Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Založení firmy v Anglii

Založení firmy v Anglii

Vlastnit firmu v Anglii získává stále větší prestiž a oblibu. Anglická společnost není určena jen k podnikání v místě sídla společnosti, ale i ve všech zemích EU nebo ve třetích státech. Právní prostředí v Anglii je velmi liberální a vše se zdá být daleko jednodušší, než je tomu v České republice. Společnost lze spravovat na dálku, řadu věcí lze vyřešit prostřednictvím internetu a poplatky státu jsou naprosto zanedbatelné.

Přečtěte si také: 

SWOT analýza 

Zakládání společnosti - změny v roce 2014 

Založení společnosti s ručením omezeným 

Čechy láká i skutečnost, že rychlost a ochota místních úřadů jsou nastaveny tak, aby podnikateli neznepříjemňovali podnikání. Právní systém v Anglii je naprosto odlišný od toho českého, rozdílné jsou i podmínky podnikatelů, ačkoli některé povinnosti zůstávají neměnné. Vůbec prvním krokem, ještě před samotným založením firmy v Anglii, je dobrá znalost jednotlivých možností, jakou firmu si lze vůbec založit. Na rozdíl od České republiky se v Anglii nabízí možností hned několik.

Členění firem v Anglii

Vůbec nejzákladnějším členěním je dělení firem na Limited (omezeno) a Unlimited (neomezeno). Firem formy Unlimited je minimum, jejich využití je velmi specifické a pro zahraniční podnikatele jsou nevýhodné a nezajímavé. Největší množství je firem typu Limited, které se ale nadále dělí ještě na jiné formy. První formou je Limited by shares, kdy je ručení omezeno složeným kapitálem a Limited by Guarantee, kdy je ručení určeno stanovami – taková společnost nemá žádný základní kapitál, protože jsou využívány zpravidla jen v neziskovém sektoru jako spolky nebo nadace.

Největší množství je proto firem tzv. Limited by shares a aby toho dělení nebylo málo, tato forma společnosti se i nadále dělí na dvě další. Private Limited Company a Public Limited Company. Právě tato dvě dělení jsou pro podnikatele naprosto klíčová, nesprávně jsou dokonce tyto formy přirovnávány k českým formám s. r. o. nebo a. s. Každý, kdo si hodlá založit společnost v Anglii, má tak dvě možnosti, z nichž každá přináší jisté výhody i nevýhody.

Private Limited Company (Ltd.)

Je-li za názvem společnosti koncovka Ltd. jedná se právě o tento typ společnosti, která je současně nejobvyklejší formou firmy zakládané právě v Anglii. Ltd. se nápadně podobá klasické formě s. r. o., může mít jediného vlastníka i jednatele – v obou případech se může jednat o jednu a tu samou osobu. Příznivou informací je i nejnižší základní kapitál, který je stanoven na jednu libru a více, přičemž splácení základního kapitálu je otázkou čestného prohlášení – finanční prostředky není nutné ukládat v bance. V souvislosti se základním kapitálem narážíme i na jednu z rozdílností oproti klasickému českému s. r. o. Základní kapitál se v Anglii označuje jako shares (podíl) a jeho držitelé se nezapisují do obchodního rejstříku, tím pádem se nezkoumá, kdo je majitelem nebo zda byl podíl převeden.

Public Limited Company (PLC)

Public Limited Company je takovou anglickou obdobou české akciové společnosti, firma může veřejně nabízet své akcie, má možnost vstoupit na burzu (za určitých podmínek). Základní kapitál společnosti je stanoven na 50 000 liber s tím, že Public Limited Company musí mít minimálně dva vlastníky, dva jednatele a minimálně jednoho sekretáře, který má pouze formální funkci. Nejméně obvyklou formou společnosti je tzv. Evropská společnost (SE). Udává se, že takových firem je v Anglii méně než stovka a většina z nich je zakládána dnes již populárním způsobem ready-made společnosti. 

Publikováno: 25.4.2016   |   Zobrazeno: 544x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)