Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Networking – kontakty nad zlato

Co je networking

Kontakty, styky, známosti, ať už tomu říkáme jakkoliv, jde o velmi důležitou vrstvu zdrojů, ze které lze čerpat. Jedinec se na své kontakty obrací, když hledá někoho, kdo s ním zajde na pivo, do kina, nebo když potřebuje s něčím pomoci a na Fleku neustále opakujeme, že právě dobří přátelé i „obyčejní“ známí jsou prvními osobami, na které byste se měli obrátit, hledáte-li zaměstnání. Svou síť kontaktů si ale netvoří pouze lidé, ale také firmy. Pod networkingem si tak můžete jednoduše představit cílené vyhledávání užitečných kontaktů firmou v rámci B2B (business to business).

 

Přečtěte si také:

Elektronická evidence tržeb

Sdílené služby

Paušál vs. náklady

 

Jak na to

Networking v dnešním pojetí je cílená činnost. Pořádání networkingových setkání se věnuje celá řada lidí a agentur. Nejčastější jsou samozřejmě taková setkání, která na jedno místo sezvou zástupce společností, které jsou si blízké, ať už zaměřením, nebo místně.

Samotný networking pak probíhá tak, že se lídři nebo kompetentní zaměstnanci daných společností představují ostatním (ideálně 1 on 1, forma „prezentace“ před skupinou není pro získávání konexí vhodná). Možnost spolupráce je někdy očividná, jindy nemožná a často také vyplynuvší až časem – důležité je kvalitně představit vaši společnost, její možnosti a potřeby, a také dát na sebe kontakt (vizitky s sebou).

Na každé networkingové akci pak závisí čas a forma setkání, ale zpravidla se po prvním seznámení dává prostor pro méně uspěchaný osobní kontakt se zástupci společností, které vás nejvíce zaujaly.

Dlouhodobé výhody

Kvalitnímu networkingu se přisuzují blahodárné účinky na byznys. Za výrazně nižší náklady (na úrovni času člověka, který se setkání účastní) se dá „pořídit“ řada kvalitních partnerství, která mohou mít dlouhodobý pozitivní efekt na podnikání. Pokud navážete takřka přátelské styky se společností, která vaše služby či výrobky může dále doporučovat svým vlastním zákazníkům či klientům, protože vaší společnosti věří, jde o opravdovou výhru.

Efekt povedeného networkingu může být výraznější, dlouhodobější a také levnější než u ostatních forem marketingu – stačí se na internetu porozhlédnout, jestli se vyhovující networkingové setkání ve vašem okolí nepořádá.

Pokud vás networking zaujal, máme pro vás tipy na dvě asi nejznámější platformy tohoto druhu v České republice – jde o Minutový Networking a Business for Breakfast.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 17.8.2015   |   Zobrazeno: 951x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)