Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Tetování na pracovišti. Handicap nebo známka kreativity?

Tetování v práci

Tetování je moderním trendem. Nějakou „kérkou“ se dnes může pochlubit téměř každý druhý. Je to také téma, které rozděluje společnost na dvě skupiny. Jedna jej vnímá jako známku individuality a estetický prvek, druhá pak jako nenávratný zásah do kůže či obrázky typické pro kriminálníky a námořníky. My jsme se dnes podívali na to, jaký názor mají na tetování zaměstnavatelé. Je vhodné své tetování v práci skrývat nebo jít s kůží na trh? Může tetování při hledání práce představovat handicap?

V bance raději opatrně

V současné době svobody v oblasti módy a stylu, odpůrců tetování razantně ubývá a to i mezi zaměstnavateli. Jedná se však o problematiku silně individuální. Pokud se ucházíte o práci ve firmě se striktním dresscodem, bance, pojišťovně nebo chcete-li být obchodním zástupcem, tetování nechte raději pod košilí. Zde je prioritní aby zaměstnanci působili důvěryhodně, zodpovědně a to se s tetováním příliš neslučuje.

Pokud jste již v některé z konzervativnějších firem zaměstnaní a i přes to nad tetováním uvažujete, zvolte místa, která nejsou příliš nápadná a na kterých je snadné tetování ukrýt před zraky ostatních.

U kreativců se extravagantní vzhled očekává

Naopak existují pozice, u kterých je tetování dokonce vítané. Jestli-že žádáte o místo kreativce v reklamní agentuře, manažera hudebních akcí, designéra, prodejce streetové módy a podobně, máte vyhráno. Tetování vypovídá o vaší kreativitě, individualitě, osobitém stylu a bude vřele vítáno.

Řiďte se momentální situací

Kategorii samu o sobě tvoří personální agentury. Personalisté většinou posuzují vzhled pouze u vybraných pozic. Obecně platí, že se zaměřují spíše na prověření znalostí a schopností kandidátů.

Většinou stačí dodržovat jednoduché pravidlo, na pohovoru s extravagancí spíše brzděte a dále se říďte dle firemní kultury. Velice snadno se dá vypozorovat, zde v pracovním kolektivu vládne spíše „cool“ nebo konzervativní atmosféra. Dále je třeba brát v potaz konkrétní situaci. Zatím co v průběhu běžného pracovního dne v kanceláři nemusí být tetování problém, na jednání s ředitelem partnerské firmy již tak vítané být nemusí.

 

Přečtěte si také:

Tykání na pracovišti

Jak uspět během zkušební doby

Asertivita – pohroma nebo záchrana?

 

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 5.9.2016   |   Zobrazeno: 1083x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)