Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Nekolidující zaměstnání 2016

Nekolidující zaměstnání 2016

Pod pojmem nekolidující zaměstnání se skrývá takový pracovní nebo služební poměr, který lze vykonávat i v době evidence na Úřadu práce. Splňují ho takové pracovní poměry a například práce na dohodu o provedení práce, které nejsou vykonávány déle než polovinu běžné týdenní pracovní doby (zpravidla tedy maximálně 20h na týden) a zároveň měsíční odměna za takovou práci nepřekročí polovinu minimální mzdy.

 

Přečtěte si také:

Minimální mzda 2016

Mzda nebo plat

Platy státních zaměstnanců 2015

 

Současná minimální zda činí 9 200 Kč, z čehož vyplývá, že do nekolidujícího zaměstnání spadá většina prací s odměnou maximálně 4 600 Kč měsíčně. Pakliže jste v evidenci Úřadu práce a zároveň si přivyděláváte, nemůžete pobírat i podporu v nezaměstnanosti (ta se pozastavuje v takovém případě). Výhodou souběžné práce a evidence na Úřadu práce je zejména to, že za vás stát platí zdravotní pojištění, takže vám zaměstnavatel nemusí strhávat zdravotní pojištění do jeho minimální výše, která je počítána z minimální mzdy, což se vyplatí. A to zejména u Dohody o provedení práce, kdy vám po započítání slevy na dani na poplatníka není strhnuto vůbec nic.

Zvýšení minimální mzdy=zvýšení možné odměny

V roce 2016 se maximální možný výdělek v nekolidujícím zaměstnání zvýší ze 4 600 Kč měsíčně na 4 950 Kč měsíčně a to kvůli zvýšení minimální mzdy na 9 900 Kč. Maximální výdělek v nekolidujícím zaměstnání roste tedy poměrně pomalu, zejména s ohledem na velmi nízkou minimální mzdu v ČR to není žádné terno, ovšem každé další zvýšení minimální mzdy bude znamenat i lepší možnosti přivýdělku v době evidence na Úřadu práce.

Nárok na podporu nevzniká

Důležité je vědět, že doba nekolidujícího zaměstnání se nezapočítává do 12 odpracovaných měsíců, které musíte mít za poslední 2 roky, aby vám vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti. Nemůžete tedy při evidenci na Úřadu práce získávat „měsíce k dobru“, byť by z vašeho příjmu bylo odváděno pojištění, které je jinak obecnou podmínkou pro započítání této doby do nároku na podporu v nezaměstnanosti.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 27.8.2015   |   Zobrazeno: 12165x

Komentáře

jaroslav12.10 21:46

muže se mi danit přijem z nekolidujiciho zaměstnani když jsem vedeny na uřadě prace

Admin13.10 09:44

Dobrý den,

teoreticky ano, záleží na formě a na tom, jestli máte podepsané prohlášení poplatníka.

Petra21.12 22:14

Jak se vypočitàvá podpora když bylo ID dva roka 3.stupeň?

Lukáš11.01 18:11

Celý je to postavený na hlavu.Mám podporu např. 10000, a poplatky například 7000.Strašně rád bych si přivydělal ale nemůžu páč 4950 korun českych mi na poplatky a na vyžití rozhodně nestači.Co je mi platný že se mi podpora posune.Takže človek radši sedí doma jak ten trotl a nepřivydělá si nic...

Admin12.01 10:42

To máte sice pravdu, ale tenhle přivýdělek můžete využít aspoň po tom, co vám podpora skončí.

Jindřich11.04 17:17

Když pobírám částečný invalidní důchod mám tedy menší minimální mzdu. Mohu si tedy v nekolidujícím zaměstnání vydělat částku 4950kč děkuji J.f

Ilona13.07 09:44

Minimální mzda v roce 2016 se pro invalidní důchodce zvyšila z 8 000 Kč na 9 300 Kč. Invalidní důchodci si tak takto mohou přivydělat 4 650 Kč.

martina23.05 14:50

dobry den ja by se chtela taky zeptat dnes sem podepsala zmlouvu jenom brigadu chtela sem si taky privydelat a ziskat prax ve zdravotnictvi protoze bez praxe pak nechtej vztit a sem evidovana na urade prace priblizne 3 tydny a bylo mi receno ze mam ve zmlouve ze za mne budou odvadet dane tak me vyradi z evidence je to mozny a nebo meli by spravne jenom pozastavit tu davku? tak sem to radsi zrusila.a este to pozastaveni to znamena ze davka zustane jen se posune nebo jak tomu mam chapat poradte prosim dekuji moc vopred za odpoved martina

Admin24.05 09:42

Dobrý den,

když si vyděláváte do určitého příjmu, pouze se pozastaví dávka, pokud ale nad něj (polovina minimální mzdy, tedy 4 950 Kč měsíčně), tak budete i vyřazena z evidence.

Lenka02.06 06:46

Počítá se výdělek v hrubém nebo čistém?

Lucie01.08 20:29

Dobrý den

Dostanu vyplaceny peníze z pracáku do data nástupu do nekolidujícího zaměstnání nebo automaticky propadají státu.A je těch 4950,- v čistém nebo hrubém?

