Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Úřad práce pro absolventy

Úřad práce pro absolventy

Úřad práce, stejně jako většina státních institucí, nemá zrovna dobrou pověst, co se týče pomoci obyčejným lidem. Neodsuzujte je však předčasně. Právě absolventům totiž mohou být úřady práce velmi nápomocné.

Pokud ihned po škole nenastoupíte do zaměstnání, dostanete se do situace, kdy už nebudete studentem a měly byste se zaregistrovat na příslušném úřadu práce. V opačném případě si nejen musíte sami hradit zdravotní pojištění, ale také nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Rozhodně se ale nejedná jen o nutné zlo. Úřad práce Vám nabízí i jedinečnou možnost získat uplatnění na trhu práce v oboru, který jste vystudovali, nebo ve kterém chcete pracovat. Již během prázdnin většina čerstvých absolventů nalezne svou první pracovní pozici a z úřadu práce odchází.

Kdy je třeba se na úřadu práce zaregistrovat

Vysokoškolští studenti jsou chráněni státem po dobu jednoho měsíce od oficiálního ukončení studia, tedy měsíc po složení státní závěrečné zkoušky. U středoškoláků je tato doba prodloužena na celé prázdniny, tedy na dva měsíce od ukončení posledního ročníku.

Podat žádost o registraci na úřadu práce a o zprostředkování zaměstnání byste měli nejpozději do tří dnů od ukončení zmíněných „studijních dob“, a to osobně. V opačném případě Vám totiž vznikne prodleva mezi ukončením studia a registrací na úřad práce a budete muset uhradit zdravotní pojištění.

První návštěva úřadu práce

Na první návštěvu úřadu si s sebou vezměte platný občanský průkaz a doklad o ukončení studia (výuční list, vysokoškolský diplom apod.). V případě, že máte nějaké zdravotní problémy, stavte se předem u svého lékaře a požádejte ho o potvrzení o zdravotní nezpůsobilosti pro práce, které s Vaším omezením souvisí. I to je třeba při první návštěvě (nebo po vzniku takové nezpůsobilosti) na úřad práce doložit. Pokud jste navíc byli již zaměstnáni, vezměte si s sebou ještě potvrzení o předchozích zaměstnáních (zápočtový list) a doklad o příjmu.

Co získáte registrací na úřadu práce?

Nejen absolventi, ale i další nezaměstnaní získají zařazením do evidence úřadu práce celou řadu zvýhodnění a možností. Jedná se především o:

 • zprostředkování práce včetně poskytování informací a poradenství
 • možnost pracovní rehabilitace pro tělesně postižené
 • možnost rekvalifikace, pokud nemůžete najít zaměstnání
 • zbavení povinnosti platit zdravotní pojištění, které za Vás hradí stát
 • nárok na podporu v nezaměstnanosti (při splnění podmínek)
 • doba započítávaná do důchodového pojištění (při splnění podmínek)

Zaměstnání, které Vám úřad práce zprostředkuje, samozřejmě můžete odmítnout. Rozhodně byste si však takové odmítnutí přidělené pozice měli pořádně rozmyslet a mít k němu vážné důvody, případně se dohodnout se zaměstnavatelem, že Vás na pozici odmítne. V opačném případě byste totiž mohli být z evidence úřadu práce vyřazeni.

Dotace

Absolventi patří také mezi skupiny lidí, kteří mají zvýšenou šanci na získání dotace pro zaměstnavatele, který je zaměstná. Jejich uplatnění je totiž vinou neexistující praxe ztíženo, k čemuž Úřad práce přihlíží při rozdělování dotací.

Aktuální volná místa nabízená úřady práce zde!

Přivýdělek při evidenci na úřadu práce

To, že jste zapsáni na úřadu práce, až do roku 2011 znamenalo, že si můžete přivydělávat různými brigádami a výpomocemi a zároveň pobírat podporu, Váš příjem jen nesměl činit více než polovinu minimální mzdy. Nyní si ale přivydělávat nesmíte ani do této částky, jinak vám je výplata podpory pozastavena! Pokud byste tak čininili přijdete o nárok na podporu v nezaměstnanosti (respektive vám bude výplata pozastavena po dobu přivýdělku).

