Přidat nabídku práce
  • Domů
  • Úřady práce
  • Vysoké školy
  • Registrace
  • Přihlásit
  •  

Flek.cz ...nabídka práce

 

Práce v zahraničí. Které výhody přináší a jak ji získat?

Aktuální nabídka práce v zahraničí

Každý rok vyráží za prací do zahraničí přes 100 000 Čechů. I přes to, že patříme mezi konzervativnější země a stěhování za lepší kariérou zde není příliš populární, práce v zahraničí nás láká. Většina Čechů míří do Německa či Velké Británie. Populární je také Švýcarsko, Rakousko, Španělsko nebo Itálie.

Výhodnější platové podmínky

Práce v zahraničí láká spíše mladší ročníky, ale najdeme i mnoho lidí z věkové skupiny nad padesát, kteří mají problém s uplatněním na českém trhu práce. Hlavním lákadlem, které pro práci v zahraničí motivuje, jsou nesporně výhodnější platové podmínky a lepší sociální systém. Zejména pro absolventy a mladé uchazeče o práci je motivující také možnost cestovat, poznat novou zemi, kulturu a zlepšit své jazykové dovednosti. Mezi nejvíce poptávané ze strany zahraničních zaměstnavatelů patří zejména pracovníci v zdravotnictví a sociálních službách, gastronomii, IT a technických oborech. Dobré uplatnění mohou najít i řemeslníci nebo pracovníci v zemědělství.

Aktuální nabídky v zahraničí

 

Při výběru buďte opatrní

Pokud se pro práci v zahraničí rozhodnete, vyvstává další otázka a to, jak práci v zahraničí najít. Možností je spousta. Pokud ovládáte jazyk, můžete napřímo oslovit vybrané firmy nebo odpovídat na inzeráty ze zahraničních pracovních portálů. Zajímavé nabídky můžete najít i na Evropském portálu pro zaměstnanost (EURES), jeho prostřednictvím můžete také kontaktovat vyškolené poradce. Jednoduchým řešením je možnost požádat o zprostředkování práce některou z agentur, které se na nabídku práce v zahraničí zaměřují. Na výběru agentury si dejte záležet, spolupracujte pouze s těmi prověřenými a spolehlivými. Pokud jste trochu dobrodružná povaha, můžete nejdříve odcestovat do zahraničí a práci si najít přímo na místě. Tato varianta ale vyžaduje určitou finanční rezervu, pro možnost neúspěchu a na pokrytí nákladů do doby, než vhodnou práci získáte.

Hodinové mzdy v Evropě

Země

Mzda (v eurech)

Norsko

44,2

Dánsko

35,0

Lucembursko

31,0

Belgie

28,2

Irsko

25,8

Švédsko

25,6

Nizozemsko

25,5

Finsko

25,2

Německo

24,4

Rakousko

23,2

Francie

23,1

Eurozóna

21,6

Itálie

20,3

Evropská unie (28 zemí)

18,6

Velká Británie

18,6

Španělsko

15,7

Kypr

13,1

Slovinsko

13,1

Malta

11,5

Portugalsko

10,4

Chorvatsko

8,0

Estonsko

7,2

Slovensko

7,1

Česko

6,9

Polsko

6,8

Maďarsko

5,6

Lotyšsko

5,2

Litva

4,7

Rumunsko

3,6

Bulharsko

3,2

Řecko

-

Pozn.: údaje za rok 2014; hrubá hodinová mzda v průmyslu a službách

 

Přečtěte si také:

Práce v zahraničí pro páry

Nástupní platy a nároky absolventů v ČR a zahraničí

Studijní pobyty v zahraničí

Autor: Nikola Nosreti   |   Publikováno: 17.10.2016   |   Zobrazeno: 461x

Komentáře

Napsat vzkaz

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Nejhledanější nabídky

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)