Martin05.09 18:33

Dobrý den, jak je definováno období, za které by se posuzovala výše výdělku, zda je v limitu pro nekolidující zaměstnání? Počítá se 30 dní od data zahájení smlouvy o DPP, od zahájení v ní první odpracované směny nebo jde o kalendářní měsíc tj. vždy od 1. do 28-31. v měsíci? Na jakou nejkratší dobu lze pozastavit podpora v nezaměstnanosti? Mohl bych po odpracování například jedné směny požádat o ukončení přerušení a dostat tak podporu ještě za ten měsíc, jen o ten jeden den nižší? Nebo že bych třeba přerušoval podporu vždy jen na po sobě následující dny, kdy bych pracoval? Musel bych vždy před i po fyzicky na ÚP? Musel bych pokaždé ukončovat a následně znovu podepisovat DPP? Kolik je polovina běžné týdenní doby pro DPP, kde práce probíhá nepřetržitě od půlnoci z pondělí na úterý do půlnoci ze čtvrtka na pátek a to v různém, nepravidelném dělení (po 8, 12, 16 a 24 hodinách, počet odpracovaných hodin na osobu je individuální a proměnný) Nebude 24 hodinová směna kolidovat s pravidly nekolidujícího zaměstnání, od kdy do kdy se bere ten rozhodný týden, od pondělí do neděle nebo je možné jiné 7 či 5 denní dělení?
Děkuji předem za zodpovězení dotazů.

Jana11.10 19:23

Dobrý den, až dosud platilo, že lze být v evidenci UP, když si vydělám v nekolidujícím zaměstnání do výše poloviny minimální mzdy. Pracuji na DPP, kde si vydělám měsíčně jen několik stovek. Chtěla jsem se evidovat na UP, než to vyřeším, abych měla aspoň hrazené zdrav.pojištění. bylo mi řečeno, že podle nějaké novely, pokud pracuji na DPP, se nemohu evidovat. A že UP slouží ke zprostředkování zaměstnání, ne k platbě zdrav. pojištění. Nevíte něco o té novele?

Jan02.11 12:03

Dobrý den , ukoncil jsem studium a zaregistroval sem se na úp . Bývaly zamestnavatel u ktereho jsem mel brigadu pres prazdniny se mi ozval , ze ma pro me privydelak a po do co jsem na úp jsem si za říjen privydelal 4700 Kč je v tom nějaky problem kdyz mohu vydelat 4950 těch 4700 budu brát čistého .Dekuji za odpoved.

Admin08.11 11:23

Dobrý den Honzo,

v případě, že pobíráte podporu v nezaměstnanosti, najdete si i nekolidující zaměstnání, dojde k zastavení výplaty podpory v nezaměstnanosti (není umožněn souběh podpory v nezaměstnanosti a nekolidujícího zaměstnání). Po ukončení nekolidujícího zaměstnání podpora v nezaměstnanosti se dále vyplácí. Tedy z výše uvedeného vyplývá, že pokud si přivyděláváte tak nemůžete na úřadu práce pobírat podporu.

Přejeme hezký den,

Tým Flek.cz

Kateřina16.11 09:47

Mzda u nekolidujícího zamestnání 4.950,- je v cistém či hrubém. Děkuji

Admin19.12 10:49

Dobrý den Kateřino,
za nekolidující zaměstnání jsou považovány takové pracovní poměry, kdy měsíční odměna za práci nepřekročí polovinu minimální mzdy. Při nekolidujícím zaměstnání úřad práce za vás platí zdravotní pojištění, ale vy nepobíráte podporu. A odpověď na Vaši otázku je, že se jedná o částku v hrubém.

Přejeme pěkný den,

Tým Flek.cz

Katarína29.11 18:51

Dobrý den, jsem v evidenci UP a ješte pobírám podporu. Našla jsem si práci, no budu zamestnaná od 2.1.2017. Protože je pred Vánoci,brigad na doplnani zboží je hodne kdyby jsem si takovou brigadu sehnala, tak si musím sama zaplatit odvody? Kolik by to bylo? Nebo jak takovou situaci vyresit, kdyz vím, že práce je, jsem ochotna pracovat, no nevim co mohu. Dekuji

Admin19.12 10:56

Dobrý den Kataríno,

pokud budete pracovat v tzv. nekolidujícím zaměstnání, tj. vyděláte si max. polovinu min. mzdy tj. pro 2016 částka 4950 Kč, potom za Vás úřad práce i nadále bude platit odvody (zdravotní pojištění). Pokud pobíráte podporu, tak o ni ale po dobu práce přijdete. Pokud byste si chtěla vydělat více, potom již odvody musíte platit sama – nebudete státním pojištěncem.

Přejeme pěkný den,

Tým Flek.cz

Jaroslav01.12 18:26

Bude mi krácena podpora v nezaměstnanosti v plné výši, když budu mít dohodu o provedení práce např. od 1.do 5 dne v měsíci a odměna nepřesáhne 4.950,- Kč, nebo se podpora spočítá bez odpracovaných 5-ti dnů na DPP?

Danča04.01 15:39

Dobrý den, jsem na úřadu práce a zároven mám DPP. Můj příjem přesáhl limit poloviny min.mzdy. Co to pro mě znamená? budu tedy vyřazena z evidence a dále?Děkuji

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)