Publikováno: 22.5.2012   |   Zobrazeno: 20948x

Komentáře

Martin04.09 15:53

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li je možné se zaregistrovat na úřadu práce dne 5.8.2013 tedy 4 pracovní den, z osobních důvodů jsem to nestihl do 3 pracovních dnů. Děkuji za odpověd.

Admin04.09 17:48

Dobrý den,

samozřejmě, že to možné je. Lhůta tří dnů je důležitá z důvodu, že byste byl na ÚP registrován i zpětně od začátku měsíce.

J.Petríková05.09 07:54

Dobrý den, poktřebuji poradit. Máme se synem spor. Studoval střední školu, ale maturitu dělá až teď v září. Do kdy se musí hlásit na úřadu práce? Ve škole mu řekli, že až od 1.10.2013. Že v září je ještě studentem střední školy.
Děkuji za odpověď.

Admin05.09 08:04

Dobrý den,

záleží na tom, jak bude syn postupovat dál. Jestliže úspěšně složí maturitu a hned nastoupí na VŠ, měl by stále zdravotní pojištění platit stát. Jestliže začne hned pracovat, pojištění odvede zaměstnavatel. Jestliže ale bude po maturitě nezaměstnaným, tak si buď musí už za září platit zdravotní pojištění sám (1 148 Kč měsíčně), nebo se musí registrovat na ÚP.

Jana10.09 16:55

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dělala jsem maturitu teď v září ale neúspěšně, ještě mi zbývá další termín ale to až v květnu příštího roku. Mohu se tedy do konce září na úřadě práce zaregistrovat i když jsem to tedy neudělala? A ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s rekvalifikačními kurzy. Slyšela jsem, když jsem měla 4 roky brigádu, že se to počítá jako práce a měla bych mít tedy rok odpracováno a tudíž nárok na rekvalifikační kurz. Nebo jaké jsou tedy aspoň podmínky. Děkuji moc za podpověď

Admin11.09 10:34

Dobrý den,

na ÚP se zaregistrujte, ať vám stát platí zdravotní pojištění. Co se týče rekvalifikačních kurzů, doporučujeme se na detaily zeptat tam, protože podmínky i možnosti se neustále mění a neorientujeme se v nich.

Alena04.09 16:49

Maturitní zkoušku bych měla dělat v polovině září (1 předmět).Zaměstnání ještě namám Mám být už teď nahlášena na ÚP

Pavla13.09 11:32

Dobrý den,
v září jsem složila státní závěrečnou zkoušku Bc. a od 1.9. jsem našla zaměstnání jen na úvazek 0,3 a můj příjem nepřesahuje 3500,-.
Je nějaká možnost přihlásit se na úřad práce - nejde mi ani tak o podporu v nězaměstnanosti, jako o hrazení zdrav.pojištění. Protože pokud si budu ještě doplácet pojištění, tak mi nezbyde z platu opravdu skoro nic. A jinak bych zdravotní měla platit už v říjnu, nebo až v listopadu?
Děkuji

Admin16.09 10:12

Dobrý den,

měla byste se co nejdříve registrovat na ÚP, kde přiznáte svůj příjem 3 500 Kč, se kterým by vás měli zaevidovat. Od té doby platí zdravotní pojištění stát. Sdělte to i svému zaměstnavateli, který za vás už nebude muset odvádět povinné pojištění ve výši 1 148 Kč. Pokud šlo o DPP, tak ho ani neodvádí, takže buď evidence na ÚP, nebo ho budete muset odvádět sama.

Markéta27.09 16:53

Dobrý den,
Mám ukončený učební obor s výučním listem. Od září jsem nastoupila na dvouletou nástavbu, kterou jsem po 14 dnech ukončila. V pondělí se chystám na Úřad práce, budu si muset zaplatit nějakou část zdravotního pojištění za září?
Děkuji.

Admin27.09 17:26

Dobrý den,

raději se ujistěte na ÚP, ale domníváme se, že nikoliv.

Adéla14.04 12:47

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co mám dělat, když mi bylo ukončeno studium v průběhu akademického roku ze zdravotních důvodů.
Mám potvrzení od kdy do kdy jsem byla studentkou.
Do kdy se mám registrovat na úřadu práce?
Mám nějakou ochranou dobu?
Děkuji.

