Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Mějte sociální sítě pod kontrolou. Personalisté je sledují!

Hlídejte si obsah svých sociálních sítí

Sociální sítě jsou trendem současné doby. Svůj profil na Facebooku, Twitteru nebo LinkedInu má již téměř každý a jejich prostřednictvím dobrovolně umožňujeme nahlédnout světu do našeho soukromého i profesního života. Využívají sociální sítě také personalisté? Jak s nimi pracují a na co se zaměřují?

LinkedIn mezi personalisty vede

Personalisté sociální sítě využívají velice často. Slouží jim jako kanál k oslovení potencionálních zaměstnanců i zdroj informací. Nejoblíbenější síť mezi personalisty je beze sporu LinkedIn. Profesní sociální síť, na které si můžete založit svůj pracovní profil, být ve spojení s bývalými i stávajícími kolegy nebo obchodními partnery, sbírat reference, najít potřebné informace či obchodní příležitosti. Pokud zrovna hledáte práci, je dobré mít profil pečlivě vyplněný, případně nasbírat dostatek referencí.

Buďte si jistí, že váš potencionální zaměstnavatel po pohovoru na váš profil zajisté zabrousí. Bude se dívat na vaše předešlé zkušenosti, kontrolovat zda se shodují se zaslaným životopisem, zabrousí jistě také k referencím nebo si prohlédne síť vašich kontaktů.

Občas se objeví i nabídka práce

Může také dojít k situaci, že vás na LinkedInu někdo s nabídkou práce v oboru aktivně osloví. Personální agentury hledají uchazeče pro poptávané pozice na sociálních sítích poměrně často. Často také představují jediný možný způsob jak potencionálního uchazeče zkontaktovat.

Soukromí obsah na sociálních sítích si hlídejte

Trochu jiná je situace se sociálními sítěmi soukromého charakteru, jakými jsou například Facebook,  Twittwer nebo Instagram. Tyto sociální sítě personalisty již tolik nelákají, občas je však sledují také, protože mohou prozradit mnoho o vaší osobnosti, charakterových vlastnostech a způsobu životního stylu. Vhodné je nesdílet kontroverzní či kompromitující obsah. Fotka z minulého víkendu, kdy tancujete na stole nebo spíte pod stolem, není tou nejvhodnější referencí. Pohlídejte si také zabezpečení soukromí a ověřte si, kdo může vidět váš obsah. Budete tak mít jistotu, že informace z profilu neproniknou mimo okruh s vámi propojených internetových přátel.

Publikováno: 8.12.2016   |   Zobrazeno: 191x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)