy časově náročné – začínající podnikatelé se často neobejdou bez pomoci odborníků. 

Publikováno: 9.6.2016   |   Zobrazeno: 950x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)