Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Tipy jak nepolevit při hledání práce

Tipy jak nepolevit při hledání práce

Dlouhodobé hledání práce je stresující, vysilující a zatraceně těžké. Existuje však způsob, jak si to usnadnit a v rámci možností zpříjemnit. Buďte na sebe přísní a podrobte se tvrdému režimu, kde budete zároveň určovat i poslouchat pravidla.

 

Přečtěte si také:

Jak na strukturovaný životopis

Příprava na pohovor

Jak hledat práci

 

Udržujte rutinu, ale ne bezmyšlenkovitě

Vaším nejlepším přítelem v dlouhodobém hledání práce je organizovanost a pravidelnost. Udělejte si systém v hledání nabídek i v odpovídání na ně. Pokud chcete uspět, chovejte se tak, jako kdyby vaším zaměstnáním bylo hledání práce. Co to obnáší?

 • Vstávejte brzy a věnujte se hledání a odpovídání nepřetržitě.
 • Vyhněte se prokrastinaci a potlačte pocit, že „to nespěchá“.
 • Zapisujte si nabídky, na které odpovídáte, a veďte si jejich seznam včetně toho, jestli a jak vám bylo odpovězeno.
 • Každou odpověď pište jako originál a každá odpověď by i jako originál měla vypadat v očích toho, kdo ji bude číst. Buďte struční, ale vyjádřete jasně, že je pro vás tato odpověď a práce důležitá. Hromadné emaily bez špetky časové investice házejí personalisté do koše každý den po desítkách.
 • To platí i pro životopisy! Zde samozřejmě základ zůstává, ale různé zaměstnavatele mohou zajímat různé oblasti vašeho profesního života, takže náležitě rozepsat. Vždy zohledňujte komu a kvůli jaké práci píšete.

Každý „pracovní“ den by mě začít tím, že se opravdu vypravíte. Co to znamená? Snídaně, oblečení, zuby… prostě všechno, co byste udělali, kdybyste šli do práce. Pokud vám připadá zbytečné se převlékat z pohodlného pyžama, když přece nikam nejdete, mýlíte se a to ze dvou důvodů. Časné vstávání a kopírování běžných pracovních návyků vás udrží ve formě – nevypadnete z rytmu a to se projeví při nástupu do práce a dost možná už při osobním pohovoru. Druhým důvodem je, že díky formálnímu oblečení snáze oddělíte „flákání se doma“ od „hledání práce na plný úvazek“ – mentálně se přepnete do pozice, kterou potřebujete pro soustředěné hledání práce.

Dále zkontrolujte email, zda vám nějaký personalista neodpověděl – pokud jste se dostali na nějaký pohovor, jde samozřejmě o prioritu, kterou je potřeba zařídit, ať už adekvátní odpovědí nebo přizpůsobením plánů na konkrétní den.

Následuje intenzivní hledání nových pracovních nabídek – v tisku a hlavně na internetu. Buďte pečliví a přečtěte si náš článek, který se této tematice věnuje.

Osm hodin denně, pět dní v týdnu (pokud vám čas zbývá, zkuste si třeba zlepšit angličtinu) zodpovědné práce na tom získat práci. S rozumnými představami o pracovním místě tímto způsobem zaměstnání dříve či později najdete.

Netrestejte se podruhé

To že práci zatím nemáte a že musíte dál hledat, je už dostatečně velký problém pro váš život, nemá smysl se v tom dál utápět. Stejně jako v noci nemá cenu naříkat, že nesvítí slunce, tak i po dobu nechtěné nezaměstnanosti nezatěžujte svou psychiku smutkem, lítostí, beznadějí a podobě.

Vaše situace je jasná a jediné, co ji zlepší, je pozitivní a realistický přístup k hledání práce, ne fňukání v koutě. I v tomto případě však postupujte podle toho, co funguje na vás – pokud je to naštvání se z pocitu nespravedlnosti, klidně se naštvěte. Pokud lépe fungujete při stresu, trochu si ho pusťte k tělu – vždy ale buďte pánem situace.

Autor: Jakub Dočkal   |   Publikováno: 1.1.2015   |   Zobrazeno: 7414x

Komentáře

karel10.02 16:44

až vám bude přes padesát tak vám budou házet klacky pod nohy PS:napsal jsem to slušně - každý snad pochopí

zdena21.02 18:39

nemyslím si, že toto potká člověka v letech přes padesát, např. získat praxi v oboru bez praxe, když Vás bez ní nikde nevezmou, je taky docela hrůza.

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)