Aneta12.05 20:27

Dobrý den,
chci se zeptat prosím, dnes jsem ukončila pracovní poměr ale za týden nastupuji do jiné práce..musím se hlásit na úřad práce?
Děkuji

Admin13.05 11:16

Dobrý den,

pokud je z obou pracovních poměrů odváděno zdravotní pojištění, tak nemusíte.

Lucka15.05 18:13

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli platí i pro studenty Vyšší odborné školy, že se musí zaregistrovat na ÚP do měsíce po složení závěrečné zkoušky.
A druhý dotaz, musím být zaregistrovaná na ÚP, když mám práci na Dohodu o pracovní činnosti a tím pádem si sociální a zdravotní platím sama.
Děkuji

Admin16.05 10:33

Dobrý den,

nikdo se nikdy na ÚP registrovat nemusí. :-) Pokud tak ale neučiníte, musíte si platit zdravotní pojištění. Pokud je za vás odvedeno zaměstnavatelem alespoň 1 148 Kč, což by mělo být vždy i u DPČ s platem nad 2 499 Kč měsíčně, která je vaším jediným zdrojem příjmů (ale je dobré si to ohlídat), tak už nemusíte řešit ani zdravotní pojištění sama.

Pavel27.06 10:45

Dobrý den,
měl bych se jít zaregistrovat na ÚP, pokud jsem složením SZZ získal titul Bc. a ztratil status studenta - 29.5.2014
nicméně vím, že budu pokračovat ve studiích na titul Mgr. od září, kdy (pokud složím přijímací zkoušky - 26.8.2014, a věřím že ano) znovu nabudu status studenta?
Nebudu si muset za červenec a srpen hradit zdravotní pojištění?
Děkuji za odpověď

Michal16.07 15:13

Dobrý den,
v květnu jsem dělal maturitu a 23. června jsem nastoupil do zaměstnání, ale dohodl jsem se že 25. července ukončím pracovní poměr. Od 1. srpna nastupuji na brigádu musím se mezi tou dobou od 25. července do 1.srpna hlásit na úřad práce.
Děkuji za odpověď

Admin16.07 15:57

Dobrý den,

předpokládáme, že alespoň minimální pojistné za vás odvedeno bude, takže byste tím nic nezískal. Na brigádě už si ale budete muset hlídat, jestli za vás někdo zaplatí alespoň těch 1 148 Kč zdravotního pojištění měsíčně.

Monika28.07 20:20

Dobrý den,

chci se zeptat, kdy se mám jít zaregistrovat na úřad práce, když jsem v květnu úspěšně složila maturitní zkoušku a dále studovat nechci. Práci si hledám, ale prozatím jsem žádnou nenašla.

Děkuji za odpověď

Admin29.07 09:32

Dobrý den,

hned na začátku září.

Ester09.08 01:45

Dobrý den, takže pokud jsem teď úspěšně odmaturovala, tak na úřad práce mám jít v období až 1-3 září nebo můžu i teď ?. Předem děkuji za odpověd

Admin11.08 11:12

Dobrý den,

jít můžete, ovšem pravděpodobně vám tam doporučí počkat.

Barbora02.09 22:45

Dobrý večer, chci se zeptat od 1.9.2014 nejsem studentem strední skoly do kdy se musim prihlásit na ÚP?? Musim do 3 pracovních dnů (3.9) nebo mohu i 4.9.2014 Předem děkuji za Vaši odpoveď..

Admin03.09 10:48

Dobrý den,

nemusíte nikdy, ovšem to byste si musela platit zdravotní pojištění (1 148 Kč měsíčně). Takže doporučujeme do těch tří dnů.

Milan03.09 20:37

Dobry den,
Chtěl jsem se zeptat kdyz pujdu na úřad práce čtvrtý den na zacatku mesice jestli uz jsi záři musim zaplatit zdravotní pojištěni sám nebo mi to vemou jeste zpětne?
Dekuji za odpověď

štěpánka05.09 21:31

Dobrý den,
k 30.9. 2014 mi bude ukončeno studium na VŠ. Mohu si jít vyřídit papíry ohledně úřadu práce třeba 26.9.? To je totiž pátek a u nás berou nové uchazece jen v pátek. Abych byla rovnou od 1.10. registrovaná.
Děkuji předem za odpověď.

