Přidat nabídku práce
 • Domů
 • Úřady práce
 • Vysoké školy
 • Registrace
 • Přihlásit
 •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Jak odhalit podvodnou nabídku práce z domova

Práce z domova, jak se vyhnout podvodníkům

Práce z domova a podvod, příliš často bohužel synonyma. O tom že vždy nemusí být tak zle, jste se mohli dočíst v jednom z našich předešlých článků. Tento článek je ale o té méně veselé, po hřích větší části pracovních nabídek na doma.

Poznejte podvodný inzerát

Podvodné inzeráty se odhalují poměrně snadno, víte-li o jejich existenci a „triku“, který podvodník používá. Proto se praktiky podvodníků poměrně často mění, aby se chytlo co nejvíce obětí, které zpravidla zoufale hledají přivýdělek na doma.

Jedna věc ale zůstává stejná: falešný zaměstnavatel, nebo zprostředkovatel chce nejdříve peníze, než je zajistí vám. A to je něco, s čím se u poctivých nabídek nesetkáte. Je zcela jedno, zda chce peníze na materiál, za zprostředkování, za školení, nebo za cokoliv jiného.

Jde o podobný nelogický krok, jako u poskytování půjček, kdy člověk hledající práci/půjčku, a tedy i peníze, má za zprostředkování nejprve zaplatit. Nedává to smysl a lidé platí buď ze zoufalství, nebo z neznalosti. Proto si s klidem nastavte pravidlo: za práci nic neplaťte, zaměstnavatel má platit vám.

Že výjimka potvrzuje pravidlo, je třeba mít na paměti u jistých specifických pracovních nabídek. Jde například o práci ve finančním sektoru, kdy je nutné získat určitou certifikaci, zpravidla od České národní banky. Ta stojí mnoho tisíc korun, například pro pojišťovací zprostředkovatele 10 000 Kč. V tomto případě se musíte spolehnout na pověst a historii společnosti, kdy vám velké nadnárodní banky a pojišťovny samozřejmě s penězi neutečou. Vše je ošetřeno smluvně a pro zmírnění počáteční investice vám společnost může nabídnout i financování certifikace formou půjčky, jež bude splácena až z platu.

To platí i pro zprostředkovatele, kteří samozřejmě za svou práci zaplaceno dostávají. Jenže nejčastěji od klientských společností, které HR agentuře platí za získání kvalitní pracovní síly. V určitých případech může být odměna požadována i po pracovníkovi, ale vždy až z prvního platu.

Podezřelé znaky v inzerátech a nabídkách:

 • Vyžadují peníze předem
 • Nabízejí manuální práci z domu (lepení obálek,…)
 • Lákají na vysoké odměny a minimální požadavky
 • Vyvolávají dojem časového presu „teď nebo nikdy“

 Příklady podvodných nabídek:

 1. „Skládání kuličkových per, snadná práce na 2 hodiny denně, odměna se pohybuje mezi 4 000 a 6 000 Kč. Pro více informací zašlete SMS na číslo 903 09 99.“ Všimněte si posledního dvojčíslí, které znamená, že cena SMS je 99 Kč. Následně samozřejmě žádnou práci nedostanete, naopak budete vyzváni k placení dalších poplatků.
 2. „Plnění obálek – za každou naplněnou obálku od nás získáte 30 Kč, jednoduchá manuální práce z domova, sami si určujete, kolik vyděláte. Práce bez podvodu! Chcete-li změnit svůj život k lepšímu a získat snadné peníze, zašlete ofrankovanou obálku na adresu… a obratem dostanete instrukce a smlouvu.“ Pokud na takovouto nabídku odpovíte, opravdu vám přijde poštou odpověď, ale poněkud nemilá. Budete v ní vyzváni k výběru pracovní náplně a zaslání poplatku, který se pohybuje zpravidla v řádech stovek korun. Opět, žádnou práci samozřejmě nedostanete. Podvodník, který to s tímto zajímavým „podnikáním“ dotáhnul až na pranýř České televize, se jmenuje Denis Vinček, ale podobných osob bohužel působí mnohem více.

Solidní inzeráty pro práci z domova hledejte mezi inzeráty na Fleku.

Autor:

Jakub Dočkal

  |   Publikováno: 25.10.2012   |   Zobrazeno: 7274x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)