Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Dotace od Úřadu práce pro začínající podnikatele

Dotace od Úřadu práce pro začínající podnikatele

Začínající podnikatelé mají šanci získat dotace například z EU, pokud jejich činnost odpovídá právě platné strategii regionálních rozvojových fondů, ale „skromnější“ živnostníci si mohou k penězům na start podnikání přijít třeba i na Úřadu práce. Jaké jsou podmínky a kolik lze získat?

 

Přečtěte si také:

Jak začít podnikat

Výše zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ

Bezplatné pracovně právní poradny

 

Dotace (příspěvek) na zřízení společenský účelného pracovního místa mohou získat zaměstnavatelé na zaměstnance, který byl v evidenci ÚP, nebo uchazeči o práci sami, pokud se vrhnou na nejistou dráhu podnikání. Konkrétní podpora od ÚP je však zcela v rukou tohoto úřadu a rozhodně se na ni nelze spoléhat.

Maximální výše podpory

Až šestinásobek průměrné mzdy. Nebo čtyřnásobek. Tak jak? Maximální výše se odvíjí podle nezaměstnanosti v okrese – pokud je vyšší, než celorepublikový průměr, tak je maximum šestinásobek, pokud naopak nižší, tak čtyřnásobek. Jde však o mantinely, v jejichž mezích se zcela autonomně rozhodují úředníci.

Šance na získání podpory

V první řadě je potřeba být uchazečem o zaměstnání registrovaným na Úřadu práce. Dále musíte zapadnout do strategie, podle které konkrétní Úřad práce zaměstnavatele podporuje. Zpravidla jsou u nás podporování hlavně řemeslníci, kterých není moc, ale každý Úřad práce může mít kritéria trochu jiná. Jak to tak ale bývá, peníze zadarmo vám jen tak někdo nedá – obecně je pravděpodobnost získání dotace, i když se přetrhnete, dost nízká.

Jak zažádat a má to vůbec smysl?

Pokud jste na Úřadu práce a přemýšlíte o kariéře prostřednictví samostatně výdělečné činnosti, určitě neuděláte chybu, pokud na Úřad práce dojdete a vyplníte žádost. V zásadě jde však spíše o šanci si trochu usnadnit rozjezd – pokud má mít vaše podnikání šanci na úspěch, rozhodně se nelze na pomoc ÚP spoléhat, ať už kvůli omezené výši podpory, nebo nízké šanci na její získání.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 22.9.2014   |   Zobrazeno: 7288x

Komentáře

Markéta15.06 14:03

Dobrý den,mám otázku.Mám dodělano školu.Prvního Září se zaeviduji na ÚP jako podnikatel.Slyšela jsem,že do začátků ÚP daruje (půjčuje) určitou částku peněz,kterou když s podnikáním skončím, budu muset splatit.Jak je část peněz vysoká?Děkuji za odpověd.

Hana Vonášková30.03 07:23

Dobrý den,

měla bych na Vás prosbičku, snažím se to sice vyčíst na internetu, ale stále se mi to nedaří..Manžel dal výpověď v práci a od 1.5. 2016 začíná podnikat v oboru elektrikář a taky lesní dělník, bude mít dva živnostenské listy a ráda bych se informovala, zda má nárok na nějaké dotace od státu v jeho případě? Nerada bych něco propásla..Popřípadě, kdybste mi alespoň poradili, kam se mám obrátit, abych získala tyto informace.
Děkuji moc a přeji Vám příjemný den, s pozdravem
Hana Vonášková

Vladimir Mikeš01.08 13:00

Hezký den zajímámne,když začnu podnikat a za pûl roku budu nucen činnost ukončit zda budu mít náfok na podporu. Je mi 57 let mam 1stupeň invalidity a v součastné době jxem na uřadu práce 5 měsícû.Děkuji Mimeś Vladimír

Růžičková Lenka03.08 12:38

Jakou lze ziskat dotaci pro samostatne podnikani v oboru prepravy osob a taxisluzby a kam se obratit.Dekuji.

Alena31.08 18:59

Dobry den,
chtela bych se zeptat zaměstnavatel bere na nas dotace pry 12100 to je častka kterou nam dava na vyplatu hrubého po dobu 6 měsiců, dotace maji od úradu prace mohu se zeptat jak dlouho jsou povinni nas zamestnavat děkuji za odpověd.
Chvatalova

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)