Soňa12.09 10:58

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat - můj syn dělal teď v září opravnou zkoušku na SOU a neudělal ji - stačí když se nahlásí na úřad práce až teď, nebo budeme muset něco doplatit?
Děkuji za odpověď

Admin12.09 12:59

Dobrý den,

pravděpodobně ano, ale ať se syn doptá na ÚP, jaké jsou přesně jeho povinnosti.

Leona15.09 14:03

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.byla jsem na Úp na začátku září a jelikož jsem nesložila jarní maturitu tak jsem šla na podzim..proto mi řekli že mám přijít na konci září..chtěla jsem se zeptat zdali budu něco platit nebo to jde nějak zpětně..a pokud bych nastoupila do práce třeba tento týden tak budu dlužit sociální a zdravotní? předem děkuji

Sabina18.09 17:09

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat v tomto případě. Dne 3.9. jsem úspěšně ukončila VŠ, měsíc jsem "chráněna" to je tedy do 3.10. a do dalších 3 dnů bych měla dojít na ÚP s diplomem, bohužel promoci mám až 9.10. čili po uplynutí ochranné lhůty. Mám se dostavit na ÚP bez diplomu nebo musím shánět nějaké potvrzení o ukončení studia?

Mockrát děkuji za odpověď, Sabina

Sabina25.09 13:28

Dobrý den,jsem vyučená a dělala jsem ještě dvouletou nástavbu pro získání maturity. V září jsem dělala opravnou zkoušku a neúspěšně, tudíž jdu v květnu na další. Chci se jen zeptat co musím mít sebou pro registraci na ÚP? Jestli stačí jen výuční list nebo něco dalšího?

Děkuji za odpověď

Hanka02.10 18:38

Dobry den, chtela bych se zeptat jak mam postupovat, jestlize jsem 23. Zari ukoncila ve zkusebni dobe pracovni pomer a hned 1.10. nastoupila do jineho zamestnani. Na UP mi rekli, ze se registrovat nemusim, protoze za me zamestnavatel zdravotni a socialni zaplati, ale uz nevim, jak postupovat dale. Prece jen jsem byla tyden doma a nevim jak je to se zapoctovym listem. Jak ten tyden prokazat, kdyz sem byla nezamestnana ale bez podpory a zaregistrovani na UP. Dekuji

Admin03.10 12:32

Dobrý den,

registrovat se na Úřadu práce není vaše povinnost, takže nic prokazovat nemusíte.

Patrik19.10 19:08

Dobrý den,
jsem studentem VŠ, ale z finančních důvodů bych chtěl jít do zaměstnání. Chci se proto zeptat, můžu se během studia zapsat na ÚP jako zájemce o zaměstnání a hledat si mezitím práci ? Děkuji

martina20.05 18:24

Dobrý den chci se zeptat platí to i pro nástavbové studium že se můžu přihlásit na pracák až od září

jitka jicinska31.05 19:38

dobry den chci se zeptat syn delal stredni skolu smaturitou ale bude delat opravnou maturitu v zari kdy se ma prihlasit na urade prace dekuji za odpoved

Pavla15.06 11:51

dobrý den, dcera končí 19.6.2015 vyšší odbornou školu. Do kdy by se měla zaregistrovat na PÚ. A jak je to v případě nástupu do zaměstnání od 1.8.2015? děkuji za odpověď

Admin16.06 14:01

Dobrý den,

v případě ukončení studia na VOŠ je to stejné jako u střední školy, registrace na ÚP by tedy měla proběhnout ideálně 1. září. Pokud bude od srpna pracovat, tak nic není třeba řešit a případná registrace na ÚP by proběhla po skončení pracovního poměru.

Petr21.06 11:09

Dobrý den, chtěl bych se zeptat v roce 2014 sem složil maturitu a šel sem pracovat. V dubnu 2015 sem se rozhod že bych chtěl jít studovat vysoukou, udělal jsem příjímací zkoušku a v práci sem podal výpověd(do konce srpna). Musím se hlásit od září na úřadu práce, když do školy nastupuju až v říjnu?

Admin22.06 12:48

Dobrý den,

studentem budete od zápisu do studia, takže pokud se zapíšete před skončením výpovědní lhůty, tak by to mělo být v pořádku. Pokud se ale zapíšete až později, tak pokud se na Úřadu práce neregistrujete, budete muset platit zdravotní pojištění, což je 1 242 Kč měsíčně, dokud se nezapíšete do studia.

Petr22.06 17:43

Dobrý den, a když mám zápis ke studiu na vstupním kurzu který se koná od 31.8 do 4.9 musím se hlásit na ÚP do 3 dnů a nahlásit že už nemám práci nebo stačí déle.( jelikož budu na tom kurzu tak to do 3 dnů nahlásit nestihnu)

Admin23.06 11:07

Nechceme vás dezinformovat, ale zdá se nám, že vaše studium navazuje na váš pracovní poměr, takže podle nás potřeba registrace na ÚP není. Raději se ale zeptejte přímo ve škole, nebo na ÚP.

Eva30.06 18:42

Dobrý den, letos jsem maturovala na střední škole, ale nedostala jsem se na vysokou školu. Mám ale brigádu, ze které budu mít od půlky července trvalý pracovní poměr. Mám se tedy v září někam hlásit na úřad práce či platit pojištění, nebo ne? Pořád v tom nějak plavu. Prosím za objasnění. Děkuji Kyprová

Jarka02.07 11:37

Dobrý den,
3.6. jsem složila státní závěrečné zkoušky na VŠ a dále už studovat nejspíše nebudu. Kdy se musím nahlásit na ÚP, jelikož jsem zatím nenašla práci?
Na některých webech píšou, že je to měsíc od data státnic, ale někde zase, že "prázdniny" trvají ještě následující měsíc po měsíci, ve kterém byly složeny zkoušky.

Předem děkuji za odpověď :)

Jana29.07 19:48

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na mou situaci. Své státnice na Bc. oboru jsem úspěšně složila k 11. květnu. Jsem přijatá na další bc. obor, a předpokládám, že budu opět studentem. Musím se zapsat na dobu prázdnin na ÚP, abych nemusela nic platit, případně, jelikož zaregistrovaná nejsem, musím prodlevu mezi studiem doplatit, nebo se mi to počítá jako souběžné studium, i když se nejdená o navazující Mgr.? (jedná se o druhé bc.) a jen je nutné pak doložit své potvrzení o studiu? Děkuji za odpověď :)

Veronika11.08 11:25

Dobrý den,
chci se zeptat, když jsem v květnu neudělala maturitu a jdu na opravnou zkoušku teď v září tak se musím nahlásit na ÚP ale mám přes prázdniny brigádu kterou bych mohla vykonávat i v září. Jde mi o to zda, když se nahlásím na ÚP jestli mohu mít brigádu. Nebo to nejde a zdravotní pojištění si musím platit sama? Děkuji za odpověď

Admin12.08 11:40

Dobrý den,

při evidenci na Úřadu práce si můžete vydělat maximálně polovinu minimální mzdy měsíčně, tedy 4 600 Kč.

Gabriela25.08 16:42

Dobrý den,
chci se zeptat. Dcera dokončila střední školu s maturitou, ale bude dělat opravnou zkoušku ještě v září. Nemá práci ani žádnou brigádu. Kdy se má přihlásit na úřadě práce a jak má postupovat? Děkuji za odpověď

Terka30.08 16:49

Dobrý den,mám dotaz. V květnu jsem na poprvé nedala maturitu,takže v září dělám opravné zkoušky. Kdy mám navštívit úřad práce a jaký doklad si mám vzít o ukončení studia když žádný tím pádem nemám. Děkuji moc za odpověď.

S pozdravem

Barbora31.08 18:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se musím jít zapsat na ÚP, jestliže teď 14.září opravuji MZ, nebo zda jít na úřad až 15.9. ? Děkuji za odpověď

denisa01.09 11:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. v červnu 2014 jsem dokončila vysokou školu, ale ještě jsem se nahlásila na rok na školu, neboť pobírám sirotčí důchod do 26.let. 26.let mě bude teď v září 2015. Kdy se mám hlásit na Úřad práce? A potvrzení o ukončení studia potřebuji z té poslední školy, i když jsem tam byla jen rok? moc děkuji

Kája03.10 09:09

DObrý den, chtěla bych se zeptat. Dělala jsem ted v září závěrečné zkoušky ale neuspěla jsem při písemných zkouškách opravný termín mám v prosinci. Měla jsem se už evidovat? nevadí že se eviduji až v prosinci po uspěšném ukončení studia a budu mít výuční list

Jarka09.12 19:10

Dobrý den, prosím Vás, dcera ze zdrav. důvodů ukončila v prosinci 1. ročník voš, příležitostně chodí na brigádu na DPČ. Jak je to se statusem studenta a je nutná registrace na úp a od kdy. Moc děkuji za odpověď

Marcela28.04 11:27

Dobrý den,chtěla bych se zeptat syn v červnu 2014 ukončil střední školu s maturitou,v září nastoupil na učební obor do 2 .ročníku a letos v polovině června 2016 bude dělat závěrečné zkoušky.Zřejmě od 1.7. 2016 by mohl nastoupit do zaměstnaní.Je potřeba se nahlásit na UP a pokud ano tak od kdy?Děkuji za odpověď

Markéta25.07 19:08

Dobrý den, v květnu jsem dělala maturitní zkoušku, ale bohužel jsem neudělala zkoušku z psychologie a opravný termín je v září, status studenta mám do 31.8.2016.Přihlásila jsem se na pomaturitní studium AJ v Lingua centru, kde mi status studenta opět uznají až po úspěšném vykonání maturity z psychologie, kterou dělám 15.9.2016.Kdy se mám zaregistrovat na Úřad práce? Stačí až koncem srpna? Jde mi jen o těch 15 dní al i tak. Děkuji za odpověď

Jitka05.09 15:14

Dobrý den,
syn si odložil maturitní zkoušku na září, kdy se má hlásit na úřad práce?

alena06.09 14:38

dobrý den syna nepustili k závěrečným zkouškám dělá teď v září opravné bude je mít hotové 17.9 2016 kdy se musí zaregistrovat na úřadu práce a jak je to se sociálním pojištěním?Děkuji.

lucie01.10 07:54

Dobrý den, 1.září jsem úspěšně složila státnice na VŠ. 1.října mě tak končí status studenta a chystám se jít na ÚP. Vím, že si mám vzít s sebou doklad o nejvýšše dosaženém vzdělání, v mém případě tedy diplom, který ale ještě nemám, jelikož promoce mě čeká až v listopadu.Tudíž jediný doklad o mém ukončení studia na VŠ je razítko v mém výkazu o studiu. Co mám tedy dělat? Postačí, když jim předložím index a později dodám diplom? Děkuji za odpověď.

Petr04.10 20:30

Dobrý den, měl bych dotaz. Studoval jsem vysokou školu, ale nepostoupil jsem do jarního semestru. Známý mi ale rikal ze se nemusím registrovat hned, ze to stačí az ted v zarí, jak mi skončí potvrzení o studiu. Tak jsem mu veril a nějak to nerešil. Chodil jsem celou dobu na brigádu a ted jsem, ale zjistil, ze to s tím co mi rekl(ten známý) nemusí být pravda. Ted jsem byl celé zarí mimo ČR, tak jsem tam chtěl jít az ted(jako v ríjnu) a ze si to za ten měsíc zaplatím. ALe jak to tedy je, znaméná to, ze budu muset uhradit uz od toho unora/brezna nebo az ted zarí? A je na to kdyztak nějaká lhůta nebo to musím uhradit okamzitě. Dík za odpoved, snad je to srozumitělně napsané

Michaela Náglová02.01 10:18

Dobrý den, potřebuji poradit. Dne 1.2.2017 skládám státní závěrečnou zkoušku na vysoké škole. Na studijním oddělení mi referentka řekla, že studentem končím v den státnic. Ale nyní už mi je 26 roků, takže si platím asi tři měsíce už pojištění. Od kdy musím nastoupit do zaměstnání, lépeřečeno uzavřít smlouvu na pracovní poměr?
Díky Náglová

Admin09.01 11:06

Dobrý den, Míšo,

i když si platíte sama pojištění, doporučujeme po složení státnic (pokud nebudete hned zaměstnaná) se registrovat na úřadu práce. Do doby než si najdete zaměstnání, tak za Vás bude pojištění platit stát.

A 1.2. Vám držíme palce, aby se vše podařilo!

Tým Flek.cz

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)